Film

Jak uzdrowić relację z pieniędzmi i godnie zarabiać? – 4 rozmowy z ekspertkami

Każda z nas wynosi z domu rodzinnego inne podejście do pieniędzy. Wiele z nas słyszało w dzieciństwie, że pieniądze są złe, że stać się bogatym można jedynie kradnąc, że pieniądze szczęścia nie dają i tak dalej i tak dalej. Na pewno mogłabyś jeszcze wiele takich stwierdzeń wymienić. Możesz się  nimi podzielić pod tym wpisem, żeby sobie uświadomić z jakimi ograniczeniami dotyczącymi pieniędzy żyjesz. Być może okaże się, że te blokady są przyczyną tego, że nie zarabiasz tyle ile byś chciała i… nie wiesz dlaczego. 

Jeśli jesteś przedsiębiorczą kobietą to dochodzi do tego kwestia zarabiania w swojej firmie. O ile Ty sama jesteś twarzą swojej firmy i jedynym wykonawcą usług – to tym trudniej może Ci być kiedy ktoś zapyta – „A ile to kosztuje?”. Jeśli masz z tym problem to koniecznie przyjrzyj się ograniczeniom, które są wpisane w Twoją głowę tak mocno, że hamują Cię przed zarabianiem pieniędzy jakich chcesz!

Uznałam, że ten temat może być ciekawy dla dużej ilości kobiet, ale nie tylko kobiet. Jednak na tym blogu to kobiety są najważniejsze. 🙂 I dlatego też zaprosiłam do rozmowy 4 ekspertki tematu. Każda z nich inaczej podchodzi do ich kwestii, jednak każda ma na celu zniesienie barier, godne zarabianie, ale i oszczędzanie czy inwestowanie.

Posłuchaj rozmów z 4 ekspertkami, z Justyną Kwiatkowską, Dominiką Nawrocką, Celestyną D.Osiak, Ewą Tyralik.

Z Justyną Kwiatkowską, która pomaga kobietom generować coraz wyższe dochody bez poczucia wstydu rozmawiałyśmy o tym jak zmienić niezbyt korzystne podejście do pieniędzy na to, które będzie nam przynosiło realne zyski.
Jeśli potrzebujesz pomocy w tej materii to zgłoś się do Justyny, bo dzięki współpracy z nią jej klientki pokonują własne ograniczenia finansowe, by cieszyć się dobrostanem i zadbaniem finansowym. Dodatkowo Justyna łączy w swojej pracy wiedzę psychologiczną, praktykę coachingową oraz doświadczenie biznesowe. Jest  również autorką programu online dla kobiet „Zadbana Finansowo”.

Z Dominiką Nawrocką, założycielką organizacji Kobieta i Pieniądze zajmującej się edukacją finansową, marketingową i biznesową kobiet, rozmawiałyśmy o tym jak panować nad domowym budżetem, jak go ułożyć i kontrolować, żeby móc oszczędzać i inwestować.  Dominika napisała o tym w książce „Kobieta i Pieniądze. 7 kroków edukacji finansowej dla kobiet”, którą Ci serdecznie polecam.

Po obejrzeniu będziesz wiedziała od czego zacząć zabierając się za panowanie nad budżetem domowym.

A jeśli interesuje Cię również temat przedsiębiorczości i droga do eksperckości to polecam Ci i drugą książkę Dominiki – „Ekspertka. Książka sla kobiet, które mają dużo do powiedzenia.”

CELestyna D. Osiak przedsiębiorca, mentorka biznesowa, autorka 28-dniowego Programu Money Coachingu. Ma 20-letnie doświadczenie w prowadzeniu dwóch firm, 1800 godzin coachingu z klientem, kilka tysięcy godzin na sali szkoleniowej, skuteczny know-how marketingowo-sprzedażowy nabyty u najlepszych mentorów w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych oraz sprawdzony w Polsce. Jej misją jest, by kobiety miały szczęśliwą relację z pieniędzmi, by mogły dużo zarabiać, odkładać oraz inwestować i stawały się niezależne finansowo.

Celestyna świetnie naszkicowała kolejne stadia prosperity. Bardzo konkretnie je kolejno przedstawiała. Już wysłuchanie tej rozmowy dużo wniesie w Twoje postrzeganie prosperowania i ocenienie pozycji, w której jesteś dziś Ty sama. Najlepiej weź kartkę i zanotuj najważniejsze punkty!

Ewa Tyralik – Kulpa jest trenerką komunikacji umiejętności psychospołecznych, rekomendowana przez Polskie Towarzystwo psychologiczne, na stałe związana ze Szkołą Komunikacji Opartej Na Empatii. Napisała praktyczny poradnik o dogadywaniu się: „Ewka, co cię ugryzło, jak się zrozumieć i porozumieć”. Wraz z Izą Kaźmierczak tworzy serwis edukacyjny o budowaniu zdrowych relacji z pieniędzmi JestemBogata.pl.

Udało nam się porozmawiać o tym jak to jest z tymi pieniędzmi i przekonaniami o nich. Jak te przekonania nas blokują i jak z nimi pracować, żeby je zamienić na przekonania wspierające. To nie jest proste. Jednak ta zmiana zależy od Ciebie, od tego ile czasu poświęcisz nad pracę nad sobą i na ile ona będzie dla Ciebie ważna. Czyli chcieć to móc. Ewa przedstawia to w tak lekki i przystępny sposób, że nie poczujesz ciężaru zmiany. Zrób sobie pyszną herbatę i obejrzyj w spokoju tę rozmowę! Zachęcam 🙂

Jestem ciekawa jaką Ty masz relację z pieniędzmi, czy się Ciebie trzymają, jak Ci się je zarabia, jak panujesz nad budżetem domowym i czy oszczędzasz. Jeśli masz ochotę podziel się z nami swoimi doświadczeniami!

Akceptacja i pewność siebie potrzebne w biznesie?

Wydawać by się mogła, że w biznesie nie chodzi o samoakceptację i pewność siebie. Że jeśli potrafisz coś robić i to robisz dobrze to zarabiasz, prawda? Czy się ze mną nie zgodzisz? A może jednak bez pewności siebie i akceptacji swojej osoby nie bardzo można ruszyć do przodu. Jakie jest Twoje zdanie? 

Chętnie posłucham!

Póki co, jeśli oczywiście masz ochotę – posłuchaj mojej rozmowy z Kasią Wnękowską. Tym razem ona mnie pyta jak to jest u mnie. A ja dopytuję ją jako coacha – jak sobie radzić z brakiem pewności siebie.

Moim zdaniem trzeba siebie zaakceptować, żeby ruszyć do przodu i ciągle podnosić swoją pewność siebie. Najlepiej w działaniu. Jeśli nie jesteś pewna siebie, nie masz wiary we własne siły to ciężko jest się przebić. Mówię to z pełną świadomością. Ja się ciągle w tej kwestii doskonalę.

A jak to jest u Ciebie?

Jak promować firmę online?

Dziś kolejna rozmowa z Kasią Wnękowską. Tym razem ja ją pytam o to jak sobie radzi z promocją swojej działalności. A ona zadaje pytania, które wyjaśniają różne kwestie. Zapraszam! 

 

A jakie Ty masz doświadczenia z promowania swojej firmy w internecie? Jak działa dla Ciebie marketing online?

Czy umiesz stawiać granice?

Jakoś tak się złożyło, że nie przedstawiłam Ci wszystkich naszych rozmów z Kasią Wnękowską. Już nadrabiam swoje niedopatrzenie! Wszystkie one były publikowane na fanpage Ty i biznes i u Kasi, ale może warto przypomnieć kolejną.

Tym razem rozmawiamy o stawianiu granic. Nie wiem jak Ty, ale ja często, nie chcąc kogoś urazić, godzę się na rzeczy, które nie do końca mi pasują. Uczę się z tym sobie radzić i dziś już o wiele częściej jestem w stanie odmówić, chroniąc siebie i nie zrażając drugiej strony. To samo wyzwanie, które spotyka Cię w życiu osobistym jest obecne również w życiu zawodowym. Warto nauczyć się jak sobie radzić ze stawianiem granic w różnych, trudnych sytuacjach, które mają miejsce również w biznesie. Posłuchaj!

 

Jeśli nie słuchałaś naszych rozmów to zachęcam Cię do posłuchaniu o harmonii w życiu i w biznesie.

A wkrótce dalsze odcinki naszej mini serii 6 rozmów!

Rozmowy Przedsiębiorczych Kobiet – cykl 6 rozmów video

Kasię Wnękowską znam już czas jakiś czas. Spotykałyśmy się okazjonalnie przy wielu różnych okazjach networkingowych i rozwojowych. No i pewnego razu umówiłyśmy się na kawę, potem była kolejna kawa i kolejna… aż doszło do tych nagrań. Możesz je dziś oglądać dzięki Kasi. Ja jestem oporna na video. Ale kiedy usiadłyśmy już do konkretów – poszło bardzo szybko.

Nigdy nie mów nigdy

Nigdy nie lubiłam siebie na video. Znam ich znaczenie w dzisiejszym świecie, ale przecież nie po to zaczęłam PISAĆ bloga, żeby teraz wziąć się za nagrania video! No i pewnie nigdy na cały etat do tego nie dojdzie. Fakt faktem, że przekroczyłam tymi nagraniami kolejną moją barierę i wiesz co – jestem zadowolona. Problemem jest to, że trzeba się trochę bardziej pokazać i to jest dla mnie dość trudne, mimo iż jestem dość otwartą osobą. Takie video trochę obnaża i trochę pokazuje czasem bardziej niż tego byś chciała. Jednak dzięki namowom Kasi, które były przeprowadzone z finezją – uległam i stworzyłyśmy ten wspólny projekt. Dlatego nie zarzekaj się – działaj, a jeśli nawet musisz czasem pokonać samą siebie – zrób to! Z pewnością będzie warto!

Cel projektu – Rozmowy kobiet przedsiębiorczych

Obie chciałyśmy spróbować tej formy przekazu. Do tej pory ja robiłam tylko wywiady z kobietami przedsiębiorczymi a wtedy całe światło uwagi było skierowane na mojego gościa, a tutaj to Kasia zadaje mi pytania.  Kasia do tej pory zrobiła już kilka webinarów, więc też ma  już obycie z „kamerą”. Obie też chciałyśmy dać trochę z siebie Tobie, kobieto, która będziesz nas oglądała. Znajdziesz w tych rozmowach nas, będziesz miała okazję lepiej nas poznać, ale też i zainspirować się naszymi doświadczeniami i wiedzą. Obie też chciałyśmy w ten sposób zaprosić Cię do siebie. Tak, tego nie da się ukryć. Ale to cel pośredni. Obie chcemy otrzymać od Ciebie informację zwrotną, szczerą, może czasami bolesną, ale dla nas na pewno będzie ona wartościowa.

W sytuacjach stresujących, a nagrywanie video takim dla mnie jest, skupiam się całkowicie na tym co chcę przekazać wartościowego, od siebie, z serducha i mam nadzieję, że też tak odbierzesz te rozmowy.

O czym będziemy rozmawiały?

Dziś ukazał się pierwszy z filmów na fanpage’u Ty i biznes mówiący o harmonii i równowadze wewnętrznej, która ma ogromne znaczenie w życiu po prostu. Ale również nie można o nich zapomnieć w biznesie. Tym razem to Kasia mnie przepytuje, ale też mówi o tym jak osiągnąć harmonię i równowagę przytaczając wskazówki z własnego życia. Naprawdę warto!

Kolejne tematy, które poruszymy w naszych rozmowach to będzie:

Akceptacja i pewność Siebie.

Stawianie granic pierwszym krokiem do asertywności.

Kobieta w biznesie i znajomość marketingu online.

Dlaczego ten online jest taki ważny?

Live, video – niekochane, ale skuteczne.

Nie będą się ukazywały w takiej kolejności, ale na pewno będą się ukazywały w kolejne środy! Znajdą się na moim fanapage – Ty i biznes, ale i na fanpage’u Kasi Wnękowskiej – Katarzyna Wnękowska Coach.

Jeśli nie miałaś okazji obejrzeć tego filmiku na moim fanpage’u to możesz go obejrzeć tu i teraz. Zachęcam.

[youtube id=”7vz3N7Vt1Sw” align=”center” mode=”normal” autoplay=”no” parameters=”https://www.youtube.com/watch?v=7vz3N7Vt1Sw&feature=youtu.be” grow=”no”]

Liczę na Twoje uwagi 🙂 Miłego odbioru!

Kobiety Przedsiębiorcze – Dobrawa Piękos-Szymańska – D&D HaiR

Kiedy byłam w salonie Dobrawa House of Hair ujęła mnie domowa atmosfera tam panująca. Podobało mi się to, że są osobne pomieszczenia do strzyżenia i farbowania. Każda klientka, która się tam zjawi może się poczuć bardzo swobodnie, luksusowo i być spokojna o swoją prywatność. Salon mieści się w kamienicy w Centrum Warszawy, na ulicy Szpitalnej 8/7, blisko Wedla i nie widać go z ulicy. Będąc w nim możesz zadbać o swoją fryzurę, ale i odpocząć czy zrelaksować się. 

Dobrze dobrana fryzura jest bardzo ważna, wyraża nas i jest istotnym elementem naszego wizerunku. Dlatego warto o nią zadbać. Dobrawa podchodzi do trendów dość ostrożnie, bo fryzura nie musi podążać ślepo za najnowszą modą, ale powinna wyrażać charakter i autentyczność właściciela:) Jak sama Dobrawa mówi jej fryzury są robione w stylu wash&go. Ale, ale … stop.  Zagalopowałam się 🙂 Więcej już nic nie napiszę. Obejrzyj wywiad z Dobrawą, w którym będziesz miała okazję zobaczenia wnętrza salonu jak i projektantkę fryzur przy pracy! Warto!

[youtube id=”qy8TGvmbO3I” align=”center” mode=”normal” autoplay=”yes” parameters=”https://www.youtube.com/watch?v=qy8TGvmbO3I&feature=youtu.be”]

Pamiętaj, żeby obejrzeć w pełnym wymiarze kliknij w kwadrat w prawym dolnym rogu:)

A jeśli wolisz obejrzeć film na YT bezpośrednio – kliknij TU:)

Jeśli nie lubisz oglądać video, choć szkoda, bo to zdecydowanie warto obejrzeć, to mam dla Ciebie wywiad z Dobrawą, który ukazał się w magazynie Estetica Polska 5/2016 Zima 2016. I jeśli wolisz czytać to kliknij TUTAJ!


Dobrawa Piękos-Szymańska – współwłaściciel i dyrektor kreatywny D&D HaiR, współwłaściciel Akademii szkoleniowej D&D Trainings. Projektantka fryzur, stylistka światowego formatu. Była dyrektor artystyczna i światowy trener, wykładowca stylizacji fryzur w Akademii Vidal Sassoon w Londynie. Pracowała z takimi sławami jak Gwen Stefani, Mila Jovovich, Keanu Reeves. Od 10 lat konsekwentnie buduje i rozwija swoją markę w Polsce i realizuje pasję jaką jest stylizacja fryzur, propagując filozofię wysokiej jakości pracy i ustanawiając nowe standardy współpracy z Klientami. Bohaterka filmu „Kobieta na zakręcie” Anny Maruszeczko oraz pomysłodawczyni zmiany wizerunku uczestniczek programów: Sexi Mama, Fabryka Piękna, Stylowych rewolucji Gok’a, W poszukiwaniu piękna. Stylista fryzur wielu sesji zdjęciowych dla znanych czasopism oraz pokazów mody. Stylista i autor wielu znanych metamorfoz. Wraz z zespołem stylistów odpowiada za perfekcyjne stylizacje oraz obszar artystyczny działalności firmy, szkoli i rozwija zespół, gwarantując najwyższe standardy oraz niepowtarzalny komfort Klientom odwiedzającym atelier. Jako jedyny instruktor w Polsce prowadzi szkolenia w oparciu o filozofię Vidal Sassoon, ponadto pełni funkcje Eksperta ds. szkoleń firmy JBS Kisielewski Turos Kisielewski (generalny dystrybutor marek Goldwell, KMS California w Polsce).

Kobiety Przedsiębiorcze – Anna Kupisz-Cichosz – Firma jest kobietą

Zanim Anię poznałam sporo o niej słyszałam. Głównie od dziewczyn, które z nią pracowały i mówiły jak u nich procentuje to co wprowadziły w życie. Gdzieś tam, podskórnie czułam, że ją na swojej drodze spotkam. No i tak się stało. A wszystko zaczęło się od rozmowy:) A potem przyszła kwestia przeczytania jeszcze nie wydrukowanej książki, o której kilka słów napisałam i widnieją na okładce, z czego jestem dumna:) No i do przeczytania, której bardzo serdecznie zachęcam. Czytanie nie zajmie dużo czasu, ale wniesie wiele wątków do przemyśleń. Ćwiczenia, które są na końcu książki z pewnością wskażą rzeczy, które trzeba przemyśleć – czym szybciej tym lepiej. O jakiej książce mowa? – „Moja pasja, moją firmą”.

A w wywiadzie będziecie miały możliwość posłuchać o doświadczeniach Ani, o porażce, o książce również. Poznacie cechy przedsiębiorczej kobiety i wytrychy do odniesienia sukcesu. Wywiad pełen wiedzy i inspiracji.

No i na początku tak się zakręciłam, że zapomniałam słowa serdecznie:) i witam Was bardzo… 🙂 Takie śmieszne kwestie czasami wychodzą w wywiadach video kiedy kręci się bez przerw i nie dokręca tego co nie poszło.  W każdym razie życzę miłego oglądania!

[youtube id=”M2XEvmAvgdg&list=PLFiDzBleHzu1ZaVLfV8GLD5PuLsbkAg8J” align=”center” mode=”normal” autoplay=”yes” grow=”yes”]

Anna Kupisz-Cichosz, właścicielka firmy Softway i projektu Firma jest Kobietą. Autorka dwóch książek, Prezeska Fundacji.

Kobiety Przedsiębiorcze – Monika Zagajska – Mo 61 Perfume Lab

Zbliżają się Święta i pomyślałam, że podsunę Wam pomysł na bardzo indywidualny prezent dla najbliższej osoby, której gust znacie i którą chcecie uszczęśliwić. Zapraszam Was do świata Moniki Zagajskiej,twórczyni Mo 61 Perfume Lab, w którym powstają indywidualne zapachy dostosowane do gustu każdego klienta. 

Kobieta, która mówi o tym, że praca to jej pasją i, że robi wszystko to co lubi i daje jej radość. Miała od zawsze przedsiębiorczość we krwi. Ciągle coś kombinuje, myśli, analizuje, obserwuje i inspiruje się otaczającym światem. Kocha podróże, które przecież kształcą. W Mo 61 obsługuja zarówno kobiety jak i mężczyzn, któych jest aż 40%! Ale ma  również dużo klientów z zagranicy.  Jeśli chcecie się dowiedzieć jaki znany obcokrajowiec odwiedził Mo 61 i nakręcił tam jeden z odcinków swojego programu to koniecznie zobaczcie naszą rozmowę!

Udanych zakupów w Mo61! Obdarowana osoba na pewno poczuje się wyjątkowa! 😉

 

A tu możecie obejrzeć więcej moich wywiadów:

Portrety KP – Justyna Kwiatkowska – Pracownia Sukcesu

Dziś dowiecie się o przekonaniach blokujących zarabianie pieniędzy, o tym jak je zmienić. Justyna powie również o tym, że sama pasja nie wystarcza, by prowadzić biznes z sukcesem. Dlaczego? Posłuchajcie! Usłyszycie jak to jest prowadzić własną firmę i jaka jest różnica między firmą a etatem. Czy firma jest dla każdego? Posłuchajcie! No i będzie jeszcze kilka ważnych kwestii, ale tego już nie zdradzę – posłuchajcie! 🙂

Justynę poznałam na jednym z wielu spotkań rozwojowych, biznesowych i networkingowych, na które chodzę, chyba z rok temu. Miałam okazję uczestniczyć w warsztatach przez nią prowadzonych. Justyna ciągle się rozwija i to widać na jej stronie, w jej komunikacji i w tym co dziś proponuje kobietom, które chcą wreszcie zarabiać na swojej pasji!

Zapraszam do Pracowni Sukcesu, ale najpierw poznajcie Justynę!

Jeśli chcecie się dowiedzieć jak sprzedawać swój pasjo-biznes to możecie skorzystać z kursu on-line,który zaczyna się 29.10. Klinkij TUTAJ, żeby się zapisać.

*Zdjęcie na topie – Dorota Dabińska – Frydrych

Portrety KP – Kasia Konopa – Pink Mink Studio – część 2

Witajcie,

Dziś druga część wywiadu z Kasią Konopą, właścicielką PINK MINK STUDIO.  Zapraszam również do obejrzenia części pierwszej:)

Niestety w związku z tym, że miałam problemy z jej zapisaniem w pliku mp4 to musiałam usunąć końcówkę, w której Kasia zapraszała do Pink Mink Studio. Okazało się, że to widoczny na nagraniu błąd, był przyczyną problemów z zapisywaniem. Dlatego w jej imieniu zapraszam Was – jeśli chcecie mieć  zrobiony piękny, podkreślający naturalne piękno makijaż – to zgłoście się do Kasi!

W tej części dowiecie się o trendach w makijażu, o tym, że nie ma co bać się konkurencji. Kasia opowiada o zawodzie makijażystki, jego blaskach i cieniach. Poznacie Kasi plany na przyszłość. Zapraszam!

Życzę Wam bardzo miłego tygodnia!