Chcesz założyć własną firmę? Sprawdź, jakie studia ci w tym pomogą!

| |

Prowadzenie własnego przedsiębiorstwa wiąże się przede wszystkim ze znajomością zasad zarządzania. W trakcie pracy kontroluje się nie tylko pracowników, ale także szereg projektów i innych działań wpisujących się w profil działalności. Aby założyć własną firmę, nie wystarczy tylko determinacja, chęć do działania czy pewność siebie, ale również wiedza z zakresu kształtowania relacji międzyludzkich oraz motywowania. Sprawdź, jakie kierunki studiów przydadzą się przyszłemu przedsiębiorcy.

 

Zarządzanie

Z pewnością jest to jeden z najbardziej przydatnych kierunków studiów dla właścicieli firm, którzy muszą wiedzieć nie tylko jak planować, kontrolować czy organizować działania, ale także wspierać swoich pracowników. Studiowanie zarządzania na pewnej i sprawdzonej uczelni takiej jak https://www.zpsb.pl/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/zarzadzanie, wiąże się z poznaniem tajników sztuki kierowania ludźmi na różnych szczeblach i w różnych dziedzinach, dlatego bez względu na charakter firmy, można będzie je zastosować w przedsiębiorstwie. Psychologia zarządzania przyda się zwłaszcza przy rozwiązywaniu konfliktów, ale tak samo pomocna będzie też w trakcie prowadzenia negocjacji z innymi przedsiębiorcami czy dostawcami usług. Z kolei zarządzanie projektami wyposaża absolwenta w narzędzia do określania zakresu, czasu i budżetu danej inicjatywy. Świeżo upieczony przedsiębiorca będzie musiał także umieć motywować odpowiednio swoich pracowników, wpływać na ich efektywność i zarządzać nimi w trakcie realizacji celów firmy.

Ekonomia

Matematyka, statystyka, zasady funkcjonowania gospodarki – znajomość wszystkich tych dziedzin z pewnością pomoże każdemu właścicielowi firmy. Świadomość tego, jak działa rynek to podstawa, gdy dana osoba chce sama prowadzić przedsiębiorstwo. Studia ekonomiczne są więc idealnym wyborem dla osób będących połączeniem umysłu ścisłego z humanistycznym – trzeba umieć liczyć i wiedzieć co nieco na temat historii i socjologii. Oczywiście nieznajomość wszystkich tych dziedzin nie wyklucza możliwości prowadzenia przez nas własnego biznesu, ale zaznajomienie się z nimi zdecydowanie go ułatwi. Absolwent ekonomii radzi sobie także z analizowaniem danych oraz logicznym myśleniem, co jak wiadomo podczas prowadzenia własnej działalności może okazać się niezwykle przydatne.

Marketing

Studia z marketingu (i to nie tylko tego tradycyjnego, ale także internetowego) pomogą dotrzeć do określonych grup klientów. Nauka skutecznego wpływania na decyzje konsumentów pozwoli na zwiększenie sprzedaży i co za tym idzie – wzrost zysków. Kampanie marketingowe to złożone mechanizmy, których opracowanie i planowanie wymaga odpowiedniej wiedzy eksperckiej. Studia z marketingu z pewnością dostarczą niezbędnych informacji – nie tylko jak promować markę, ale także jak budować jej pozycję i zwiększać świadomość odbiorców.

*Artykuł sponsorowany

Poprzednie

Bezcenna … – Katarzyna Rybicka

4 kroki by zostać w Polsce legalnym bukmacherem

Dalej