7 kroków do efektywnego networkingu

| |

Jakiś czas temu zaczęłam myśleć, że mogłabym zorganizować spotkanie networkingowe. I tak sobie z tą myślą chodziłam. Niedługo potem wpadła mi w ręce reklama otwierającego się CUDu Grochów. No i od razu w głowie połączyłam to sobie w jedno. Po cichu liczyłam, że ten pierwszy networking odbędzie się w CUDzie. I jutro jest ten wieczór:)

Otwarcie było bardzo inspirujące, relaksujące i po prostu fajne. Podobało mi się co też opisałam na blogu. Po tych dwóch dniach mojej bytności w CUDzie zaplanowałam to, że wybiorę się na Qi gong. I tak zrobiłam. Już po zajęciach porozmawiałam z Julią, właścicielką tego miejsca i tak powstał projekt jutrzejszego networkingu. Bardzo się cieszę, bo zapisało się Was trochę i mam nadzieję, że dotrzecie na 18.30 jutro do nas. Obiecuję – nie będę długo gadała 🙂 Przygotowałyśmy ciekawy plan, a warsztat Doroty będzie na pewno inspirujący. Mamy też dla Was niespodzianki.

A dziś możecie przygotować się na jutrzejszy networking, ale nie tylko na jutrzejszy, po prostu na networking w 7 krokach.

To moje przemyślenia, doświadczenie oraz wiedza przyswojona od znawców tematu. Jestem uczestniczką networkingów już dwa lata, a jutro przeprowadzę pierwszy swój w CUDzie:). Mam tremę. Trzymajcie kciuki. Mam nadzieję – do zobaczenia!

1.Przygotuj się do networkingu

Przygotuj sobie tekst jakim się przedstawisz. Zastanów się jaki problem klientów rozwiązujesz?  Z czym można do Ciebie przychodzić? Przedstaw się w taki sposób, żeby zachęcić do kontaktu po spotkaniu i dać się łatwo zapamiętać.

2.Idź z pozytywnym nastawieniem

Zaplanowałaś wyjście na networking? To idź na spotkanie z pozytywnym nastawieniem. Wszyscy wiemy, że pozytywne nastawienie to połowa sukcesu! Jeśli już decydujesz się na inwestycję czasu i pieniędzy to po prostu uśmiechnij się i bądź pozytywna:) Uśmiech przyciąga.

3.Wysłuchaj rozmówczyni z autentycznym zainteresowaniem

Często chcemy zebrać jak najwięcej wizytówek. Ale to nie jest cel networkingu. Celem jest poznanie osób, z którymi rozmawiasz. Dlaczego?Bo niezależnie od tego, czy za jakiś czas zrobisz z nimi jakiś projekt, albo biznes, to zapamiętaj – relacje są najważniejsze. Ludzie są najważniejsi.  Czasem pozytywne wrażenie z jakim zostawiasz rozmówczynię  może procentować po jakimś czasie czymś takim czego nie jesteś w tym stanie przewidzieć 🙂 Życie potrafi zaskakiwać!

4.Wręczaj wizytówkę, gdy ktoś o nią poprosi

Nie wciskaj swojej wizytówki zanim ktoś o nią nie poprosi. Dlatego zaczynami od rozmowy, bo być może zupełnie nam nie po drodze, wtedy nie musimy wymieniać się wizytówkami. Nie ma przymusu dawania ani brania. Jeśli zainteresujesz rozmówczynię sobą – sama o nią poprosi.

5.Opisz wizytówki uzyskane na networkingu

Jeśli chodzicie na sporo spotkań to umyka, bardzo szybko, gdzie kogo poznałaś. Dlatego warto notować – na wizytówkach – datę, miejsce i nazwę spotkania oraz jedno zdanie opisujące rozmówcę – to jak go zapamiętasz.

6.Skontaktuj się po spotkaniu – buduj relacje!

Niby wiemy, ale… brak czasu robi swoje. Warto jednak poświęcić chwilę i napisać maila choćby do tych osób, z którymi, czujemy, że byłoby nam po drodze, które wydały się nam ciekawe lub są z branży, która nas interesuje.

7.Nie osiadaj na laurach! Zaplanuj kolejne spotkanie.

Jeden networking niewiele wniesie. Trzeba bywać. Przynajmniej raz w miesiącu.  Jeśli masz więcej czasu zaplanuj dwa wyjścia networkingowe w miesiącu:) A wybór jest wielki i jeśli nie możesz iść w jednym tygodniu to na pewno w kolejnym będzie następny – tylko w innym miejscu:)

Tak się złożyło, że kolejny networking, na którym będę prelegentką, która więcej o sobie opowie odbędzie się już 25.04. na Pradze. Zapraszam Was serdecznie do kontaktu bezpośredniego w tzw. realu:)  Do zobaczenia!

*Zdjęcie z zasobów Katarzyny Dziubałki – WWK

Poprzednie

Kolorów moc – wernisaż Wioletty Karaś – Fly with colors

SPA dla Ciebie i Twoich pieniędzy + bonusy od Ty i biznes

Dalej

1 komentarz do “7 kroków do efektywnego networkingu”

Możliwość komentowania została wyłączona.