Toskania z rozwojem – kobiece wyjazdy do Włoch

| |

Rozwój osobisty to swoista podróż w głąb siebie. Istnieje wiele możliwości rozwoju, wiele różnych technik i sposobów. Zwykle taki proces trwa … całe życie. Dla mnie rozwój osobisty jest życiową przygodą. Pracuję jako trener – life coach i wspieram kobiety pomagając im stawać się bardziej szczęśliwymi i pełnymi poczucia własnej wartości. Jestem również autorką książek.

Dlaczego coaching mnie wciągnął?

Wiele lat temu sama stałam przed trudnymi wyborami, pełna niewiedzy i braku wiary w siebie. Poszukiwałam sposobów, które pomogą mi odpowiedzieć na ważne pytania, rozwiązać osobiste problemy i poczuć sens życia. Po wielu miesiącach poszukiwań trafiłam do Szkoły Trenerów Komunikacji opartej na Empatii. Początkowo miała to tylko być moja osobista wewnętrzna podróż, ale  z czasem, kiedy w moim życiu dzięki pracy rozwojowej nastąpiły ogromne zmiany, poczułam, że chciałabym dzielić się tym z innymi kobietami. Pokazać im, że mają moc sprawczą, że są silniejsze niż sądzą, a ich życie może się zmienić, kiedy tylko włożą w to trochę wysiłku. Sama po sobie widziałam, jakie cuda dzieją się, kiedy uczynisz ten pierwszy krok na drodze do zmiany!

Postanowiłam dokonać rewolucji w swoim życiu i zająć się zawodowo tym, w co głęboko wierzę – wspieraniem innych kobiet na ich drodze rozwoju. Dziś, po kilkunastu latach nie żałuję tej decyzji ani przez moment, bo każdy dzień, każdy warsztat, coaching i spotkanie pokazują mi, że moja praca ma głęboki sens. Kiedy widzę zmiany w życiu kobiet, z którymi pracuję, ich radość i szczęście, wiem, że dobrze wybrałam.

Szczęśliwa ja 🙂

Skąd pomysł na rozwojowe wyprawy do Włoch?

Rozwijać możemy się w bardzo różny sposób – czytając wartościowe książki, uczestnicząc w warsztatach lub też łącząc rozwój osobisty z podróżami. Przyznam, że to mój ulubiony sposób, bo pozwala mi połączyć dwie moje pasje: pracę i podróże.

Zaczęło się w 2014 roku, kiedy po kolejnym wyjeździe do Włoch, w których jestem zakochana od zawsze, przyszedł mi do głowy pomysł, że cudownie byłoby pracować tutaj z moimi klientkami. Jednak nawet moi bliscy podeszli do tego pomysłu nieco sceptycznie, wiedząc, że nie mam żadnego zaplecza logistycznego ani znajomości języka włoskiego.

Warsztaty w pięknym otoczeniu

Ale nie byłabym wiarygodnym coachem, gdybym nie potrafiła wcielić w życie tego, o czym sama mówię kobietom 😊 Dobrze ustalony cel, później plan, zdobycie kompetencji, które są potrzebne do realizacji celu oraz duża dawka motywacji i wiary w powodzenie … i już rok później, jesienią 2015 r. po raz pierwszy ruszyłam  z grupą 12 kobiet do Toskanii. Było wspaniale!

Kolejne lata przyniosły rozwój tego projektu, zyskałam wiele nowych włoskich i włosko – polskich znajomości, odkryłam wiele ciekawych miejsc, w których nocowałyśmy i tak obecnie organizuję po dwie wyprawy z rozwojem wiosną i dwie jesienią. To niezwykły czas, a dla moich klientek okazja do przeżycia wielu rzeczy w ciągu jednego tygodnia.

Toskania

Jednym z naprawdę wyjątkowych wyjazdów były warsztaty we wrześniu tego roku, gdy po półtorarocznej przerwie spowodowanej pandemią zorganizowałam znów warsztaty w Toskanii. Być może sprawiła to przerwa i tęsknota za tym, co dla wielu kobiet oznaczają Włochy, czyli pięknem, niezwykłym „dolce far niente”,  pyszną kuchnią, znakomitym winem i wszechobecnym słońcem, a i poziom radości, otwartości i przyjaźni podczas tego wyjazdu był niezwykle wysoki. Dawno już nie miałam poczucia, że każda chwila tam była jak prezent, zarówno dla uczestniczek, które pojechały ze mną na warsztaty, jak i dla mnie samej.

Gotowanie po włosku

Jaką dodatkową wartość daje uczestniczkom inne otoczenie?

Kobiece wyprawy z rozwojem pozwalają oderwać się od codziennego tu i teraz i w innym,  pięknym otoczeniu, przepracować trudności i poddać refleksji niektóre aspekty życia. Dodatkową wartością takich wyjazdów jest możliwość zwiedzenia pięknych zakątków, poznanie wspaniałej regionalnej kuchni, relaks i wsparcie innych kobiet, które otrzymujemy w zasadzie 24 godziny na dobę.

Bez względu na to, czy jest to wyjazd weekendowy, czy też tygodniowy, z reguły obfituje w tyle atrakcji, że wydaje się, jakby był dużo dłuższy. Ilość przeżyć, bodźców, refleksji, wzruszeń i przemyśleń jest podczas takiego wyjazdu zdecydowanie większa niż podczas jednorazowego warsztatu. Jest to również świetna alternatywa dla osób, które nie dysponują wieloma dniami urlopu i nie chcą wybierać pomiędzy odpoczynkiem, a zrobieniem czegoś dla siebie.

Moje klientki podkreślają ponadto ogromną wartość dodaną takiej formy rozwoju osobistego – niezwykłe relacje, które rodzą się podczas takich wyjazdów i pozostają często na długie lata. Obserwuję to z radością od lat i jestem świadkiem narodzin wielu cudownych przyjaźni. To magia, która dzieje się podczas takich wyjazdów, gdy jesteśmy odprężone, zrelaksowane i łatwiej o naprawdę dużą otwartość i wzajemne wsparcie.

Zapraszam Was serdecznie na moje wyprawy z rozwojem osobistym, te krótsze, w pięknych górach i na Mazurach oraz te dłuższe, w mojej ukochanej Toskanii.

Najbliższe kobiece wyprawy z rozwojem już wiosną 2022r.

Zainteresowana? Zaglądaj na mój fanpage FB!

____

Magdalena Knitter – Dyplomowany life coach, trener rozwojowy i pedagog. Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP w Warszawie, Szkoły Trenerów Komunikacji opartej na Empatii, oraz studiów podyplomowych na kierunku Life Coaching. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Posiada również certyfikat trenerski Teorii Ról Zespołowych wg dr M. Belbina. Specjalizuje się w tematach: szczęścia, relacji interpersonalnych, wzmacniania poczucia własnej wartości, komunikacji oraz współpracy w zespole. Prowadzi warsztaty umiejętności interpersonalnych, grupy rozwojowe, coachingi indywidualne oraz wyjazdy z rozwojem dla kobiet do Toskanii. Prowadzi również zajęcia dla pracowników firm, dla Biur Karier, wykładowców oraz studentów w zakresie budowania efektywnych zespołów oraz współpracy w zespole.

Autorka książek: „Najważniejsza decyzja” oraz „Kobieta w wewnętrznej podróży”. Strona internetowa: www.magdalenaknitter.pl Mail: kontakt@magdalenaknitter.pl

Facebook/magdalenaknittercoaching

Facebook/kobietawwewnetrznejpodrozywtoskanii

Poprzednie

Co warto wiedzieć zanim rzucisz etat?

Twoja konkurencja nie śpi – a Ty ?

Dalej

Dodaj komentarz