Drzewo genealogiczne w Canva? Tak, to możliwe.

| | ,

Canva to wspaniałe narzędzie do tworzenia grafik do social mediów, na stronę www, czy dokumentów firmowych oraz ulotek, kalendarzy itd. Jak się okazuje oprócz kreacji do przestrzeni online w Canva można również przygotowywać projekty do druku, głównie cyfrowego. Jednak to nadal nie wszystko! Zrobisz tutaj również swoje drzewo genealogiczne!

Jak to działa?

Canva to narzędzie darmowe z opcją płatną dającą dostęp do wszystkich zasobów i funkcjonalności. Jednak moim zdaniem już w wersji bezpłatnej można zrobić wiele grafik dla różnych potrzeb, bo w tej wersji narzędzie to oferuje bardzo dużo możliwości. A do tego wszystkiego jest dość intuicyjne.

To samo dotyczy drzewa genealogicznego. Tutaj również Canva proponuje szablony, które bardzo ułatwiają pracę. Wystarczy tylko zmienić kolory, dodać swoje, pobrane ze swoich zasobów, zdjęcia i wstawić je w przeznaczoną do tego przestrzeń. A na koniec po prostu pobrać, najlepiej jako png, jeśli chcesz przesłać to komuś dalej, albo gdzieś umieścić. Możesz też pobrać jako pdf standard lub pdf do druku, jeśli ma to być np. prezent dla kogoś.

Zrzut z Canva.com – obszar pracy w projekcie

Jak rozpocząć pracę w Canva?


Najpierw trzeba założyć konto, zarejestrować się. Można to zrobić przez Gmail lub Facebooka, albo przy użyciu adresu e-mail. Wszystko to zrobisz również bezpłatnie.

Po rejestracji znajdziesz się na stronie głównej, gdzie wybierasz projekt lub wymiar grafiki, który Cię interesuje. Obok przygotowanych projektów możesz wybrać wielkość, która Ci odpowiada w ustawieniach niestandardowych.

Na dobry początek wybierz Social Media i projekt Media Społecznościowe i spróbuj stworzyć swój pierwszy projekt. Jeśli nie jesteś osobą początkującą – możesz od razu przejść do kreatora drzew genealogicznych.

Zrzut z Canva.com – obszar strony głównej

Drzewa genealogiczne znajdziesz w – więcej – wykresy i tutaj od razu w projektach zobaczysz drzewka. Możesz też kliknąć w link i znajdziesz się od razu w kreatorze. A tutaj wszystkie elementy projektu możesz zamienić – fonty (czyli czcionki), kolory, zdjęcia, ustawienia miejsca wszystkich elementów.

Co można zrobić z projektem drzewa genealogicznego?

Po pierwsze możesz udostępnić swój projekt członkom rodziny, którzy będą mogli współtworzyć projekt.

Po drugie możesz dodać dowolną liczbę członków rodziny, tworzyć niepowtarzalne mapy lub po prostu zaprojektować drzewo genealogiczne od zera, bez użycia projektu (szablonu).

Po trzecie możesz edytować obrazy, by stały się jasne i wyraźne. Możesz również zwiększyć nasycenie, zmniejszyć kontrast i dodać filtry, by wszystkie obrazy wyglądały podobnie.

Po czwarte cały czas masz dostęp do swoich projektów i możesz je zmieniać lub udoskonalać w każdym momencie. Z każdego urządzenia, gdyż Canva ma również wersje na telefony mobilne. Ułatwia to automatyczne zapisywanie wszystkich projektów, nad którymi pracujesz. Nie trzeba się martwić ciągłym zapisywaniem jego kolejnych wersji.

Czy trzeba jeszcze coś dodawać?

Myślę, że wystarczająco zachęciłam Cię, żeby stworzyć drzewo genealogiczne swojej rodziny w Canva.com i nie tylko! 🙂 Dobrej zabawy!

Jeśli jednak napotkasz problem z obsługą Canva.com to napisz do mnie. Robię szkolenia z obsługi Canva.com oraz tworzenia grafik przyciągających uwagę odbiorców. Zapraszam!

Poprzednie

Meta Business Suite – planowanie postów, relacji, rolek na Facebooku i Instagramie i nie tylko.

ChatGPT – jak korzystać z zalet AI?

Dalej

Dodaj komentarz