Meta Business Suite – planowanie postów, relacji, rolek na Facebooku i Instagramie i nie tylko.

| | ,

Firma Meta nie zostawia nam czasu na nudę – stale coś zmienia się na platformach, które są ich własnością. Meta Business Suite zastąpił Creatora Studio i umożliwia planowanie contentu na Facebooka i Instagrama. Jednak to nie jedyne jego możliwości.

Planowanie contentu

Dzięki Meta Business Suite możesz planować posty, relacje i rolki na Facebooka i Instagrama. To bardzo ułatwia pracę wszystkim prowadzącym social media na swój rachunek lub dla kogoś. Warto tutaj dodać, że planowanie treści nie wpływa na zmiejszenie organicznego zasięgu postów. Jak wiadomo jest on dawna niski, bo wynosi ok. 5%.

Podczas planowania posta możesz skorzystać z podpowiedzi Mety dotyczącej godziny publikacji. Z mojego doświadczenia wynika, że nie wpływa to na widoczne zwiększenie zasięgu postów. Niestety.

Często jednak korzystam nie tylko z zawartości, ale również terminarza, który w przejrzysty sposób pokazuje kiedy dany post zostanie opublikowany. W ten sposób masz przegląd całego tygodnia oraz pewność, że dwa posty nie pojawią się o jednej godzinie.

Komunikacja z odbiorcami

Meta Business Suite (MBS) to nie tylko planowanie, ale również komunikacja z odbiorcami. Dzięki skrzynce odbiorczej możesz w jednym miejscu odpowiadać na wiadomości oraz sprawdzać komentarze. To bardzo ułatwia pracę!

Statystyki

Znajdziesz tutaj również statystyki. Warto zajrzeć do przeglądu, osób i zawartości. Sprawdź jak zadziałały Twoje ostatnie posty, żeby publikować więcej takich, które przyciągają uwagę Twoich odbiorców.

Zobacz kto jest Twoim odbiorcą już dziś i zastanów się, czy treści, które tworzysz są w jego kręgu zainteresowań. Może warto czasami zapytać swoich odbiorców czego im brakuje w Twoich publikacjach? Zaangażuj go do współtworzenia treści!

Kolekcja nagrań

W Meta możesz również wejść w więcej narzędzi i znaleźć w nich Kolekcję Nagrań, którą możesz dodać do MBS. To zasobne w bezpłatną muzykę miejsce, którą możesz wykorzystać do tworzenia treści graficznych, filmowych na swój fanpage. Nagrania są posegregowane na gatunki, tempo, czas trwania, nastroje, wokale. Wybór jest spory. Przydaje się głównie jeśli korzystasz z bezpłatnej wersji Canva.com. Możesz te utwory przesłać do Canva i stworzyć z nimi kreacje, które potem pobierzesz i osadzisz na Facebooku czy Instagramie.

Meta Business Suite to rozbudowane narzędzie do działania na obu platformach w jednym miejscu i to jest jego największa zaleta. Mam nadzieję, że korzystasz już dziś z pełnego wachlarza możliwości! Jeśli nie to czas przeklikać się przez wszystkie opcje i ułatwić sobie codzienną pracę na obu platformach SM.

Image by katemangostar on Freepik

Poprzednie

Jak Polacy widzą jawność wynagrodzeń? Badanie 2023

Drzewo genealogiczne w Canva? Tak, to możliwe.

Dalej

Dodaj komentarz