Eco kobieta – Uwolnij swoją kobiecość

| |

30 kwietnia odbyła się Konferencja Eko Kobieta – Uwolnij swoją kobiecość. Jak zwykle otworzyła ją jej organizatorka Małogsia Penkala. 

Konferencja rozpoczęła się  się od pokazu zmysłowego tańca belly burlesque w wykonaniu Moniki Kowalczyk. Zobaczycie jak elementy tego tańca można świetnie wykorzystywać w życiu codziennym podkreślając swoją kobiecą zmysłowość. Monika  zawsze podnosi energię na cały dzień wykładów. Uczestniczki też się świetnie bawią w trakcie tego pokazu.

Monika Kowalczyk, jako seks coach, podzieliła się z nami w trakcie konferencji również wskazówkami na temat seksualności. Miałyśmy okazję przyjrzeć się gadżetom seksualnym. Monika powiedziała też ważną rzecz – każda z nam ma inne potrzeby i warto pamięatać, że tak jak masz jest dobrze. Nie przejmuj się statystykami.

Dorota Deląg  w swoim wystąpieniu poruszyla temat bliski jej doświadczeniom. Jako matka, żona, kobieta, aktorka, trener oraz człowiek stawia szereg pytań odnośnie kondycji współczesnej kobiety. Wszystko to w humorystyczny sposób ujmując złożony temat  którym jest kobiecość. Rodzimy się żeby doświadczać jednak unikamy doświadczania. Sabotujemy DNA duszy. Boimy się. Dlatego pojawiają się przeszkody na naszej drodze, ale nie zastanawiamy się nad tym – dlaczego tak się dzieje? Warto się nad tym zatrzymać. Wszystkie doświadczenia wnoszą wiele do naszego życia i warto się nad nimi zadumać. Może nam w tym pomóc medytacja.

Pamiętaj też, że jesteś tym co myślisz, że jesteś. Zwracaj uwagę co o sobie myślisz, kontroluj to co myślisz i co mówisz. I zanim zaczniesz marzyć i myśleć o tym to zastnaów się czego tak NAPRAWDĘ chcesz, bo kiedy dostaniesz to o czym myślisz, czy mówisz – nie zawsze będziesz zadowolona!

Kobieta powinna wspierać swojego mężczyznę. Dla dobra obojga dobrze jeśli on jest ciut przed swoją kobietą, bo jeśli jest za nią – przestaje mu się chcieć.

 

Po jej wystąpieniu było wiele chętnych do wspólnych zdjęć 🙂

Ewa Rykowską poznałam podczas sesji zdjęciowej, która miała miejsce już kilka lat temu. Tym razem Ewa połączyła swoją pasję fotograficzną z naszą kobiecością. Co z tego wynikło? Ewa przygotowała dla nas kilka cennych wskazówek dotyczących kobiecości i zrobiła nam ćwiczenie, które każdej uczestniczce dało wiele radości.

Miałyśmy wypisać sobie na plecach to co się każdej z nas w nas podobało – uśmiech, oczy itd. Na mojej kartce pojawiło się oprócz pięknego uśmiechu również – jest w niej coś tajemniczego. Nie wiem kto to napisał, ale taką zwrotną informację dostałam pierwszy raz. Ciekawie 🙂 Uchwyćmy swoją kobiecość na co dzień. Nawet jeśli trzeba się trochę wysilić – na pewno warto!

Podczas przerw był czas na rozmowy i zawieranie nowych znajomości.

I na skosztowanie tortu z okazji wydania książki „Kobiety o kobietach”, w której jedną z bohaterek jest Małgosia Penkala.

Można też było otrzymać autograf autorki 🙂

Na scenie pojawila się też Danuta Terpiłowska – wulkan energii.. Mówiła o tym jak ważne jest kierowanie się w życiu sercem!  Tematem wystąpienia była Świadoma miłość, mądrość i moc. Tymi trzeba wartościami kierujemy się my, kobiety, w naszym życiu. Trzeba pamiętać, że nasza wewnętrzna moc, akceptacja i szacunek do siebie to nasza siła. Na nic strojenie się w najpiękniejsze ciuszki jeśli nie czujesz swojej wewnętrznej mocy! To ona z nas emanuje i przyciąga co najlepsze. Pozwól sobie być sobą! Ucz się swojej wewnętrznej mocy. I pamiętaj, że jeśli ktoś mówi Ci coś przykrego – mówi o sobie. Dąż do patrzenia na świat z pozycji serca. Serce to wartość największa. Warto pamiętać, że nie jesteśmy na ziemi za karę. Mamy się cieszyć i żyć pełnią życia. Bo jesteśmy pełnią! Nie uzależniaj się od nikogo. Jesteś wartością niezależnie od tego czy jesteś z kimś w związku czy nie! Kochaj siebie i bądź szczęśliwa.

Na tej konferencji miał miejsce debiutancki występ Małgosi Penkali, która jest organizatorkę i pomysłodawczynię konferencji Eco Kobieta. Tym razem Gosia podzieliła się z nami swoją historią związaną z kobiecością. Znam Gosię od lat i widzę jak pięknie się rozwija i rozkwita. Oprócz tego, że zajmuje się w swoijej firmie ogarnianiem eventów (Małgośka to ogarnie) uwielbia rękodzieło i razem z Emi Łach współtworzy Kreatywne Spotkania przy Kawie, na które obie serdecznie zapraszają! Informacje o nich znajdziesz na stronie Małgosi – Świat Inspiracji.

Podczas przerw miałyśmy okazję skosztować aromatycznej kawy z Pello Caffe, japońskiej zielonej herbaty z Kokoro, cateringu

Nie można też nie wspomnieć pięknej biżuterii od Emi Łach!

 

Kolejna Konferencja Eco Kobieta – Bądź dla siebie dobra już 8 czerwca!

Poprzednie

Kobiety czas na kawę – Warszawa vol. 8

Czym jest użyczenie i na jakich zasadach działa?

Dalej