Kobiety czas na kawę – Warszawa vol. 8

| |

Kolejne warsztaty Kobiety czas na kawę odbyły się w Warszawie 27 kwietnia. Tym razem pracowałyśmy nad akceptacją siebie. To jedna z najtrudniejszych kwestii dla osób, które cierpią z jej braku. A akceptacja siebie to podstawa szczęśliwego i spełnionego życia.  Jak z tą kwestią jest u Ciebie? 

 

Jak zwykle kawiarnia – Herbata i Kawa – przyjęła nas pysznymi napojami oraz ciastami. Tym razem miałyśmy okazję pracować ze zdjęciami.  Wybrane  przez uczestniczki zdjęcia posłużyło do odpowiedzi na pytanie – co powinnam zaakceptować w sobie?   To jedno z tych ćwiczeń, które jest bardzo lubiane przez uczestniczki.  Praca z metaforą uskrzydla i zawsze jest sporo chętnych do podzielenia się przemyśleniami.

Agnieszka zywkle mówi, lubi się dzielić swoimi spostrzeżeniam. Kiedy się dzielisz to możesz usłyszeć swoje myśli, a być może i  dostrzec coś nowego, czy coś sobie po prostu uświadomić – a to zawsze wartościowe!

 

Był również czas na pracę w grupach, gdzie dzieliłyśmy się tym co mogłybyśmy zrobić dla siebie inaczej, czego dobrego mogłybyśmy zrobić więcej, a czego niepozytywnego – mniej. Taka wymiana daje do myślenia.

 

„Z bliska trudniej jest nienawidzieć”.

Brene Brown

Akceptacja polega na byciu blisko siebie taką jaką jesteś. Ze swoimi wadami, niedoskonałościami, które często przesłaniają cały świat! Zawsze będzie coś  z czego w sobie nie będziesz zadowolona. Jeśli wiesz, że nigdy się z tym nie pogodzisz – to zaakceptuj swoją niezgodę na to!

Przyjrzyj się swoim myślom na swój temat. Jeśli są negatywne,  jeśli się stale za wszystko ganisz, podkreślasz niedociągnięcia  to pamiętaj, że wpłynie to na pewno na Twoje postrzeganie siebie – bo widzisz się tak jak o sobie myślisz! Dlatego zmiękczaj te negatywne komunikaty jakie do siebie mówisz używając słów – „jeszcze”, „na razie”, „a kto tak powiedział?” Będziesz miała zupełnie inne odczucia.

Pamiętaj, że samoakceptacja to dezycja, że chcesz być swoim sprzymierzeńcem, a nie wrogiem!

Zostań swoją przyjaciółką! Najlepszą! Przecież jedyne co jest pewne na tym świecie to to, że będziesz ze sobą do śmierci. Przeżyj ten czas jak najlepiej, najpiękniej jak potrafisz! Ciesz się tym co masz, bądź wdzięczna za każdy dzień.

Mimo, iż samoakceptacja jest często najtrudniejszą kwestią w życiu to jeśli uświadomisz sobie, że ona jest podstawą Twojego Szczęśliwego Życia  na pewno chętniej podejmiesz decyzję o byciu swoją przyjaciółką i zaczniesz się doceniać a nie tylko – oceniać.  Ten proces zajął mi zdecydowanie za dużo czasu. Dziś wiem, że szkoda życia. Dlatego zachęcam Cię żebyś spojrzała na siebie przychylnym, kochającym okiem i szła przez życie z uśmiechem na ustach. Ta praca ze sobą i nad sobą nie jest łatwa, ale jest warta każdego wysiłku, bo uwolni Cię i da spokój. Powodzenia!

 

Czas pracy ze sobą osłodziły nam słodkości, kawa, herbata, soki.

Pod koniec warsztatów miałyśmy okazję przeżyć podróż w czasie. Spojrzałyśmy na swoje zdjęcia z dzieciństwa i miałyśmy zobaczyć jakie byłyśmy idealne. i jak szybko o tym zapomniałyśmy. A przecież nadal takie jesteśmy!  Ćwiczenie polegało na ty, żeby powiedzieć swojemu wewnętrznemu dziecku, że jest idealne i nigdy nie przestaniesz go kochać. Kochaj siebie i żyj szczęśliwie!

Zawsze na koniec robimy sobie wspólne zdjęcie, które jest na samej górze tej relacji. A później przychodzi czas na zdjęcia z Kasią Malinowską, organizatorką warsztatów.

 

Kolejne warszaty – Kobiety czas na kawę już 25 maja! Tym razem będziemy rozmawiać o relacji matka – córka. Dołączajcie!

Poprzednie

Zaburzenia osobowości – cz.3 – Borderline

Eco kobieta – Uwolnij swoją kobiecość

Dalej