Jak tworzyć video z napisami i muzyką na glymt.com?

| |

Kiedy tylko zauważyłam na Facebooku reklamę aplikacji do tworzenia video od razu zaświeciły mi się oczy. Jak wiadomo video, jako format, jest na topie, więc warto wiedzieć jak je tworzyć szybko i przyjemnie. Wszystko w celu zwiekszenia zainteresowania odbiorców Twoich postów czy właśnie reklamy!

Bardzo lubię od razu wypróbowywać takie aplikacje. Sporo ich ostatnio przetestowałam, ale żadna tak mi się nie spodobała jak ta. Szybko i sprawnie zrobiłam takie oto video:

https://www.facebook.com/watch/?v=2381954998733939

Facebook wideo – Ty i Biznes

Jak to działa?

Aplikacja glymt.com jest przygotowana do robienia video horyzontalnego, kwadratowego i portretowego. Tak to wygląda:

Masz do wykorzystania mnóstwo  krótkich filmików z różnych dziedzin. Tutaj znajdziesz te darmowe.

Te z sekcji Explore nie są niestety darmowe – znajdziesz je TUTAJ.

Ale możesz też załadować swoje video o długości od 5 sek. do 5 min. maksymalnie.

 

Jak zrobić swoje pierwsze video?

1.Wejdź na glymt.com i zarejestruj się – to na dobry początek. W kolejnym kroku  – przejrzyj zasoby glymt – video, do których możesz dodać tekst, logo, muzykę. Albo załaduj swoje video.

2. Po wybraniu kształtu video przechodzisz do dodawania tekstu. Może być kilka boksów tekstowych na całej długości filmu. Tak jak to widać na mojej produkcji 🙂

Masz do wyboru kolory tła i czcionki oraz różne rodzaj fontów, czyli czcionek.

3. W kolejnym kroku dodajesz znacznik lub swoje logo, które z łatwością dodasz.  To ważne.

Logo może być widoczne cały czas lub tylko na początku i na końcu – to zależy od Ciebie.

4. Na koniec możesz dodać muzykę do Twojego video. Masz możliwość wyboru spośród fragmentów udostępnionych na glymt, ale możesz też załadować swoją muzykę. Ja korzystam z freemusicarchive.org – polecam!

5. Kiedy skończysz, obejrzysz i będziesz zadowolona z efektu – możesz pobrać swój film! Jeśli użyłaś darmowego, albo swojego video to możesz ściągnąć je za darmo. Jeśli użyjesz płatnego filmiku – będziesz musiała za niego zapłacić ok. 20Euro.

6. W tym miejscu nadajesz nazwę plikowi i pobierasz za darmo. W każdym momencie możesz wrócić do zapisanego pliku, który znajdziesz w zakładce – My videos.

Czy Ci się przyda?

Bardzo! Szczególnie jeśli tworzysz kontent na FB i Insta. Aplikacja w tym zakresie ma być darmowa, tak przynajmniej poinformował mnie Pan Pablo z czatu aplikacji, z którym rozmawiałam o aplikacji i jej możliwościach. Co ciekawe – twórcy video będą mogli zarabiać na pobraniu ich filmu do swojej reklamy, więc myślę, że warto się nim zainteresować jeśli akurat tworzysz filmy. A jeśli nie to po prostu urozmaicisz swój kontent na Facebooku czy Instagramie. Powodzenia!

Poprzednie

Podsumowanie roku 2018

Kobiety Przedsiębiorcze – Julia Marcinowska – CUD Grochów

Dalej

4 komentarze do “Jak tworzyć video z napisami i muzyką na glymt.com?”

Możliwość komentowania została wyłączona.