Podsumowanie roku 2018

| |

Tradycją już jest,  że piszę podsumowania kolejnych lat działalności. Właśnie przeczytałam wpis z zeszłego roku. Był to faktycznie rok bogaty i obfity w różne doświadczenia. 2018 był jego godną kontynuacją. Co się zmieniło? Czego się nauczyłam? Co będę zmieniać? 

 

Kontynuacja ważnych kwestii

W 2018 roku kontynuowałam to co działało już w roku 2017 stąd też były szkolenia dla instytucji publicznych nie tylko w Warszawie, które organizowały firmy zewnętrzne, z którymi współpracuję. Były szkolenia dla przedsiębiorców w Warszawie, były wystąpienia publiczne, które, choć zawsze mnie stresują, są coraz ciekawszym doświadczeniem, które również pozytywnie wpływa na rozwój mojej działalności. Zwiększyła się ilość konsultacji indywidualnych i osób, które pracują ze mną systematycznie do osiągnięcia konkretnego celu lub do opanowania koniecznych umiejętności do dalszej pracy. Bardzo mnie to cieszy, bo je lubię i satysfakcjonują mnie pozytywne efekty jakie mają z nich moje klientki!

Nie mogę pominąć patronatów blogowych nad różnymi rozwojowymi wydarzeniami, których było mnóstwo, z których jestem bardzo dumna i z pewnością chcę tę tradycję kontynuować!

 

Czego doświadczyłam?

Mijający rok był dobry, dający dużo satysfakcji, uznania ze strony innych i rozwoju. A przede wszystkim ludzi, którzy nadal są wokół mnie i wspierają mnie kiedy tylko jest taka potrzeba. Muszę powiedzieć, że mam szczęście do ludzi, że przyciągam ostatnio tych pozytywnych, otwartych, pomocnych, współpracujących z ochotą. To bardzo cenne. Za to jestem ogromnie wdzięczna!

W tym roku odkryłam też ogromną moc wdzięczności. Co więcej – odczuwam ją za wszystko to co mam! I to też jest piękne. Przynosi pozytywne nastawienie do świata i więcej obfitości wszelkiej.

Uczę się odpuszczać ze spokojem. Jeśli coś odchodzi to to puszczam z ufnością, że przyjdzie nowe, lepsze. Daje mi to spokój. Nie frustruję się, nie stresuję, jestem otwarta na inne, nowe. To zmienia perspektywę. Bardzo.

Ten rok dał mi też poczuć się ze sobą jeszcze lepiej i pewniej. Tutaj swoją cegiełkę dołożyła Kasia Malinowska z warsztatami Kobiety Czas na Kawę.  Jestem przekonana, że pewność siebie to podstawa każdego sukcesu. Bez tego ani rusz. Dla mnie sukcesem jest to, że żyję z tego co lubię robić, z tymi, których lubię i cenię oraz ciągle się rozwijam dla dobra całości.

Był też czas na poukładanie sobie pewnych kwestii w głowie, na uporządkowanie swoich działań biznesowych w korelacji z życiem osobistym, ale też uważności na siebie, na swoje potrzeby, marzenia, przyjemności. A to dzięki Programowi Jesteś Wyjątkowa, Kasi Wnękowskiej, o którym ostatnio pisałam i do którego serdecznie Cię zachęcam.

 

Co będzie się działo?

Może zacznę od tego, że blog nadal będzie istniał. Niestety bardziej z doskoku niż systematycznie, ale chcę pisać więcej o social mediach, narzędziach usprawniających różne działania, o kontent marketingu i komunikacji online w ogóle. Jeśli masz jakieś sugestie pisz do mnie – beata@tyibiznes.com.pl

Pracować będę nad priorytetami oraz nad dużymi projektami. Jeden duży projekt na kwartał, praca nad tym projektem systematycznie 4 godzinny w tygodniu. Reszta czasu podzielona na bieżące kwestie, spotkania, maile. Znajdę też czas na ruch (zaczęłam od gimnastyki na dzień dobry już od listopada!), czas na pracę, czas na spotkania – nie tylko biznesowe.

I wprowadzę też więcej czasu dla siebie i partnera. To ważne, żeby zachować balans w swoich działaniach wszelkich dla ogólnego zadowolenia z życia po prostu. Tego mi brakowało w mijającym roku. Choć byłam na dwóch cudownych wyjazdach weekendowych z Elą Dąbrowską, w Różanej Rezydencji na wiosnę i w listopadzie w Pałacu w Zdunowie i byłam też na wczasach nad ukochanym Bałtykiem. To jednak chcę wprowadzić więcej systematycznego odpoczynku w tygodniu.

Poza tym odpoczynek + odpuszczanie + wdzięczność – to więcej pozytywnych zjawisk, które się wydarzają na co dzień. Więcej nowych propozycji, więcej zainteresowania wokół mnie, więcej życia. Lubię to!

Nadal też będą szkolenia z Facebooka – raz w miesiącu, szykuje się Instagram dla początkujących, ale też 3ci stopień wtajemniczenia na FB. Przymierzam się do przeprowadzenia mojego warsztatu z FB (Dzień z Facebookiem) online. To już wkrótce.  Mam jeszcze kilka pomysłów, ale wszystkiego nie zdradzę – coś zostawię dla siebie. 🙂

Wkrótce skończę pracę nad moją imienną stroną beatatomaszek.pl. Brakuje jeszcze kilku kwestii, ale i tak jestem dumna z tego, że zrobiłam ją praktycznie sama z pomocą techniczną na początku działań ze strony Wity Meczew-Bardeckiej oraz Katarzyny Dziubałki i jej szkolenia z WP oraz divi, które zmieniło moja perspektywę i przyspieszyło pracę nad nią. Jestem obu wam dziewczyny bardzo wdzięczna!

Jednym słowem zapraszam na warsztaty, konsultacje indywidujalne lub długofalową współpracę. Co kto woli i czego potrzebuje!

 

Za co jestem wdzięczna?

Jestem wdzięczna za moich klientów. I tych stałych i tych czasowych.

Jestem wdzięczna za ludzi wokół mnie, którzy pomagają mi, wspierają, polecają mnie. Dziękuję WAM wszystkim!

Jestem wdzięczna za zaufanie jakim obdarzają mnie klienci. Dziękuję WAM!

Jestem też wdzięczna za rodzinę, bliskich,  przyjaciół, znajomych, którzy po prostu są, z którymi można być, porozmawiać, czasem się wyżalić, na których można polegać.

Jestem wdzięczna za mojego Partnera i nasze spokojne życie.

Jestem wdzięczna za to, że mimo zdrowotnych ograniczeń radzę sobie z codziennością i cieszę się tym co mogę, co dla mnie dostępne! Polecam każdemu 🙂

 

Myślę, że czas na ostatnie zdanie w tym podsumowaniu. To co jest dla mnie najważniejsze to przesłanie – ciesz się życiem, które masz, bądź wdzięczna za to co masz, dziel się sobą, swoim czasem, uśmiechaj się częściej, ufaj, że wszystko będzie dobrze i że dostaniesz wszystko to co Ci potrzebne i bądź po prostu szczęśliwa!

Życzę Ci pięknego Nowego Roku! Oby był dla Ciebie obfity w co tylko chcesz, pozytwny i radosny! Dosiego!

 

Poprzednie

Wdzięczność jako jedna z kompetencji społecznych

Jak tworzyć video z napisami i muzyką na glymt.com?

Dalej