Jak zaplanować transmisję na żywo na Facebooku?

| |

Transmisja na żywo, czyli live to bardzo dobry sposób na komunikację z Twoimi odbiorcami i na urozmaicenie standardowej komunikacji z nimi.  Często widzę transmisje robione w czasie rzeczywistym bez żadnych zapowiedzi. Wtedy nie masz pewności czy ktoś zobaczy ten live w czasie rzeczywistym. A co by było gdybyś zapowiedziała swoją transmisję? Ile więcej osób dołączyłoby w czasie emisji, gdybyś poinformowała o niej z wyprzedzeniem?  Możesz to sprawdzić!

Ostatnio pisałam o tym jak zrobić transmisję na żywo z gościem. Stosując BeLive.tv można z łatwością zrobić zaplanowany post, który poinformuje o naszym live, o temacie i dacie jego emisji. Tyle, że jest to zewnętrzna aplikacja. Czy można zrobić jednak taki sam post informujący o zbliżającej się transmisji w samym Facebooku?

Tak. I to w bardzo prosty sposób!

Wystarczy, że wejdziesz w Narzędzia do publikowania na swoim fanpage’u.

narzedzie do publikowania

Następnie kliknij Kolekcję filmów. W prawym górnym rogu zobaczysz przycisk – +Na żywo – kliknij w niego.

narzedzia do publikowania 1

Twoim oczom ukaże się taki oto ekran.

narzedzia do publikowania 2

Tutaj po prawej stronie możesz dodać informację o temacie live, sam jego tytuł i możesz go na koniec zaplanować klikając w przycisk – Zaplanuj, który znajdziesz w prawym dolnym rogu.  Ukaże się taki oto obraz.

narzedzia do publikowania 3

Tak będzie wyglądał post na Twoim fanpage jak go zaplanujesz. Osoby, które będą chciały wziąć udział mogą kliknąć, by otrzymać przypomnienie. A to na pewno jest bardzo wartościowe, bo jak sama wiesz -wszystkie jesteśmy zagonione i łatwo o czymś zapomnieć. Taki zaplanowany post i przypomnienie z pewnością wpłynie pozytywnie na zainteresowanie odbiorców.

Choć jak wiesz – każdy live można obejrzeć po jego zakończeniu, jeśli jest dostępny na fanpage!

Udanych live’ów życzę!

 

Poprzednie

Jak znaleźć pomysł na biznes?

WWK Warszawa – edycja urodzinowa!

Dalej

6 komentarzy do “Jak zaplanować transmisję na żywo na Facebooku?”

  1. Beata, a jak mam zaplanowany post na konkretną godzine to on sam sie uruchomi o danej porze czy musze klinąc znów nagrywaj? lub jakąś inna aktywnośc wykonać?
    Bo mam zaplanowany live, ale nie mam tam mozliwości nagrywania. Musze tworzyc nowy live i to troche jest mylące dla odbiorców. Może jest prostu sposób, aby uruchomić relacje w miejscu planowanego live’a?

  2. mi również nie działa….moge dołaczyc jako oglądająca ale nadająca nie ;(

Możliwość komentowania została wyłączona.