Eco-kobieta – w poszukiwaniu autentycznego JA

| | ,

Kolejna konferencja z cyklu Eco-kobieta, czyli w zgodzie z duszą i ciałem odbyła się 28 października w Centrum Aktywizacji Społecznej Grzybowska 4. Małgorzata Penkala zapewniła, jak zwykle, grono ciekawych, inspirujących prelegentek. A wszystko rozpoczęło się od koncertu Elektronicznej Orkiestry Laboratorium Dźwięku, który poruszył serca i wprowadził nas w dobry nastrój.

Eco-Kobieta_28.10.2017

Małgosia Penkala, pomysłodawczyni i organizatorka konferencji Eco-kobieta zaprosiła do prowadzenia wydarzenia Martę Ossolińską, która zgrabnie zapowiadała kolejne prelegentki. 

23335944_2061913010698109_1431027989_o

KOBIETA SZCZĘŚLIWA, CZYLI …. ?  – Ilona Adamska

O autentyczności jako pierwsza mówiła Ilona Adamska, właścicielka firmy PR-owej oraz magazynu Law Business Quality, autorka wielu książek. Bardzo szczerze i otwarcie podzieliła się swoją zawodową droga, która wiodła ją z niewielkiego, ale malowniczego Sanoka do Warszawy poprzez studia na wydziale filozofii oraz dziennikarstwa do właścicielki magazynu Planeta kobiet, który docelowo stał się Imperium Kobiet.  Magazyn już nie istnieje, ale był dla Ilony ważnym doświadczeniem. Mimo wielu zakrętów i niepowodzeń, ale też  licznych sukcesów zawodowych nie zmieniła się i nadal wierzy, że warto być autentyczną w każdej sytuacji i podążać za swoją pasją. Ale to nie wszystko, bo potrzebna jeszcze jest wytrwałość, konsekwencja w działaniu, oczywiście odwaga, ale i cierpliwość oraz pokora. Ilona wierzy, że każdy jest kowalem swojego losu i może zmieniać to co mu nie pasuje tak, żeby być szczęśliwym!

Eco-Kobieta_28.10.2017

ODWAŻ SIĘ POKAZAĆ SIEBIE PRAWDZIWĄ I ŻYJ PEŁNIĄ ŻYCIA – Małgorzata Trzaskowska

Małgorzata Trzaskowska, coach, twórczyni Ogrodu Przemian opowiadała o tym jak wyszła z korporacji, w której dostosowywała się co dnia do otoczenia – coraz bardziej tracąc siebie. W pewnym momencie pieniądze, bonusy nie wystarczyły i pożegnała miejsce, w którym nie miała z ludźmi autentycznych, zdrowych relacji. To jest niestety bardzo częste w tego typu firmach. Liczy się awans i pieniądze, a na autentyczność po prostu nie ma miejsca. Czym nam to grozi? Utratą siebie i energii, obniżonym samopoczuciem, brakiem spójności, podkopywaniem szacunku do siebie… Różnie płacimy za tłumienie swoich prawdziwych emocji w imię różnych „wyższych” celów tj. jak dopasowanie się do otoczenia w pracy, do oczekiwań innych, do oczekiwanego obrazu Pani Manadżer czy Pani Dyrektor. Jednak spychanie swoich prawdziwych emocji w niebyt zawsze kończy się jakimś problemem. Dlatego warto być i żyć w zgodzie ze sobą i z szacunkiem podchodzić do innych. Dlaczego? Bo jeśli poznasz siebie, zaakceptujesz oraz zaufasz sobie to będziesz mogła być autentyczna i nie będziesz musiała się obawiać, że „wypadniesz z roli” ! Bez maski i zbroi jest przecież dużo lżej!  🙂

Eco-Kobieta_28.10.2017

ŚWIAT POTRZEBUJE ŚWIADOMYCH KOBIET- ŚWIAT POTRZEBUJE CIEBIE! – Dagmara Gmitrzak

Wszystkie rodzimy się z wewnętrzną skrzynią ze skarbami, bo każda z nas przychodzi na świat z darami, talentami, umiejętnościami. Jednak większość z nas sobie tego nie uświadamia! A tylko dopiero wtedy, gdy uświadomimy sobie, że mamy te skarby w sobie – to zmienia się nasze życie. Jednak największym problemem jest tutaj strach – boimy się otworzyć tę skrzynię, bo nie wiemy co się w niej mieści! A my przecież nie wiemy czy będziemy chciały za tym skarbem podążać!

Wbrew temu co się ogólnie sądzi, że najbardziej boimy się porażek, to jednak najbardziej boimy się tego co to będzie jak nam się uda?! To taki paradoks. Słuchając Dagmary Gmitrzak  zdałam sobie sprawę, że nawet jeśli sobie tego nie uświadamiamy to strach przed sukcesem jest większy od strachu przed porażką! Bo czy faktycznie jesteś gotowa na to, że staniesz się osobą rozpoznawalną, a może i publiczną? Oczywiście wszystko zależy od tego jaki masz cel, ale z reguły jeśli weszłaś na ścieżkę samorealizacji, własnego biznesu to marzysz o … no właśnie – o sukcesie?

Jaką jesteś kobietą, tą, która zna swoje talenty i z nich korzysta, czy tą, która nie zajrzała jeszcze do swojej skrzyni skarbów? A jaką kobietą chcesz być?

Eco-Kobieta_28.10.2017

Dagmara Gmitrzak dotknęła też ogromnego tematu dotyczącego wsparcia wśród kobiet. Według niej nie potrafimy się wspierać, a jedynie sobie zazdrościć. Zazdrość świadczy o tym, że nie odkryłyśmy jeszcze swojego skarbu i nie korzystamy z niego. Do momentu, w którym odkryjemy swojego potencjału i  nie dokarmimy siebie – nie będziemy potrafiły się wspierać! Uważam, że jest w tym dużo racji. A jak to dla Ciebie brzmi?

I trochę prywaty 😉 Nie mogłam się powstrzymać!

23335641_2061908214031922_467492569_o

TWÓJ PIERWSZY KROK DO BYCIA SKUTECZNĄ I SPEŁNIONĄ KOBIETĄ warsztat coachingowy – Katarzyna Wnękowska

Rozruszała nas Katarzyna Wnękowska, licencjonowany coach – Coach Wise,  która przygotowała warsztat na czas swojego wystąpienia. Sprawiła, że ruszyłyśmy z miejsc, żeby pracować w parze z osobą, której nie znałyśmy. Dzięki temu ćwiczeniu każda uczestniczka zyskała plik post-itów ze swoimi mocnymi stronami, do którego może wrócić, kiedy będzie miała gorszy dzień. A nie było to proste, bo trzeba było opowiadać o swoich sukcesach, a potem o swoich porażkach. A wiadomo, że łatwiej narzekać, niż się chwalić. Jednak warto było przekroczyć swoje granice, bo feedback jest nieoceniony – przynajmniej dla mnie!

Podobał mi się ten warsztat, bo rozruszał nas i dał możliwość poznania nowych osób oraz uzyskania ciekawych informacji zwrotnych o sobie od innych! Polecam!

Eco-Kobieta_28.10.2017

KIEDY APETYT JEST Z GŁOWY A NIE Z BRZUCHA – CZYLI O JEDZENIU EMOCJONALNYM – Ewa Miłowicz

O znaczeniu emocji w odchudzaniu mówiła Ewa Miłowicz, diet coach. Na pewno słyszałaś już o emocjonalnym podjadaniu, które powoduje przybieranie na wadze. Z czego ono się bierze? Z nieumiejętności radzenia sobie z emocjami, które negujemy, wypieramy, a nie przeżywamy. A jest to najlepszy sposób na to, żeby je rozładować. Przeżyć je. Dać sobie na nie przestrzeń. Jedak wiele z nas było wychowanych na grzeczne dziewczynki, które miały być spokojne, miłe i miały panować nad emocjami. No to panowały. Na swoją szkodę. Wiele z nich do dziś się z tym boryka. Niektóre z nas wybrały drogę rozwoju osobistego, czy wsparcia psychologicznego, niektóre wpadły w różne uzależnienia. Jednym z nich jest również objadanie się w celu rozładowania nieprzeżytych emocji. Dlaczego? Bo jedzenie to przyjemność, daje wyciszenie i ulgę, jest nagrodą i szybko redukuje napięcie. Jak się uporać zatem z chęcią podjadania w trudnych sytuacjach? Istnieje kilka sprawdzonych sposobów jak na przykład odczekanie 15 min. po ostatnim posiłku, wyjście z kuchni, spacer, świadome oddychanie. Może Ci się to wydać dziwne, ale świadome oddychanie przeponowe bardzo rozluźnia co z kolei powoduje zmniejszenie chęci podjadania. Zanim zanegujesz – spróbuj, sprawdź na czym ono polega.

Zachęcam – sama już je stosuję. Też na początku byłam bardzo sceptyczna, ale świadome, głębokie oddychanie, na którym się skupisz spowoduje, że się zrelaksujesz i zapomnisz o chęci podjadania!

Eco-Kobieta_28.10.2017

CENA AUTENTYCZNOŚCI W ŻYCIU I W BIZNESIE – Beata Jurasz 

Beata Jurasz,  trenerka biznesu, life & business coach, posłużyła się storytellingiem podczas swojego wystąpienia. Opowiedziała historię trzech osób, z których każda przeszła swoją drogę do autentyczności. Zrobiła to w bardzo ciekawy i zabawny sposób. Był czas na zadumę i na uśmiech. Ja się tak zasłuchałam, że nawet nie notowałam. Beata zrobiła ze swojego wystąpienia mini show i myślę sobie, że jej show „Uwolnij ptaka” jest godne obejrzenia. To co pokazała na konferencji to była próbka tego co będzie można przeżyć podczas jej show. Zachęciła mnie! Zdyscyplinowała uczestniczki do wysłania sms-ów do różnych znajomych, przyjaciół z prośbą o odpowiedz na pytanie – napisz mi za co mnie cenisz i za co podziwiasz. Nie jest to proste, więc najpierw pojawiły się pytania – „ale to teraz???” , ” do kogo mam to wysłać?”  – ćwiczenie poruszyło widownię. Dzięki temu mam teraz w swojej skrzynce odbiorczej kilka ciepłych,  bardzo budujących wiadomości :), które z pewnością pomogą mi w słabszych momentach.

A nade wszystko wiem, że warto być autentyczną, naturalną, być po prostu sobą, żeby nie płacić ceny za dostosowywanie się, czy ucieczkę od swojej inności. Inność to Twoja wyjątkowość, którą należy cenić, a nie się jej wstydzić! Bądź sobą i rób swoje!

23335857_2061906850698725_1940241309_o

PO CO JEST (KOBIECE) CIAŁO – Magda Adamowska

Na sam koniec wystąpiła Magdalena Adamowska, która przez 17 lat zmagała się z bulimią. W bardzo poruszający sposób opowiadała o swoich przeżyciach z lat dziecięcych i o tym jak bardzo dziecko koduje wszystko co słyszy, bo do 6 roku życia nie ma zdolności analitycznych. Kiedy mała dziewczynka słyszy ciągle, że jest za gruba taki obraz zostaje z nią na lata. Wpadła w bulimię w 13 roku życia i przez lata nie potrafiła sobie z tym poradzić. Dziś jest szczupłą, młodą kobietą, która wreszcie zaakceptowała siebie taką jaka jest, a całą swoją historię opisała w książce i radzi wszystkim kobietom, żeby robić to co najlepsze dla każdej z nas z osobna, nie dla naszego otoczenia.

Eco-Kobieta_28.10.2017

Podczas konferencji był też czas na networking i …

Eco-Kobieta_28.10.2017

…. wizyty na stoiskach np. z biżuterią FUERZA!

Eco-Kobieta_28.10.2017

Kolejna konferencja z cyklu Eco-kobieta, czyli w zgodzie z duszą i ciałem odbędzie się 3 lutego 2018 roku. Śledź fanpage Ty i biznes i bloga – a wkrótce poznasz szczegóły wydarzenia!

*Zdjęcia wykonała Kasia Czajkowska Czułe Oko – fotografia portretowa i arteterapia

Poprzednie

Spełniona w życiu i w biznesie – Inauguracja VII edycji Szkoły Liderek

Asertywnym można się stać a nie urodzić – Ewa Kasprzak

Dalej