Spełniona w życiu i w biznesie – Inauguracja VII edycji Szkoły Liderek

| | ,

Jako, że wyjeżdżałam z Warszawy już 18 października nie mogłam być na Gali Inauguracyjnej VII edycji Szkoły Liderek – czego bardzo żałuję. Jednak relację otrzymałam i udostępniam. 

20 października odbyła się w Warszawie konferencja inauguracyjna  kolejną już, VII edycję, Szkoły Liderek – unikalnego studium stworzonego przez Akademię Kobiet Sukcesu, którego celem jest wspieranie kobiet w stawaniu się liderkami własnego życia.

Wśród zgromadzonych gości znalazły się mentorki i ekspertki Szkoły Liderek, adeptki VI edycji oraz kobiety, które kochają biznes i szukają nowych inspiracji.

Spotkanie otworzyła Patrycja Załug, założycielka Szkoły Liderek.

Jedna rzecz, którą zrozumiałam prowadząc 10 lat biznes
Izabela Makosz, Time for Buisness 

Niezwykłą historią spełnionej w biznesie kobiety – czyli swoją historią – zainspirowała zebranych Izabela Makosz. Stworzyła autorski biznes Time for Wax, lider na rynku beauty, osiągnęła sukces, a tym, co dawało jej siłę, była wiara i zaufanie we własne siły.

Uwierzyła w siebie i zaczęła działać. Początki nie były łatwe. Brak kompetencji i umiejętności, pierwsze porażki… miała jednak pomysł, pasję i zasadę: Nie poddaję się! Zaczęła myśleć, jak przedsiębiorca i z mocą szła do przodu.

Pomogła jej odwaga i podjęła decyzję otwartości na przemianę wewnętrzną, na zauważenie wokół siebie ludzi.  Bo biznes to ludzie! Największe porażki, energia i emocje – także w biznesie – związane są z ludźmi!

„Dzisiaj ufam sobie – mówi Izabela Makosz – bo wiem, że wiele przeszłam i dam sobie radę. Jestem pewna swoich kompetencji i umiejętności i jestem bardzo dumna z tego, ze potrafiłam przejść przemianę wewnętrzną.

Jeżeli zakładacie biznes, pamiętajcie, że będziecie musiały zmierzyć się ze swoimi słabościami, ale biznes to jest najlepszy terapeuta naszych słabości i kompleksów.”

23146246_10213008226233068_313044158_n (1)

_MG_3629

Silna przedsiębiorcza kobieta za sterami własnej firmy i własnego życia

–  Anna  Kupisz – Cichosz, Firma jest kobietą 

Mądre zaangażowanie w biznes wymaga granic. Ustalamy je sobie sami. Mogą być nimi wartości, którymi kierujemy się w życiu,  działanie w zgodzie ze sobą, relacje… Prowadzenie biznesu wymaga odwagi do zatrzymania się i zadania sobie pytania: Czy rzeczywiście to jeszcze ja stoję za sterami własnej firmy i własnego życia?

Kiedy Anna Cichosz – Kupisz zakładała biznes kierowały nią pragnienie bycia wolną, niezależną i szczęśliwą. Po kilku latach odniosła sukces… Zatrzymała się jednak i stwierdziła, że:

-Nie jestem wolna, bo jest niewolnikiem własnego życia i biznesu.

-Nie jest niezależna, bo odgrywa role.

-Nie jest szczęśliwa, bo jest po prostu zmęczona i smutna.

Zatrzymała się i zadała sobie pytanie: po co to robisz? To był początek do odzyskania siły, do odkrycia prawdziwego bogactwa, jakim są relacje.

Kobieta przedsiębiorcza, to silna kobieta. Siła  zmienia perspektywę. Pozwala radzić sobie z trudnościami, pobudza do działania, do brania odpowiedzialności za swój biznes i za swoje życie. To w końcu siła pozwala zauważać sukcesy, celebrować je i stać za sterami własnego życia i biznesu.

23163712_10213008226633078_1495401020_n

_MG_3637

Jak prowadzić biznes w zgodzie ze swoją intuicją ?
CELestyna D. Osiak, mentorka i coach przedsiębiorczych kobiet

Do spełnienia prowadzi biznes prowadzony z pasją. Do osiągniecie sukcesu potrzebny jest cel, pieniądze, pomysł. Nie można jednak zapomnieć, że biznes robimy przede wszystkim dla siebie. Słuchanie intuicji, głosu z wewnątrz prowadzi do sukcesu i daje poczucie, że w tym, co robimy jest nadal pasja i my sami.

W biznesie trzeba posługiwać się zarówno logiką, rozsądkiem, faktami, jak i wewnętrzna mądrość i intuicją.

Biznes jest dla was. Uważajcie, co mówi wasze ciało i słuchajcie siebie. Zadawajcie sobie pytanie o to, jak się czujecie w danych projektach? W świecie, gdzie jest tak dużo ekspertów… ekspertów od wszystkiego, zwracajcie uwagę na wasze serce, na waszą duszę.

Zaufajcie sobie, żeby prowadzić biznes dla siebie i dla najwyższego dobra waszych klientów.

23146140_10213008226793082_448299544_n

_MG_3616

Twoja Sesja – Tatiana Pałucka

Na tegorocznej inauguracji Szkoły Liderek Twoją Sesję – reprezentowała fotografka Tatiana Pałucka Podzieliła się ona swoją historią zawodową, z której  wynika, że poszukiwanie swojego miejsca w życiu i odkrywanie pasji prowadzi do spełnienia w biznesie i w życiu.

23201589_10213008226833083_1663855825_n

Oficjalną część konferencji zakończyło wystąpienia Adeptek VII edycji Szkoły Liderek – 12 kobiet, które chcą się rozwijać, iść do przodu, sprawdzić się w działaniu, poznać swój potencjał i realizować swoje marzenia. Powodzenia!

Poprzednie

Jak w prosty sposób poprawić kontakt z klientem w Twojej firmie?

Eco-kobieta – w poszukiwaniu autentycznego JA

Dalej