Jak zarabiać na blogu? – Whitepress

| |

Piszesz bloga, tworzysz wartościowe treści, przybywa Ci czytelników? To może czas pomyśleć o zarabianiu? Przecież miło zarabiać na czymś co robisz z przyjemnością! Tym bardziej warto poznać sposoby na zarabianie na blogu! Jest ich sporo. Jednak ja chcę Ci dziś przedstawić jeden z nich, który u mnie się sprawdza. Jest to platforma Whitepress, która ułatwia kontakt pomiędzy klientem a blogerem. Możesz zostać influencerem lub wydawcą. Wystarczy, że masz bloga/stronę www i spełniasz kilka kryteriów! No to jak zarabiać na blogu z Whitepress?

Już od jakiegoś czasu interesowałam się możliwościami zarabiania na blogu. Wpadł mi w oko Whitepress, choć mam konta i na ReachaBloger i na Hash.fm, ale z tą platformą najczęściej współpracuję.

Na czym to polega?

Whitepress skupia u siebie Wydawców i Influencerów oraz poszukuje klientów, którzy byliby chętni do współpracy z tymi pierwszymi. Klient może chcieć umieścić artykuł u interesującego go Wydawcy (np. na Twoim blogu czy portalu) i mu za to zapłacić. Kwestia wysokości wynagrodzeń wiąże się z zasięgami Wydawcy. Im większy portal lub blog – tym wyższe wynagrodzenie. Oprócz tego klient może chcieć przeprowadzić ciekawy konkurs, zbierać leady z Influencerem. Od Ciebie  oraz potencjału bloga/strony zależy kim możesz stać się w Whitepress.

Oprócz płatnych możliwości, to szczególnie interesujące dla właścicielek portali, można korzystać z zasobów bezpłatnych artykułów kiedy np. nie masz weny twórczej. A to się zdarza każdemu!

Dlatego uważam, że jest to źródło ciekawych możliwości i dla blogerów i dla właścicielek portali różnistych 🙂

Jak zacząć działać z Whitepress?

Ja zaczęłam od założenia konta na Whitepress.pl. Kiedy to robiłam to była możliwość założenia konta Wydawcy. Dopiero niedawno pojawiła się możliwość posiadania również konta Influencer. Czym one się różnią? Jako Wydawca możesz publikować na swojej stronie www lub na blogu polecane artykuły darmowe, na których nie zarabiasz, albo czekać na publikacje płatne związane z Twoją branżą. Zdecydowanie wolę tę drugą opcję! Tylko raz skorzystałam z bezpłatnego artykułu i wstawiłam, go na bloga i nie spodobał się, więc poprzestanę na tym. Zaś jako Influencer możesz dostawać zapytania o różnego rodzaju kampanie, o Twoje pomysły na daną kampanię, o możliwości współpracy przy budowaniu marek, promocji produktów itd. Jest to zdecydowanie bardziej ciekawe, ale i o wiele bardziej angażujące.

Ja mam oba konta i w zależności od potrzeb klientów Whitepress – dostaję do publikacji artykuły lub inne zapytania. Ostatnimi czasy stała się to jedna z moich nóg dochodów, więc warto!

Dlatego jeśli prowadzisz bloga i chcesz sprawdzić, czy to coś dla Ciebie przyjrzyj się tej platformie, bo jest profesjonalna i dobrze mi się z nimi współpracuje. A co ważne – płatność za publikację artykułu jest bardzo szybko na moim koncie! Cenię to sobie bardzo!

więc….

Jakie wymagania powinien spełniać influencer, aby pozytywnie przejść przez proces weryfikacji?

Jeśli się zdecydujesz spróbować to musisz się liczyć z weryfikacją. Jeżeli co najmniej jeden z Twoich profili społecznościowych posiada odpowiednią ilość fanów/obserwujących, zostajesz dodany do bazy Whitepress jako Influencer!

Jakie to są progi? Minimalna liczba fanów/obserwujących w zależności od profilu społecznościowego powinna wyglądać tak:

minimalna liczba fanów/obserwujących

Dlatego jeśli masz już takie możliwości to próbuj! Warto dawać sobie szansę i nie zniechęcać się jeśli nic się nie pojawi płatnego od razu.  A może złożyć się tak, że w ciągu kilku dni-tygodni znajdzie się klient, który będzie chciał opublikować płatny artykuł na Twoim blogu. Kto wie:)

Dlatego zachęcam Cię do sprawdzenia szczegółów i zarabiania z Whitepress!

 

dolacz-600x600

Polecam i zachęcam! 🙂

Poprzednie

5 korzyści ze spędzenia wakacji bez komputera

Jak stać się rozpoznawalną i silną marką? – Izabela Wołyniec-Sobczak

Dalej

2 komentarze do “Jak zarabiać na blogu? – Whitepress”

  1. Witaj! Coraz więcej słyszę dobrego o whitepresie. O reachbloger.pl akurat nie słyszałam, ale ostatnio obiło mi się o uszy coś o fusionpress.pl Znasz może tą platformę?

Możliwość komentowania została wyłączona.