Woda do biura – czysta i przyjazna środowisku

| |

Jak wynika z danych Instytutu GfK Polonia, w 2016 roku przeciętne gospodarstwo domowe kupiło 220 litrów wody butelkowanej (źródło: Panel Gospodarstw Domowych GfK Polonia), a według rynkowych prognoz jej sprzedaż będzie wciąż rosnąć. Także polskie firmy w dalszym ciągu chętnie nabywają wodę w zgrzewkach. Trend ten sprzyja jednak generowaniu coraz większej ilości plastikowych odpadów, które nie pozostają bez wpływu na nasze środowisko. Dlatego już dziś zadbaj o przyrodę i zdecyduj się na ekologiczne dostawy wody do biura – dystrybutory wody Eden.

Wiele firm prowadzi świadomą politykę w zakresie ochrony środowiska, stosując się do najnowszych norm w zakresie recyklingu, polegającą na ograniczaniu zużycia papieru i bezpiecznej utylizacji starego sprzętu elektronicznego. Zmiana dotychczasowych praktyk dotyczących dostawy wody podkreśli wizerunek Twojej firmy jako organizacji odpowiedzialnej społecznie i pomoże promować proekologiczne postawy wśród pracowników i klientów. Takie działania są szczególnie ważne teraz, gdy problem globalnego ocieplenia i zanieczyszczenia środowiska przybiera na sile.

Automat do wody źródlanej zamiast butelek

Jedna butla wody źródlanej z dystrybutora w całym cyklu użytkowania dostarczy aż 950 litrów wody. Oznacza to, że każdą z nich napełnisz aż 50 razy, nim zostanie ona poddana recyklingowi. To równowartość wody w 630 plastikowych butelkach PET, z których każda używana jest tylko raz, a potem trafia na wysypisko. Jedynie część z nich zostanie poddana recyklingowi – reszta będzie się rozkładać nawet 500 lat.

Wybierając dystrybutor wody, masz pewność, że każda zużyta butla Eden i aż 1/3 kapsli zostanie wykorzystana ponownie, np. do produkcji części samochodowych.

Przemyślana dostawa wody do biura

Woda butelkowana to nie tylko nieekologicznie opakowanie, ale także nieefektywny transport, generujący ogromne koszty pośrednie w postaci dużej emisji spalin. Twoja firma pomoże chronić środowisko poprzez wspieranie dystrybucji wody wykorzystującej krótszy łańcuch dostawczy. Ponadto dzięki dystrybutorowi wody źródlanej Eden ponownego napełnienia swoich butli z wodą będziesz potrzebować jedynie 6 razy w roku (a w przypadku bezbutlowego dystrybutora filtrującego – wcale!)Gdy zamawiasz wodę butelkowaną, liczba dostaw zwiększa się aż do 30.

Woda filtrowana – rozwiązanie dla dużej firmy

Jeśli chcesz wybrać najbardziej przyjazne środowisku rozwiązanie, a konsumpcja wody w Twojej firmie jest duża, zdecyduj się na dystrybutory wody filtrowanej, podłączane bezpośrednio do sieci wodociągowej. Dzięki ekologicznemu filtrowi węglowemu – o wydajności 3800 litrów – zyskasz wodę pozbawioną zanieczyszczeń, bezpieczną do spożycia i w pełni wartościową. Dodatkowo firma Eden zaopatrzy Twoje biuro w papierowe, biodegradowalne kubki.

Nowe dystrybutory Eden to także urządzenia niezwykle energooszczędne, wybierane na  podstawie rekomendacji europejskiego programu Energy Star. Gwarantują one o połowę mniejsze zużycie energii, a co za tym idzie jeszcze większą korzyść dla środowiska. Warto zdecydować się na to rozwiązanie już dziś – szczególnie że latem zapotrzebowanie na wodę jest największe.

Firma Eden już od 15 lat pomaga polskim i zagranicznym klientom budować społecznie odpowiedzialny biznes, oferując zrównoważone dostawy wody. Dołącz do nich już dziś i zamów swój dystrybutor na www.eden.pl.

*Artykuł sponsorowany

Poprzednie

Poczuj siebie Tu i Teraz – Agnieszka Szczepaniak

7 korzyści z konsultacji indywidualnych

Dalej