7 korzyści z konsultacji indywidualnych

| |

Po co komu konsultacje indywidualne? No właśnie. Profesjonalne spotkanie jeden na jeden ma sporo zalet. Organizując warsztaty z Facebooka spotkałam osoby, które po prostu wolą pracować indywidualnie. Mimo, iż wzięły udział w warsztacie – chciały się jeszcze spotkać indywidualnie, by popracować nad swoją stroną FB. Są i takie Panie, które w ogóle nie biorą pod uwagę szkoleń tylko od razu zgłaszają się na konsultację, bo tak wolą. A w dzisiejszych czasach takie spotkanie może się odbyć nawet przez Skype np, jeśli mieszkamy daleko od siebie. 

Konsultacje mogą dotyczyć różnych kwestii. Mogą być biznesowe, finansowe, techniczne, ale i marketingowe czy skupione na konkretnej platformie social mediowej na przykład.  Zainteresowana? Poznaj 5 korzyści z konsultacji indywidualnych!

1.Wybór tematu spotkania należy do Ciebie.

Ty sama najlepiej wiesz czego potrzebujesz – czy chcesz porozmawiać o zaistnieniu w online’ie ze swoją firmą, czy po prostu chcesz poukładać swój biznes. A może potrzebujesz inspiracji i spojrzenia kogoś innego? Możesz też potrzebować praktycznych wskazówek, nauki konkretnych narzędzi – Facebooka, Hootsuite, Clickmeeting, Canva… itd. Taka konsultacja daje Ci możliwość przerobienia tego czego chcesz się nauczyć, dowiedzieć, zainspirować.

2.100% skupienie się na Tobie i Twoich potrzebach.

Na szkoleniu czy warsztacie są też inni uczestnicy. Prowadzący musi dzielić czas między wszystkie osoby. Nigdy nie jest to możliwe po równo. Dlatego konsultacja góruje tutaj w tym, że czas, za który płacisz, jest TYLKO TWÓJ! Cała uwaga konsultanta jest skierowana tylko na Ciebie. Możesz swobodnie zadawać pytania bez stresu i skrępowania, że ktoś inny uzna je za śmieszne. Poza tym warto pamiętać, że nie ma głupich pytań! Nie należy się ich wstydzić, bo nie ma czegoś takiego – powinnaś to wiedzieć! Nikt nic nie powinien. Nikt nie wie wszystkiego. Dlatego potrzebujemy spotykać się ze specjalistami w swoich dziedzinach, którzy podniosą nasz biznes na wyższy poziom.

3.Praca w Twoim tempie.

Nie musisz się krygować, że czegoś nadal nie rozumiesz. Prowadzący ma obowiązek tłumaczyć, bez konsternacji, do skutku! I nie gódź się na nic innego! Ty masz zrozumieć i czuć się dobrze z tym co działo się na spotkaniu. Dlatego zawsze mów – nie rozumiem, czy możemy to powtórzyć! Chciałabym wrócić jeszcze do tej kwestii… To jest Twoje PRAWO! Ty za to płacisz i prowadzący jest dla Ciebie. Jeśli wymagasz kilkukrotnych powtórzeń – to tak powinno być. Każdy z nas jest inny. Inaczej widzimy świat, inaczej się komunikujemy, inaczej wyrażamy emocje, w końcu – inaczej przyswajamy wiedzę. Konsultacje indywidualne to właśnie zapewniają.

4.Możliwość pracy cyklicznej – proces.

Jedno spotkanie to za mało? Już po pierwszej godzinie prowadzący powinien zaproponować kolejne spotkanie, jeśli zauważył, że nie wszystko zostało zrozumiane. Poza tym, to czego się dowiadujemy, uczymy, musimy wprowadzić w życie, więc potrzebujemy zwyczajnie trochę czasu żeby wdrożyć, sprawdzić nabytą wiedzę, a później wrócić na spotkanie, żeby dopytać, skorygować, pójść dalej.

Wielu konsultantów ma w swoim pakiecie abonament, w który można wejść nawet po pierwszym spotkaniu, tak, żeby przejść cały proces rozwojowy w wybranym temacie.

5.Kontakt między spotkaniami.

Jeśli zdecydujesz się na abonament, czyli przykładowo na 2-3 miesiące spotkań np. przy budowie swojej marki, to możesz liczyć również na kontakt między spotkaniami. Zwykle po każdym spotkaniu masz zadanie do wykonania, od którego zaczyna się kolejne spotkanie robocze. Ale jeśli masz wątpliwości co do jego wykonania to możesz zadzwonić, napisać do konsultanta. Sprawdź na początku czy jest taka możliwość i w jakim wymiarze.

6.Szybciej dojdziesz do celu.

Wszystko to możesz robić sama. Krok po kroku szukając wiedzy w internecie. Jest jej sporo. Jednak konsultacje zaoszczędzą Ci to co dla każdego z nas jest najcenniejsze – czas! Dzięki nim szybciej rozwiążesz swoje dylematy, znajdziesz odpowiedzi na nurtujące pytania, wskoczysz na wyższy poziom działań w biznesie. I tutaj warto podkreślić, że konsultacje dobrze jest traktować jak inwestycję w szybsze i sprawniejsze działania biznesowe, a nie jako niechciany koszt!

7.Przyjemność takiej pracy.

Praca w otoczeniu jakie Ci odpowiada. Na przykład kawiarnia, gdzie niedawno miałam okazję przeprowadzać taką konsultację. Było to w Pszczynie. Dostałam po niej bardzo miłą rekomendację od klientki.

20170619_100015

Jeśli wolisz zamknięte, ciche pomieszczenie to zapraszam wówczas na Żurawią. Samo centrum Warszawy.

Jeśli mieszkasz daleko od stolicy – to też nie problem! Jest przecież technologia, która łączy ludzi a w tym Skype, który umożliwia rozmowy video.

Jeśli potrzebujesz konsultacji z zakresu marketingu online, budowy i promocji własnej marki online, tworzeniu tekstów na stronę internetową to zgłoś się do mnieJeśli powołasz się na ten artykuł dostaniesz 10% rabatu na 1szą płatną godzinę ze mną 🙂 Zachęcam do kontaktu i pytań – one nic nie kosztują! A i pamiętaj – pierwsze 30 minut spotkania konsultingowego masz u mnie gratis!

Poprzednie

Woda do biura – czysta i przyjazna środowisku

Jaka jest Twoja relacja z pieniędzmi? – grupowy coaching finansowy

Dalej