Jaka jest Twoja relacja z pieniędzmi? – grupowy coaching finansowy

| |

W czerwcu wzięłam udział w grupowym coachingu finansowym prowadzonym przez Anię Piechowicz, doradcę finansowego, trenerkę, coacha z kilkunastoletnim doświadczeniem. Jak to wyglądało? 

 

Każda z nas ma jakąś relację z pieniędzmi. Moja jest bardzo zmienna. Przechodziłam w życiu od małych pieniędzy do całkiem znacznych. Teraz jest średnio. Chcę to zmienić. I od razu po otrzymaniu propozycji uczestnictwa w grupowym coachingu finansowym jednocześnie pomyślałam – czy to może coś zmienić? A z drugiej strony była myśl – to coś dla mnie! No i podjęłam decyzję na tak.

Miałam obawy co do grupowości. Nie nawykłam mówić o swoich finansach w dużym gronie. W ogóle pieniądze w naszym społeczeństwie są jednocześni czymś wstydliwym i najbardziej pożądanym dobrem. Grupowość była dla mnie wyzwaniem. Ale już na pierwszym spotkaniu Ania rozwiała moje obawy, bo jej sposób prowadzenia całości daje każdemu przestrzeń na dzielenie się czymś lub nie, a poza tym było mnóstwo ćwiczeń indywidualnych, podczas których każda z nas pracowała nad sobą ze swoją kartką. I wbrew moim obawom – grupowość była fajna, bo można było również przekonać, że my kobiety mamy mnóstwo podobnych przekonań co do pieniądza. Mamy mnóstwo takich samych obaw. Głównym naszym grzechem jest to, że siebie nie cenimy, nie doceniamy wystarczająco swoich umiejętności i doświadczenia i nie potrafimy negocjować odpowiednich stawek za nasze usługi czy produkty. Pojawiły się też emocje. Różne.

Zaczęłyśmy od marzeń. Miałyśmy określić cel, do które chcemy dążyć, oczywiście wychodząc od sytuacji tu i teraz. Kiedy opisałyśmy punkt A – tu i teraz, oraz punkt B – docelowy, trzeba było podjąć wyzwanie podjęcia kolejnych małych kroków, które zaprowadzą nas z punku A do B. I pierwszy punkt – A1 – udało mi się zrobić od ręki. Przed kolejnym pojawiła się czarna dziura. To jeszcze zostaje do przerobienia. I tak myślę, że praca nad tą relacją trochę trwa i coaching grupowy wprowadza w pewien obszar, który albo sama rozwiniesz, albo skorzystasz z coachingu indywidualnego. Każda opcja jest możliwa 🙂

Kolejne spotkania dotykały kolejnych obszarów takich jak przekonania i stereotypy, które mamy na temat pieniędzy. Później zajęłyśmy się nastawieniem do nich, a na koniec ustaliłyśmy cel i opracowałyśmy strategię działania – oczywiście każda z nas swoją.

Jako, że Ania kładzie nacisk na to, że praca nad relacją z pieniędzmi nie może odbywać się jedynie w głowie, dołączyła do tego ciało i przeprowadziła nas przez świetną medytację. To wywarło na mnie duże wrażenie jak i to, że przez cały coaching towarzyszyły nam karty z aniołami. Każda z nas wchodziła w kolejne spotkanie z intencją i celem wskazanym przez Anioła. Ja dostałam radę – nagradzaj się oraz wskazówkę – jesteś na dobrej drodze i idź do przodu! Bardzo to było budujące, bo wpadało mi w momentach, w których świetnie pasowało. Była w tym odrobina magii, a ja ją bardzo lubię w takim wydaniu 🙂 . No, a ja od tego czasu mam tę przestrzeń na nagradzanie się w różny sposób!

Dlaczego to wszystko piszę? Bo wiem, że każdemu obszarowi naszego życia, który sprawia nam kłopoty, można się przyjrzeć i popracować nad nim. Oczywiście jeśli chcę się coś zmienić! A można. Ten grupowy coaching pokazał mi jakie mam blokujące przekonania dotyczące pieniądza i jak sobie z nimi radzić. Dodatkowo dał mi kilka narzędzi do wypróbowania i przyjrzenia się sobie w tym zakresie w zaciszu domowym. A wisienką na torcie były wizualizacje i medytacja. Polecam Ci ten coaching z Anią. Możesz zacząć nawet od jutra!

Poznaj kilka szczegółów dotyczących kolejnej edycji i jej zawartości!


Jak oswoić pieniądze i stworzyć z nimi relację?

ksiazki

Grupowy coaching finansów dla kobiet

Czy zastanawiasz się codziennie jak zarabiać więcej, wydawać mniej i zdobyć fundusze choćby na wymarzone wakacje, nową pralkę a może nawet na … emeryturę? A może masz spokojne życie, oszczędności czy męża, który Cię utrzymuje a jednak w głębi duszy czujesz, że marnujesz swoje talenty i wykształcenie – swój wspaniały potencjał – nie zarabiając wcale lub zbyt mało, nie walcząc o podwyżkę, nie ustalając za swoje usługi godnych, rynkowych cen. A może czujesz, że za bardzo szastasz pieniędzmi w jednej chwili, żeby potem zaraz czuć wyrzuty sumienia i zastanawiać się gdzie się podziała Twoja pensja?…  Dlaczego?…

Jest sposób!

Dla wielu kobiet zarabianie dużych pieniędzy i inwestowanie ich na własny rachunek leży absolutnie poza strefą komfortu. Emocje związane z pieniędzmi w połączeniu ze społecznymi stereotypami i przekonaniami uwięziły je w niekomfortowej sytuacji. Na szczęście są na to sposoby:

 • Ustalenie swojej drogi poprzez poziomy finansowe od zależności do pełnej wolności,
 • Oswojenie się z liczbami i narzędziami do kontrolowania swoich pieniędzy,
 • Uporanie się z silnymi emocjami poprzez pracę nad tożsamością i wartościami,
 • Pilnowanie stanu otwartości i postawy uczącego się zamiast poddania i narzekania,
 • Pracę nad wewnętrznymi głosami krytykowania, niemocy i poczucia niezasługiwania.

Kto najbardziej skorzysta?

Coaching jest dla Ciebie jeśli:

 • Zarabiasz za mało a chcesz więcej lub od dłuższego czasu Twoje dochody stoją w miejscu,
 • Masz niestabilne dochody i nie wiesz na czym stoisz,
 • Nie masz oszczędności lub są one niewielkie,
 • Masz wiele niezrealizowanych marzeń i nie wiesz jak to byłoby możliwe, żeby mieć na to fundusze,
 • Wiesz, że czasem wydajesz więcej, niż możesz i niż jest to rozsądne,
 • Liczby i rachunki to nie jest Twoja bajka  🙂

Dlaczego coaching?

 • Nie! – dla długich i nudnych szkoleń, po których pozostajesz z zeszytem pełnym notatek i pustką lub przeładowaniem w głowie, bez szans na trwałą zmianę
 • Nie! – dla intelektualnych rozważań i powtarzania znanych z książek formułek, jak: licz, zapisuj wydatki, odmawiaj sobie przyjemności itp.
 • Tak! – dla szybkiej, głębokiej zmiany na poziomie emocji z uwzględnieniem ważnych dla Ciebie standardów i wartości
 • Tak! – dla porządków w Twoim wewnętrznym świecie energii i relacji.

Dlaczego grupowy?

 • Pozwól sobie na pracę prawie indywidualną, a jednak w małej grupie, gdzie możesz mieć dostęp do doświadczeń innych uczestników biorących udział w jednoczesnym procesie zmiany, o ile będą oni mieli ochotę dzielić się informacjami,
 • Daj sobie szansę odczuć intensywność grupowej energii z zachowaniem pełnej kontroli nad ujawnianiem informacji o Twoim własnym procesie zmiany,
 • Przekonaj się, że w tym, z jakimi wyzwaniami się mierzysz, nie jesteś sama,
 • Sprawdź, co może dać Ci praca nie tylko „w głowie” ale także na emocjach i poprzez ciało.

Jak przebiega praca?

Mam silne przekonanie, ze praca „przez głowę” w kwestiach finansowych nie wystarcza. Trzeba oczywiście liczyć, odkładać, negocjować, ustalać cele i robić to wszystko, o czym wiesz, bo jesteś dorosła. Jednak kiedy przychodzą silne emocje, mózg się wyłącza. Pracuje wówczas w trybie awaryjnym, w którym ma tylko 5 funkcji: atak, ucieczka, wołanie o pomoc, ukrycie się, obrona życia.

A pieniądze budzą emocje, i to silne emocje! To tak jakbyś w stanie silnego zakochania (przeżyłaś to?) chciała negocjować z obiektem swoich uczuć przyjęcie do pracy – wszystko jedno w którą stronę.

Dlatego głęboko wierzę w to, że z tematami finansowymi trzeba pracować „przez ciało”, w którym nosisz te wszystkie emocje – a nazywasz to przekonaniami i nawykami (impulsami, zachciankami).

Głowa i serce powiedzą Ci jakim chcesz hołdować wartościom. Ciało ma za tym podążyć dzięki uwolnieniu emocji i przezwyciężeniu luki efektywności pomiędzy twoimi reakcjami rzeczywistymi a tym, jak chcesz naprawdę reagować w życiu.

Plan sesji:

 1. Wyjdź z poczucia winy i lęku – obierz kurs na bogacenie
 2. Uporaj się z przekonaniami i stereotypami
 3. Przyjmij i utrzymaj właściwe nastawienie
 4. Ustal cel i opracuj strategię

Informacje organizacyjne:

Czas: Pojedyncza sesja trwa 3,5 godziny. To konieczne ze względu na silne procesy, które muszą się dokończyć. Dwie grupy wakacyjne, start: 3.08.2017 w godz. 17.00-20.30. Kolejne sesje: 5.08. i 12.08.- 10.00-13.30,  10.08. – 17.00-20.30.

Pytania i zapisy: pelnakieszen@wp.pl, tel. 605 591 835 (wieczorem)

Inwestycja: Uwaga! Okazja! – grupy wakacyjne – Twoja inwestycja w siebie – jedynie 550 zł. za 14 godzin coachingu!

Zrób porządek w finansach i od września rusz do pracy z inną energią i podejściem do pieniędzy!

Co zrobić teraz?

Czasami trzeba podjąć konkretną decyzję, która wprowadzi Twoje efekty życiowe na wyższy poziom. Wakacje to właśnie ten najlepszy moment, by wybrać własny powód, dla którego rozpoczniemy współpracę TERAZ!

Dla uczestniczek przewiduję dodatkowe bonusy, jak:

 • zamknięta grupa na Facebooku dla wszystkich absolwentek,
 • lista lektur obowiązkowych,
 • arkusz wydatków w Excelu,
 • medytacje do wykorzystania w domu.

Przyjdź i zmień dziką bestię – pieniądze – w chętnego do współpracy partnera!

Zapraszam Cię – Ania Piechowicz, doradca finansowy, trener, coach z kilkunastoletnim doświadczeniem.

Poprzednie

7 korzyści z konsultacji indywidualnych

5 pewnych sposobów na zatrzymanie przy sobie mężczyzny

Dalej