Szkolić się z Facebooka czy nie?

| |

Od pół roku organizuję warsztaty z Facebooka. Wystartowałam z warsztatem dla początkujących. Nie przewidywałam wtedy części dalszych. Jednak uczestniczki pierwszej części od razu zadały mi pytanie kiedy część druga? I tak to zrobiłam część drugą… i już miałam pytania o trzecią. 🙂

Byłam zaskoczona frekwencją na moich szkoleniach w lecie:) Myślałam, że będzie kilka osób i tyle. Oczywiście z zasady nie przewidywałam większych grup niż 8 osób. Pierwsza była najliczniejsza, bo aż 11 osobowa. I to było za dużo. Nie można robić tak licznych grup warsztatowych:)

Kolejne już były bardziej kameralne. I jest to zdecydowanie lepsze dla uczestników. Tak, było kilku panów:) Jeśli chodzi o terminy to jakież było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że we wrześniu zainteresowanie było mniejsze. Trudno jest wstrzelić się w daty, które pasują potencjalnym uczestniczkom. Jednak najwięcej warsztatów, które zrobiłam, odbyły się w ciągu dnia.

Rekomendacje i oceny

Dostałam dużo ciekawych uwag i ocen. Podzielę się z Tobą teraz kilkoma:

„Beata super szkolenie 🙂 dużo cennej dla mnie wiedzy. Mam pewien niedosyt, gdyż dziewczyny zasypywały Cię pytaniami, a ja już nie chciałam męczyć i przedłużać, choć poświeciłaś nam dużo więcej czasu niż było zaplanowane. Tak jak mówiłaś mniejsza grupa i jest bardzo dobrze. Tak czy siak ja bardzo serdecznie dziękuję Ci za wiedzę, którą się z nami podzieliłaś, uważam, że przy tak dużej grupie stanęłaś na wysokości zadania i możesz być z siebie dumna 🙂 Ja bym była na Twoim miejscu. Polecam wszystkim Twoje szkolenie :)” Anka Appelbaum

„Bardzo dobrze przygotowany warsztat pod względem merytorycznym, dobrze rozplanowany czas i miła, bezstresowa atmosfera.”

„Kameralność grupy, dogodna lokalizacja, indywidualne podejście do Pań uczestniczących w warsztacie – zdecydowanie na plus. Do dopracowania – panowanie nad grupą, aby sprawnie realizować założony plan warsztatów. Całość oceniamy bardzo pozytywnie. Dziękujemy i pozdrawiamy.” Kasia Zajączkowska i Monika Thedy (Voltimex)

„Wiedza merytoryczna przekazana w przystępny sposób, przykłady, dodatkowe przydatne narzędzia. W odniesieniu do pisania postów przydałoby się więcej konkretnych przykładów. 🙂 Całość oceniam na bardzo dobrze!”

„Warsztat był bardzo ciekawy a zakres przygotowanej wiedzy odpowiadał mojemu zapotrzebowaniu w danym momencie. Materiały i informacje przygotowane oraz przekazane w przystępny i ciekawy sposób. Jestem zainteresowana kolejnymi edycjami w innych tematach! Mimo, że doświadczenie uczestników w posługiwaniu się narzędziem było na różnych poziomach, spotkanie było okazją do networkingu oraz wymiany doświadczeń w temacie FC i nie tylko :-)”

To tylko niektóre z ocen jakie dostałam w 2016 roku:) Dziękuję wszystkim uczestniczkom i uczestnikom za udział oraz uwagi i rekomendacje.

Czy warto się tego z tego szkolić?

Wiele osób uważa, że to przecież nic więcej poza tym co robią – czyli wrzucaniem postów. A to każdy potrafi. Jeśli to jest dla nich wystarczające to nie ma co się wygłupiać i chodzić na szkolenia:) Jednak w dzisiejszych czasach wiedza z zakresu social mediów jest wartościowa i potrzebna, szczególnie do prowadzenia własnego biznesu. Online dominuje nasze życie, coraz więcej działań przenosi się do internetu, ze szczególnym uwzględnieniem portali społecznościowych. Oblicze marketingu bardzo się zmienia i zmieniać będzie. Jesteśmy coraz bardziej podłączenie do sieci, rzekłabym, że prawie w niej żyjemy. To nie osłabnie, a wręcz się zwiększy. Tylko osoby, które znają zasady działania internetu, social mediów będą w stanie załatwić dużo kwestii sprawniej.

Nie twierdzę, że ta ekspansja internetu jest pozytywna, ale obserwuję co dzieje się w zakresie technologii i oprócz tego, że dają one mnóstwo możliwości są też często przerażające. Ale to już całkiem inny temat.

Odpowiadając na pytanie, tak, szkolenie się w ogóle i nie tylko z funkcjonalności FB zawsze ma sens. Trzeba tylko pamiętać, że warto wprowadzać w życie nabytą wiedzę. Ważne żeby wyciągnąć jak najwięcej ze szkolenia i dopasować, wykorzystać tę wiedzę do własnych potrzeb. To zabiera czas, ale warto!

Zmiany, które dzieją się stale

Jak pewnie zauważyłaś wygląd fan page’y, różne funkcjonalności zmieniają się stale. Nowe dochodzą inne ulegają modyfikacjom większym lub mniejszym. Dlatego nie dziw się, że Twoja strona wygląda inaczej niż koleżanki. Zmiany są wprowadzane systematycznie, stopniowo. Ty możesz jeszcze jej nie mieć na swoim koncie:) Trzeba po prostu cierpliwie poczekać.

Trudno nad tym zapanować to fakt. Jednak jak ma się podstawową wiedzę jest po prostu łatwiej wszystko ogarnąć, gdyż Facebook wcale nie jest intuicyjny. Dlatego polecam szkolenia z tego zakresu. Również moje:) Teraz jeszcze w dość dostępnych cenach, jednak i to będzie się zmieniało, więc warto korzystać!

Trzymaj rękę na pulsie

Czytaj, bierz udział w szkoleniach, webinarach – dokształcaj się stale. To jedna z najdynamiczniejszych dziedzin:) Sama to robię. Uczestniczę w szkolenia na Infolia.pl, w webinarach online, czy szkoleniach stacjonarnych. Ostatnie szkolenie odbyłam jesienią 2016 roku u Piotra Chmielewskiego z Social Media Now – Facebook PRO.

Śledź też moje wpisy w tym temacie, bo chcę żebyś miała świeżą wiedzę z tego zakresu. I miej otwartą głowę na zmiany!

Ale nie szukaj gotowej recepty, bo jej nie ma. A cała działalność w SM opiera się na nabytej wiedzy oraz testowaniu, doświadczeniu i elastyczności w działaniu! Powodzenia! A jeśli nie czujesz się na siłach chętnie Ci w tym pomogę:)

A na koniec…

Chcę podziękować tym dziewczynom, które mocno mnie dopingowały, żebym zaczęła robić szkolenia, a były to Katarzyna Stefaniak, Jola Christol, Katarzyna Rybicka, Monika J. Wiergiles. Jeśli jakąś dobrą i wspierającą duszę pominęłam to przepraszam.

Chcę też poprosić o pomoc i wypełnienie ankiety, bo jestem ciekawa czym się kierujesz wybierając szkolenia i jakie tematy Cię interesują dlatego dołączam krótką ankietę i będę wdzięczna za jej wypełnienie. Zabierze Ci to kilka minut:)

Oto link: http://bit.ly/AnkietaWarszaty

Z góry serdecznie dziękuję!

Poprzednie

Firma musi posiadać konto bankowe. Wybierz najlepsze!

Program pit do rozliczeń za 2016 rok

Dalej

1 komentarz do “Szkolić się z Facebooka czy nie?”

Możliwość komentowania została wyłączona.