Nowe miejsce dla kobiet przedsiębiorczych

| | ,

Interesuję się rozwojową tematyką kobiecą od kilku lat. Ciekawią mnie organizacje, które pomagają kobietom zdobywać nowe życiowe szczyty. Chętnie z nimi współpracuję:) Lubię odkrywać, poznawać nowe. I to nie tylko nowe firmy, czy osoby, ale i miejsca, kuchnię… Dlatego nie umknęło mojej uwadze Śniadanie Kobiet Biznesu – nowy projekt dla kobiet przedsiębiorczych na rynku. 

Śniadanie rozpoczęło się o 9.00 i odbyło w miłym miejscu, którego jeszcze nie znałam, The One na Francuskiej. Udało się zatem poszerzyć moje poznawanie o obszar miejsca, kuchni, ale co najważniejsze kobiet oraz dwóch Pań, które założyły firmę Szkolenia dla kobiet.

Dwie kobiety biznesu, z doświadczeniem, stwierdziły, że chcą się nim dzielić z tymi kobieta, które chcą otworzyć własną firmę – z sukcesem! Cykl szkoleń, na które będą stopniowo zapraszały zaczyna się już w styczniu 2017 roku. Zajrzyjcie na fan page FB koniecznie i dołączcie, obserwujcie, bo będzie się działo!

Śniadanie było bardzo bogate w treść. Pierwsza prelegentka, pani Dorota Biały, najpierw nam oddała głos, tak żebyśmy mogły się przedstawić i jednocześnie powiedzieć jakie reakcje w ciele wywołuje u każdej z nas ta czynność. Odpowiedzi były różne, a to ucisk w żołądku, a to suche gardło. Każdy po prostu inaczej reaguje na stres. Stres często jest związany z krytykiem wewnętrznym, z jego podszeptami, niekoniecznie pozytywnymi. A która z nas go nie zna? A to jesteś za słaba, a to nie dasz rady, a to nie wygłupiaj się co powiedzą inni. Prawda? A może ten Twój krytyk jeszcze inne kwestie zna? Pocieszające jest to, że można nad nim zapanować tylko trzeba go poznać i oszlifować jak diament i wtedy może nam służyć. Zanim do tego dojdzie to krytyk pcha nas do działania, ale też i rani. Bardzo silny jest u ludzi, którzy tworzą. Po czym  go poznamy? 🙂 Po poczuciu winy, poczuciu niedopasowania do innych, po porównywaniu się, a nawet po bezsilności prowadzącej do depresji. Przez niego idziemy do coacha, psychoterapeuty, ale i do zmiany. Przyjrzyj się swojemu krytykowi i zobacz skąd on to wszystko wie co Ci mówi – z dzieciństwa, ze szkoły ? Pamiętaj, że można nad nim zapanować:) Warto nad tym popracować!

Śniadanie Kobiet Biznesu

Program śniadania był niezwykle bogaty. Uczestniczki miały możliwość wysłuchania trenera biznesu Norbert Grzybek, który współpracuje ze Szkoleniami dla kobiet i tam będziesz mogła znaleźć szkolenia, które on poprowadzi. Zwrócił uwagę na to, że nie ma złych czy dobrych zachowań, a wszystko cokolwiek zrobimy lub nie zrobimy niesie za sobą tylko korzyści lub konsekwencje. Podkreślił znaczenie przekonań, które mogą nas wspierać lub osłabiać. Najważniejsze, żeby pamiętać, że dziś nie jest ważne to co żeby być idealnym, ale żeby być wyjątkowym!

20161212_110019

Poznałyśmy również trenerkę Szkoleń dla kobiet – Natalię Kościuk, która zaprosiła na szkolenie dotyczące sprzedaży. Natalia zwróciła uwagę na umiejętność przedstawiania siebie w taki sposób, żeby zainteresować rozmówcę, który może zostać Twoim klientem. Przygotuj sobie swój elevator pitch, albo wybierz się na szkolenie Natalii:)

Śniadanie Kobiet Biznesu

 Mogłyśmy też dowiedzieć się kilku ciekawych kwestii dotyczących biustonoszy, które przestawiła nam Agnieszka Jabłońska Ekspert doboru bielizny z salonu Boutique Bielizny. Opowiedziała barwnie o tym jak należy dobierać biustonosze, jak je prać i przechowywać. Jednak nic nie zastąpi wizyty u niej wa salonie, bo jest, w tym co robi, najlepsza i zaprasza do siebie!

Śniadanie Kobiet Biznesu

Przy tak dużej ilości atrakcji trudno było znaleźć czas na jedzenie:) A stół wyglądał bardzo zachęcająco i wszyscy wreszcie ulegli.

Śniadanie Kobiet Biznesu

Już po części oficjalnej był czas na rozmowy kuluarowe, obejrzenie broszek House of April, firmy Barbary Kwiecień. A kilka uczestniczek wyszło z pięknymi prezentami!

Śniadania Kobiet Biznesu

Na końcu był czas na prezenty i networking.

Śniadanie Kobiet Biznesu

A kolejne spotkanie już 9 stycznia!

Poprzednie

Jest tak, jak myślisz, że jest – Anna Kossak

Dawka Dobrej Energii – Dobrze mi!

Dalej

8 komentarzy do “Nowe miejsce dla kobiet przedsiębiorczych”

  1. Na Śniadaniu Przedsiębiorczych Kobiet byłam pod koniec sierpnia i było super 🙂 Te spotkania mają naprawdę wspaniałą, motywującą energię. Usłyszeć, że to normalne, że w biznesie pojawiają się problemy, że nie zawsze idzie tak, jakbyśmy sobie tego życzyli, ale że można, że uda się – to naprawdę budujące. Chętnie wybiorę się na kolejne spotkanie, może uda nam się poznać? A w tamtej edycji wygrałam voucher do restauracji, dlatego tym bardziej cieszę się, że przyjechałam z Łodzi 🙂

  2. Nigdy nie uczestniczyłam w takim spotkaniu, ale na samą myśl o wystąpieniach publicznych mój wewnętrzny krytyk aż zaciera ręce z uciechy 😉

Możliwość komentowania została wyłączona.