Kobiecy Karnawał – Jak mieć więcej energii na co dzień? – Jadwiga Korzeniewska

| | ,

Nie mogłam uczestniczyć w tym warsztacie, ale wzięła w nim udział Jola Christol, która podzieliła się wrażeniami i radami dotyczącymi działania  z większą energią co dnia.
1 marca miałam przyjemność uczestniczyć w warsztacie Kobiecego Karnawału prowadzonym przez Jadwigę Korzeniewską z “Laboratorium Zmieniacza” pt.”Trening pozytywności – jak mieć więcej energii na co dzień?”
1.03. warsztat kob karnawału
Jola Christol, (…), Jadwiga Korzeniewska
Był to dobrze spędzony czas, podczas którego Jadwiga opowiedziała nam o tym:
czym jest wewnętrzny radar i jak działa?
czy pozytywność i optymizm są tym samym
jakie są trzy praktyczne metody z Laboratorium Zmieniacza na trenowanie pozytywności.

Dowiedziałyśmy się, że pozytywność to nie optymizm. Pozytywność to nasza świadoma decyzja na koncentrowanie się na pozytywnych stronach życia nawet jeśli życie nie jest usłane różami. Optymizm zaś to patrzenie przez pryzmat jednego koloru – zazwyczaj różowego.

Co to jest wewnętrzny radar? Nasz wewnętrzny radar wyłapuje sygnały potwierdzające naszą wizję świata. Tworzymy historię własnego życia i chcemy by ona była spójna. Nakierowanie radaru na pozytywność polega na koncentrowaniu się na mocnych stronach i na akceptacji  swoich słabych stron.

W trenowaniu pozytywności pomogą nam:

SMR- Słoik Małych Radości,

Słoik małych radości to kolekcjonowanie darów losu, pozytywnych rzeczy dnia codziennego. Każdy je ma tylko nie zauważa – zapachy, które Cie  zachwyciły, nowe smaki, promień słońca, dobry uczynek, kompletent, który usłyszałaś. Piszemy każdego dnia na małych karteczkach nasze małe radości, zwijamy i wkładamy do słoika. Słoik ten na koniec roku opróżniamy i czytamy karteczki i wspominamy te wszystkie miłe chwile z minionego roku.
Taki słoik jest genialny w sytuacjach kryzysowych. Można go otworzyć, wyjąć kilka karteczek, przeczytać je, naładować akumulatory i karteczki z powrotem włożyć do słoika.
Wieczorne i poranne strony
Warto pisać codziennie 30 minut przed snem o dobrych chwilach dnia, który właśnie mija. Żeby o tym nie zapomnieć można ustawić sobie przypomnienie w telefonie albo w komputerze. Po kilkunastu dniach pisania wejdzie w nawyk i będziemy o tym pamiętać 🙂
Poranne strony też są warte praktykowania. Każdego dnia rano siadamy przed pustą kartką i piszemy, żeby wszystko wyrzucić z głowy. Należy zapisać dwie strony. Jeśli nie wiemy od czego zacząć to piszemy “Nie wiem co napisać” i dalej opowieść już płynie sama.

Praktykowanie życzliwości

Każdego dnia powinniśmy praktykować małe akty życzliwości. Jeśli  dla kogoś robimy coś dobrego to i sobie robimy dobrze. Najlepiej praktykować 5 dobrych aktów życzliwości dziennie. Przy czym ich ranga nie ma  tu znaczenia. Mogą być małe lub duże, ale ważne by były dobre!
Wszystkie uczestniczki warsztatu wyszły z przekonaniem, że pozytywności można się jej nauczyć i ją praktykować na co dzień. Wyszły z paletą narzędzi do wdrożenia tej praktyki w życie 🙂

Jadwiga Korzeniewska to socjolog, trener, głównodowodząca Laboratorium Zmieniacza, któremu przyświeca idea, by być jednocześnie badaczem i przedmiotem swoich badań dotyczących zmiany osobistej. Prowadzi szkolenia dotyczące zmiany nawyków. Specjalizuje się w tematyce przygotowywania planu zmiany i wdrażania go w oparciu o sześć źródeł wpływu, czyli motywację osobistą, społeczną i strukturalną oraz umiejętności osobiste, społeczne i strukturalne. Prowadzi także zajęcia dotyczące zmiany nawyków w myśleniu. W styczniu 2016 roku ukazała się jej książka „Ograć nawyki” poświęcona tematyce zmiany nawyków i wzmacniania motywacji wewnętrznej przy użyciu mechanizmów gier.
A dziś można jeszcze dodać, że jest organizatorką konferencji i zaprasza, wraz z Igorem Rotbergiem, na konferencję  –Strefa zmian zawodowych. Wybierzcie się, do 11.03. można jeszcze kupić bilety w niższej cenie.
Strefa Zmian baner 600x300
Poprzednie

Pułapki pozytywnego myślenia – Katarzyna Stefaniak

12 kroków do sukcesu – Kiedy traci się wszystko – Tomasz Kammel

Dalej

1 komentarz do “Kobiecy Karnawał – Jak mieć więcej energii na co dzień? – Jadwiga Korzeniewska”

Możliwość komentowania została wyłączona.