6 stron z darmowymi zdjęciami

| |

Dla wszystkich, którzy prowadzą blogi, strony internetowe zdjęcie jest bardzo ważne. Nie ma już dziś komunikacji bez zdjęć czy grafiki. Sama potrzebuję sporo zdjęć na bloga i wiem jak trudno wyszukać odpowiednie. Nie mówiąc już o tym, żeby były darmowe. Część zdjęć na moim blogu jest zakupionych, część zrobionych, a część pozystkanych od partnerów. Niemniej jednak nowe zdjęcia potrzebne są stale. Zaczęłam szukać miejsc, gdzie można je znaleźć. I dziś się z Wami tym podzielę 🙂

1.UNSPLASH.COM

ostatnio przyszła do mnie dzięki koleżance, która też szuka darmowych zdjęć. Jes sporo zdjęć natury, ale nie tylko. Zresztą piękne!

unplash phono

2.GRATISOGRAPHY.COM 

Strona angielskojęzyczna. Zdjęcia można wykorzystywać w celach osobistych i zawodowych. Znajdziecie tu zdjęcia natury, zwierząt, ludzi, rzeczyczy zdjęcia miejskie.

gratisography _ winner

3.PIXABAY.COM

Tę stronę znalazłam już jakiś czas temu, trochę przypadkiem. Na tym poratalu znajdziecie również darmowe video. Strona w j.pol.!

pixabayphoto

4.SPLITSHIRE.COM

Strona angielskojęzyczna. Duży wybór kategorii. Ciekawe zdjęcia i duży wybór. Można używać do celów zawodowych.

SplitShire-3236

5.FLICKR

Bardzo często z niego korzystam, odkąd znalazłam tekst o tym jak to zrobić, bo nie jest to takie oczywiste. Odsyłam Was do miejsca, w którym o tym przeczytacie – kliknijcie tu.  Z Flickra można pobrać zdjęcia o ile przestrzega się licencji – np. z licencją  All Creative Commons wymaga podania autora. Na stronie zaawansowanego wyszukiwania  zaznaczacie cel do jakiego potrzebujecie zdjęcie, a dokładna treść licencji zależy od autora. Znajduje się ona pod linkiem Some rights reserved w sekcji License przy każdym zdjęciu.

Flickr to olbrzymi katalog zdjęć, wykorzystywany przez profesjonalnych fotografów. Posiada również narzędzie do kopiowania zdjęć.  Ale można to zrobić łatwiej – kopiując kod zdjęcia bezpośrednio do wpisu! Na wskazanej stronie znajdziecie instrukcję:)

kobieta_wtunelu

6.PEXELS.COM

Tę stronę znalazłam niedawno. Jeszcze z niej nie korzystałam, ale zauważyłam, że obok darmowych zdjęć znajdują się tutaj też te płatne. Strona jest angielskojęzyczna.

pexels.com_recenaklawiaturze

I jeszcze ciekawostka 🙂 Jest jeszcze strona, z której korzystałam – DollarphotoClub, który ma ogromny wybór dobrych zdjęć. Są tanie, bo każde kosztuje 1dolara, więc jeśli darmowe strony nie spełnią Waszych oczekiwań – możecie kupić tanie zdjęcia:)

A może znasz jeszcze inne strony z darmowymi zdjęciami, które warto polecić? Podziel się i napisz nazwę w komentarzu!

P.S. No i poznałam kolejną stronę, dzięki Mai Marklowskiej-Dzierżak – Freeimages. Dziękuję!

Poprzednie

#10 WWK Warszawa: marka osobista, tworzenie firmy, siła biżuterii

7 przeszkód na drodze do sukcesu

Dalej

2 komentarze do “6 stron z darmowymi zdjęciami”

  1. Świetny artykuł. O niektórych stronach, które tutaj przedstawiłaś nie miałam nawet pojęcia, np. o FLICKR. Dziękuje i pozdrawiam.

Możliwość komentowania została wyłączona.