5 narzędzi do tworzenia grafiki

| |

Jeszcze 6 lat temu nie wyobrażałam sobie, że kiedyś sama będę przygotowywała grafiki. Byłam przyzwyczajona, że grafikę robi grafik, jak sama nazwa wskazuje. Tak też przez długie lata funkcjonowałam, pracując w różnych firmach. Kiedy zaczyna się tworzyć swoje miejsce na ziemi trzeba robić wiele różnych rzeczy osobiście:)  Grafiki też można. To był jeden z moich jeży. Długo nie mogłam się do tego przekonać i korzystałam głównie z gotowych zdjęć lub grafik.

Jednak kiedy już zaczęłam tworzyć grafiki, proste, dla siebie, to połknęłam bakcyla:) Na początku używałam i jeszcze czasem używam – Paint’a, który jest przeważnie w każdym komputerze pracującym na systemie Windows. Niestety ma on tylko bardzo podstawowe funkcjonalności. A jeśli coś Ci nie wyjdzie nie bardzo można wrócić do momentu, w którym chcesz to coś zmienić – trzeba zaczynać od początku. To bywa denerwujące!  Ale można od tego zacząć.

Jednak dziś chciałabym Wam pokazać kilka narzędzi, z których możecie skorzystać przy tworzeniu grafik. Nie wszystkie są gratisowe, ale część z nich tak.

1.CANVA.COM 

To darmowe narzędzie, z którego najczęściej korzystam. Jest proste w użyciu. Po zarejestrowaniu się będziesz miała do wyboru różne formaty grafik, które są najczęściej używane, np. FB post, cover photo itd. Klikając w to przechodzisz do miejsca, gdzie możesz sobie wybrać zdjęcie, albo tło, czcionkę, albo możesz załadować swoje zdjęcie, które chcesz opisać lub na które chcesz wpisać cytat, motto itd. Gotową grafikę ściagasz i zapisujesz na swoim komputerze. Canva oferuje również płatne zdjęcia, tła czy inne elementy, ale nie musisz z nich korzystać. Gratisowa baza możliwości jest całkiem zadawalajaca 🙂

Tą grafikę zrobiłam właśnie na Canva.com:

WEBINAR_oczym tymrazem

2.PICKMONKEY.COM

Bardzo podobne narzędzie do Canva.com. Daje podobne efekty, ale można też znaleźć inne, ciekawe rozwiązania. Niestety tylko miesiąc jest gratisowy, miesiąc, w którym przekonasz się czy Ci to narzędzie pasuje, czy też nie. Cena zależy od planu jaki wybierzesz, miesięcznego lub rocznego. Jak widzicie zdjęcie zawiera nazwę strony, dzięki, której grafika powstała. A to moja radosna twórczość na Pickmonkey:)

pickmonkey

3. RELAYTHAT.COM

Ostatnio poznałam jeszcze kolejne, łatwe w obsłudze, narzędzie do tworzenia grafik. To RELAYTHAT.COM, Graphic that design themselves. Jest to jednak narzędzie płatne, tylko 14 dni możecie je testować bezpłatnie. Koszt miesięczny to ok. 10 dolarów. Nie zrobiłam tego jeszcze, ale widziałam grafiki tworzone w tym programie. Tutaj jeszcze łatwiej się je tworzy niż w Canva.com, bo są stałe elementy, których nie można zmieniać. Wybiera się je pod względem użyteczności i tego gdzie mają być wstawione.

4. BEFUNKY.COM

To kolejne narzędzie, które dopiero sama będę testowała, ale dzielę się z Wami informacją. Tutaj można robić kolaże ze zdjęć, pobawić się zdjęciami oraz również stworzyć grafikę.  Dodatkowo nie znalazłam żadnej informacji o płatności, więc wydaje się ono być darmowe.

kolażhomepage-create-collage-img-min

Kolaż ze strony Befunky.com

5.INFOGR.AM

To miejsce, gdzie będziecie mogły zrobić inforgrafiki, które są bardzo fajnym elementem do wpisów na blogu lub na stronę www. Przyciągają wzrok i dają w chwilę dużo ciekawych informacji. Coraz bardziej popularne. Inforgr.am to gratisowe narzędzie. Dobrej zabawy!

A może Wy korzystacie jeszcze z innego narzędzia do tworzenia grafik i infografik? Piszcie! Uczmy się od siebie nawzajem!

Poprzednie

Gdzie warto zaglądać w sieci – #7 – Share Week 2016

Jakościowy kontent w 7 krokach

Dalej

2 komentarze do “5 narzędzi do tworzenia grafiki”

  1. A Paint czemu się nie znalazł w wielkiej piątce? Ja zawsze korzystam z canvy, ale przyznam szczerze, że jeśli coś mi nie wychodzi to dorabiam w paintcie 😉

Możliwość komentowania została wyłączona.