Jak zostać spełnioną kobietą biznesu?

| | ,

Nie było mnie w Warszawie w momencie tego wydarzenia. Tym razem relacje są pisane przez moje drogie koleżanki, które zechciały pójść i napisać dla Was. Zobaczcie jak było na warsztatach Spełniona kobieta biznesu – okiem i piórem Joli Christol;)

 

W czwartek 14 stycznia miałam okazję uczestniczyć w warsztacie „Spełniona Kobieta Biznesu”, który odbył się w Centrum Terapii Naturalnych „Uzdrowisko Monte Christol”.

Warsztat poprowadziła Katarzyna Wnękowska – certyfikowany coach CoachWise z firmy Kataliza Coaching

Warsztat rozpoczął się od przedstawienia celów, które były następujące:

  • pokazanie specyfiki coachingu w obszarze spełnienia,
  • prezentacja modelu „4 Kroki do SpełnieniaTM„,
  • zaproszenie do refleksji nad własnym spełnieniem,
  • demonstracja sesji coachingowej.

Na początku warsztatu uczestniczki zapoznały się ze sobą i wymieniły się informacjami. Prowadząca przedstawiła autorski Model „4 Kroki do SpełnieniaTM„. Podczas prezentacji pierwszego kroku – wizja idealna czyli przyszłość „po Twojemu” wcieliłyśmy się w rolę klienta i coacha i w parach malowałyśmy w wyobraźni sytuacje miłości, radości, satysfakcji, czas kiedy wszystkie nasze zamierzenia, cele i marzenia są osiągnięte i zrealizowane. Coach pomagał klientowi zadając pytania poszerzające perspektywę, pogłębiające odczucia naszej idealnej sytuacji. Pierwszą część warsztatu zakończyłyśmy pełne energii, pozytywnie nastrojone do dalszej pracy.

Po przerwie poznałyśmy drugi krok modelu – życie z lotu ptaka. Rozmawiałyśmy o równowadze w różnych obszarach naszego życia i zastanawiałyśmy się na co powinnyśmy właśnie teraz zwrócić naszą uwagę i nad czym popracować.

Na koniec warsztatów miałyśmy możliwość zobaczenia jak wygląda sesja coachingowa w „realu”, jak coach może nam pomóc uważnie nas słuchając i zadając pytania, byśmy same znalazły odpowiedź na nurtujące nas problemy i wyzwania. A kiedy już je znajdziemy to zastanowić się jak możemy je wykorzystać, jakie otwierają one możliwości przed nami i co chcemy z tym zrobić, jakie podjąć pierwsze kroki by wcielić je w życie.

Warto tu dodać, że powinnyśmy pracować nad tymi aspektami życia, na które mamy wpływ.

Jeśli nie mamy na nie wpływu to nie koncentrujmy się na nich. Szkoda naszej energii i uwagi. Przekierujmy ja na rzeczy, działania dla nas ważne i istotne. Wtedy dopiero możemy spodziewać się innych i oczekiwanych przez nas efektów.

Warsztat był bardzo ciekawy, dużo się na nim działo, wykonałyśmy wiele ćwiczeń dzięki którym zadałyśmy sobie wiele ważnych pytań i zdałyśmy sobie sprawę z tego „gdzie jesteśmy na drodze do swojego spełnienia”. Katarzyna Wnękowska przygotowała dla wszystkich uczestniczek prezent. Jak chcesz dowiedzieć się jaki zapraszamy na kolejne warsztaty Spełniona Kobieta Biznesu 😉

unnamed (1)

Miłą i słodką niespodziankę w przerwie warsztatu sprawiła nam Ania Szczypek z firmy „SPOKObox”, która poczęstowała nas dietetycznymi, pysznymi czekoladowymi przekąskami. Dzięki nim pełne energii miałyśmy siłę do udziału w kolejnych ćwiczeniach poszerzających naszą świadomość w obszarze spełnienia i dobrostanu.

Poprzednie

Kobiety Przedsiębiorcze – Joanna Ceplin – Lemon Social Media

Kobiety Przedsiębiorcze – Aleksandra Jusis – Balladine

Dalej

1 komentarz do “Jak zostać spełnioną kobietą biznesu?”

  1. Fajne są takie spotkania coachingowe, naprawdę wiele można się nauczyć i dowiedzieć o sobie. Byłam na kilku i zawsze wychodziłam bogatsza w doświadczenia.

Możliwość komentowania została wyłączona.