Jak w 10 krokach zmontować film w Movie Makerze?

| |

Witajcie,

Dzięki Kasi Bogusz – Przybylskiej, z którą nagrywamy wywiady z ciekawymi i przedsiębiorczymi kobietami, odważyłam się spróbować zmontować film. Dała mi kilka wskazówek i wzięłam byka za robi. Pierwszy montaż zabrał mi mnóstwo czasu, ale również dlatego, że od początku podeszłam ambitnie do tematu, a film wymagał wstawiania zbliżeń. A to wymaga precyzji i czasu. Kolejne przygotowałam szybciej. I pomyślałam, że moja wiedza może posłużyć Wam, żeby to robić sprawniej i szybciej lub w ogóle stwierdzić, że możecie to zrobić same. Przekazuję to co potrafię zrobić, a wiedza ta pomoże Wam zmontować prosty film z czołówką, muzyką, zakończeniem, podpisami oraz wstawianiem zdjęć lub fragmetnów filmu  (innych ujęć np.). Wersja MM, na której pracuję to wersja z 2012 roku.

Kadry, które widzicie w podglądzie poniżej to wywiad z Kasią Konopą, właścicielką Pink Mink Studio. Zapraszam do obejrzenia obu części:

 Część 1    i  Część 2.

Przejdzmy do meritum – 10 kroków do zmontowania prostego filmu w Movie makerze: 

Krok1_jak montowac MM

Krok 2

Krok 3

Krok 4aa

Krok 5a

Krok 6

Krok 7

Krok 8

Cenną uwagę przeczytałam na FB od jednej z czytelniczek i chcę dodać komentarz do punktu 8 – muzyka. Pisząc o tym, że muzyka ma być z internetu, miałam na myśli: swoje własne zasoby (zakupionej muzyki, albo swojej własnej kompozycji) lub zasoby muzyki darmowej, którą też można znaleźć w internecie samemu. Jednak  klikając w – DODAJ MUZYKĘ – znajdziecie Free Music Archieve. Trochę trzeba się naszukać, ale można znaleźć coś odpowiedniego. Moja muzyka właśnie stamtąd pochodzi.

Krok 9

kROK 10

uWAGA

Gdybyście miały pytania – piszcie w komentarzu – postaram się odpowiedzieć.

A jeśli znacie inne programy do montażu, które używacie i uważacie, że są dobre – podzielcie się tą wiedzą!

Udanego montażu filmów! Dzilelcie się tym co zmontujecie:)

Poprzednie

Zapytaj siebie – 5 pytań autocoachingowych

#5 WWK – sukces, kryzys, robienie pieniędzy i seks

Dalej