„Sekretnik świata kosmetyków naturalnych”, czyli Ekocuda edukują

| |

Mam dla Ciebie gratkę! 14 artykułów poświęconych kosmetykom naturalnym, 5 wywiadów z ambasadorkami ekologicznego stylu życia, praktyczne porady, wskazówki i wyzwania, przed jakimi stoi branża – to wszystko znajdziecie w e-booku Ekocudów. Organizatorzy pierwszych i największych Targów Kosmetyków Naturalnych w Polsce przygotowali go wraz z ekspertkami i ekspertami, by uczcić 5. urodziny marki. E-book dostępny jest bezpłatnie.

Skąd pomysł na ebook?

E-book pt. „Sekretnik świata kosmetyków naturalnych. Od produkcji do promocji” powstał z myślą o wszystkich osobach, które interesują się naturalną pielęgnacją. Wartościową wiedzę znajdą w nim zarówno „kosmetyczni wyjadacze”, jak i nowicjusze, którzy dopiero odkrywają ten świat.

Co zawiera ebook?

E-book zawiera dużą dawkę eksperckiej wiedzy. Kasia Konopa – pierwsza w Polsce wegańska makijażystka i właścicielka PINK MINK Studio przedstawia czytelnikom listę firm, które zasługują na wyróżnienie w kategorii cruelty free; Hanna Kurcińska – chemiczka, kosmetolożka oraz właścicielka Hagi – firmy produkującej kosmetyki naturalne, opowiada o tym, jak dbać o pielęgnację w zgodzie z cyklem menstruacyjnym;  Joanna Uchańska z prawnego punktu widzenia wyjaśnia, czym jest polityka greenwashingu i dlaczego powinniśmy na nią uważać, a Aneta Kołaczek – technolog kosmetyków i znawczyni trendów wprowadza w tajniki tworzenia produktów naturalnych.

https://ekocuda.com/ebook

W „Sekretniku” przeczytacie także wywiad z Agnieszką Pocztarską ambasadorką Slow Beauty
i autorką książki w tym temacie. Monika Wąs i Anna Musiał z Piggypeg dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat rynku kosmetyków naturalnych w Polsce. Swoją historię opowiadają także: firma produkująca kosmetyki naturalne – znane i uwielbiane Cztery Szpaki oraz Zuzanna Mierzejewska – właścicielka marki Ekocuda i organizatorka targów. „Sekretnik” to również porady urodowe – dowiecie się z niego, kiedy należy stosować oleje i olejki, a kiedy postawić na kosmetyki mineralne. Każdy wielbiciel i wielbicielka naturalnej pielęgnacji znajdzie tu coś dla siebie!

Jak powstał ebook ?

Edukacja społeczności, dla której ważne jest życie w stylu eko, to misja nieustannie przyświecająca Ekocudom. Od pierwszej edycji targów dbamy o spotkania z ekspertami, by uczestnicy mieli dostęp do najnowszej wiedzy bezpośrednio od specjalistów z danej dziedziny. Dlatego wraz z zespołem podjęliśmy decyzję, że najlepszą formą podziękowania naszej wiernej społeczności za te wspólne lata będzie e-book pełen wiedzy, którą można wykorzystać w praktyce. – mówi Zuzanna Mierzejewska, właścicielka marki Ekocuda i organizatorka targów. Bardzo się cieszę, że z pomocą zaufanych ekspertek i ekspertów, udało nam się stworzyć „Sekretnik”. Powstał on we współpracy z osobami, które na co dzień zajmują się kosmetykami naturalnymi, życiem w stylu eko, a nawet naukowym podejściem do tego tematu. Nasz e-book to solidna dawka informacji, ale też inspiracja dla tych, którzy w ekoświecie są nowi. – dodaje.

Pierwsze Targi Kosmetyków Naturalnych Ekocuda odbyły się jesienią 2016 roku. Od tego czasu wydarzenie to bardzo się rozwinęło i obecnie odbywa się zarówno stacjonarnie, jak i w formule online. Ważną częścią spotkań jest edukacja – targom, tradycyjnie już, towarzyszą liczne wykłady
i spotkania – również w wersji online – z ekspertami znającymi świat kosmetyków naturalnych „od kuchni”.  

E-book znajdziecie na stronie https://ekocuda.com/ebook. Serdecznie zapraszam Cię do zapoznania się
z „Sekretnikiem”!

Poprzednie

Rolki na Facebooku już są!

To nie Twoja wina!

Dalej

Dodaj komentarz