Czym jest Soul Coaching? – rozmowa z Katarzyną Wnękowską.

| | ,

Pani Katarzyno od grudnia 2020 roku jest Pani Certyfikowanym Soul Coachem.  Proszę powiedzieć co sprawiło, że zdecydowała się Pani na naukę tej metody coachingu. Soul brzmi tak tajemniczo…?

Moja historia z Soul Coachingiem® rozpoczęła się w styczniu 2020 roku. Wtedy zaczęłam pracować, w procesie indywidualnym z mentorką, nad rozwojem swojej firmy. Ku mojemu zaskoczeniu odpowiedzi na typowo biznesowe pytania, rozwiązania i strategie pojawiały się podczas sesji soul coachingowych.

Od dłuższego czasu wiedziałam, że wszystkie odpowiedzi są we mnie. Jednak nie zawsze jest tak prosto do nich dotrzeć i ujrzeć w świetle dziennym.

Podczas niezwykle głębokiego procesu odkrywałam kolejne przekonania, konstrukty myślowe i z lekkością je przeformułowywałam i co najważniejsze czułam całą sobą ich prawdę i autentyczność. Dzięki temu od razu je wdrażałam w życie i z przekonaniem realizowałam zaplanowane kroki biznesowe. Zbiegło się to z początkiem pandemii COVID-19.

Mimo wszechpanującego przestoju gospodarczego zrealizowałam 2 edycje programu grupowego dla kobiet pt. „Odkryj swoją wyjątkową siłę” i z łatwością pozyskałam klientki na procesy indywidualne.  Zanotowałam znaczny wzrost przychodu i czułam, że odniosłam sukces. Zaczęłam stosować wybrane narzędzia, wizualizacjo-medytacje i zobaczyłam jak dzięki nim klientki osiągają lepsze i szybsze efekty. Zapragnęłam pracować metodą Soul Coachingu®.

Od początku mojej pracy jako coach stosowałam podejście holistyczne. Z doświadczenia wiem, że tylko ono daje trwałą zmianę i upragnione rezultaty. 

Soul Coaching® łączy w sobie wszystko to, z czego ja korzystałam w swoim rozwoju i co sprawiło, że jestem w miejscu, w którym marzyłam być, żyć i cieszyć się życiem.

Pragnąc dla klientek i siebie jeszcze więcej lekkości w życiu i pracy zdecydowałam się zostać Soul Coachem. Dzięki swoim soulcoachningowym procesom rozwoju oraz certyfikacji odkryłam połączenie ze swoim wewnętrznym Centrum, wewnętrzną mądrością. Daje mi to poczucie wewnętrznego spokoju, błogostanu, obfitości i bezpieczeństwa.
Dlatego z pełną odpowiedzialnością i wiarą w skuteczność tej metody polecam ją wszystkim Paniom, które skarżą się na problem ciągłego zabiegania i braku czasu dla Siebie.

Jest Pani kobietą spełnioną. Czy zawsze tak było..?

Oczywiście, że nie. Dlatego właśnie zaczęłam poszukiwać skutecznej drogi do spełnienia. I już wiem, że wszystko jest w nas. Wszystkie nasze ograniczające przekonania, niewspierające konstrukty myślowe, powielane negatywne wzorce odbierają nam prawdziwe poczucie spełnienia i szczęścia. Często nawet odbierają nam wiarę, że to w ogóle jest możliwe. A nie wierząc, same zamykamy się w złotej klatce. Pozornie mamy wszystko, a jednak czegoś do pełni szczęścia nam brakuje. Dzięki Soul Coachingowi® moje Klientki zyskują dostęp do swojej podświadomości, wewnętrznej mądrości i z lekkością zmieniają, przeformułowują swoje ograniczenia i z większą łatwością realizują swoje potrzeby, pragnienia, marzenia. Cudownie jest doświadczać przemiany Klientki, która pozbywa się skrępowania i respektując również swoje potrzeby zaczyna doświadczać PRAWDZIWEJ WOLNOŚCI.

Kiedy uznała Pani, że chce żyć na swoich zasadach, kto był dla Pani wsparciem, od kogo czerpała inspiracje, jak radziła sobie z przeciwnościami i czy warto było podjąć tą życiową decyzję?

Od razu powiem, że było warto zacząć żyć na własnych zasadach. Nie było to jednak takie proste. Kiedy poczułam, że praca w korporacji to nie jest moja droga na przyszłość zaczęłam się zastanawiać co mogę robić. Wiedziałam jedno – chcę się rozwijać i czuć sens wykonywanej pracy oraz żeby moja praca dawała wartość innym, żeby służyła im ku lepszemu życiu.

Długo chodziłam z tymi myślami. Zastanawiałam się, badałam siebie – na ile naprawdę chcę tych zmian. Dodam, że nigdy nie miałam myśli przewodniej kim chcę być, nie byłam uzdolnioną jednostką, nie miałam pasji.

Zaczęłam szukać głębiej, brałam udział w różnych rozwojowych konferencjach, szkoleniach i kiedy natknęłam się na coaching poczułam, że to jest właśnie TO co chcę robić.

Pozostając w korporacji zaczęłam się uczyć na poważnie i inwestować w swoje nowe umiejętności. Odkrycie Misji życiowej bardzo pomogło mi skoncentrować się na sprawach dla mnie ważnych i ukierunkowało moje działania. Efektywna praca z coachem dotycząca przeformułowania ograniczającego mnie wówczas przekonania, że na coachingu nie da się zarabiać sprawiła, że doświadczyłam niebywałej synchronizacji i dzięki mega promocyjnej cenie wzięłam udział w kursie, który nauczył mnie prosperowania jako coach. Zaczęłam bardzo świadomie budować swój biznes i krok po kroku kreowałam markę osobistą.

Inspiracją byli i są nadal dla mnie moi mentorzy, nauczyciele. Ucząc się od nich, pokonując swoje ograniczenia wypracowałam swój własny styl biznesowy i jestem jak każdy z nas WYJĄTKOWA.

Dlatego też napisałam książkę „Jesteś Wyjątkowa – Uwierz w to!” i serdecznie zapraszam do jej przeczytania Panie, dla których ważne jest odkrycie siebie na nowo i odzyskanie prawdziwej WOLNOŚCI.

Pracuje Pani z właścicielkami firm kobietami, które odnoszą sukcesy, ale często kosztem swojego życia prywatnego. Nie mają czasu dla siebie są zmęczone i często popadają w depresję. Czy i jak jest Pani w stanie im pomóc? Czy trzeba mieć jakieś predyspozycje by móc zmienić w sobie „pędzącego królika”?

Zacznę od końca 😉 Nie trzeba mieć predyspozycji. Wystarczy autentyczna chęć zmiany i gotowość do zaangażowania się w działania na jej rzecz. I wtedy jak najbardziej pomagam w odzyskaniu czasu dla siebie i wolności. Pomagam odnaleźć wyjątkową drogę do spokoju w życiu i pracy. Każdy z nas ma inną definicję wolności, spokoju, miłości itd. Pomagam odszyfrować definicje wartości i potem je realizować, tak aby wybrzmiewały w życiu. Kiedy doświadczamy w życiu swoich wartości czujemy się spełnione, usatysfakcjonowane i szczęśliwe. A w życiu przecież o to chodzi, aby było lekko, łatwo i przyjemnie. 🙂

Jest Pani autorką 28-dniowego programu Soul Coachingu „Aktywuj swoje źródło spełnienia i wyfruń ze złotej klatki”. Proszę powiedzieć co wyróżnia ten program z pośród dostępnych na rynku?

Po pierwsze to, że jest skierowany do Kobiet, które czują, że żyją w złotej klatce i chcą to zmienić.

Po drugie 28-dniowy Program Soul Coaching® jest wyjątkowy i bardzo głęboki. To transformacyjna duchowa podróż podzielona na cztery tygodniowe etapy. Każdy tydzień jest poświęcony jednemu żywiołowi: Powietrzu, Wodzie, Ogniu i Ziemi, ponieważ nasze wspomnienia, przekonania i emocje, są w jakiś tajemniczy i organiczny sposób powiązane z żywiołami natury. Uruchomienie żywiołów wewnątrz nas aktywuje kwadranty naszej duszy

Przysłowie z Indii głosi, że każdy z nas jest domem z czterema pokojami: 
mentalnym, emocjonalnym, fizycznym i duchowym. 

Jeśli codziennie nie odwiedzimy każdego z nich, nie jesteśmy całością.
Żywioły są pełnymi mocy narzędziami, które umożliwiają nam wejście  do każdego z tych pokoi.

28-dniowy program grupowy Soul Coaching® otwiera drzwi do źródła spełnienia. Pomaga usłyszeć głos wewnętrznej mądrości i zdjąć gorset przekonań, aby z lekkością zrealizować pragnienia i marzenia.
Umożliwia uczciwie i szczerze spojrzeć na swoje życie, stawić czoła obawom, uwolnić negatywne wzorce, obudzić motywację i odważnie i z radością realizować krok po kroku plan, który daje poczucie spełnienia.

To nie jest klasyczny rozwojowy program on-line. Celem tego programu jest połączenie zewnętrznego życia z życiem wewnętrznym. Pomoże on usunąć mentalny, emocjonalny, duchowy i fizyczny bałagan, tak by usłyszeć podpowiedzi płynące z własnego wnętrza. Ułatwia również aktywowanie źródła spełnienia.

Coaching skupia się na osiągnięciu celu czy marzenia, co z kolei różni się od terapii, której intencją jest emocjonalne uzdrowienie. Soul coaching® różni się zarówno od terapii jak i klasycznego coachingu, gdyż jego głównym celem jest usunięcie emocjonalnego i mentalnego bałaganu po to, by z łatwością połączyć się z naturalną mądrością naszego serca.

Zapraszam serdecznie!
Druga edycja programu startuje 14 października 2021r. W pierwszej wzięło udział ponad 40 Pań. Aktualnie też jest już duża grupa uczestniczek, a w grupie jest energia i MOC. Praca w grupie jest nieoceniona!
Do 30 września br. trwa
PROMOCJA! I warto w atrakcyjnej cenie zainwestować w swój mentalny rozwój, w swoją transformację!

Jest Pani już uznanym Coachem. Proszę mi powiedzieć co świadczy o byciu dobrym coachem. Na co powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze coacha.

O byciu dobrym coachem świadczą jego klienci. Od początku kreowania firmy dbałam o referencje od swoich klientek. Dzięki temu mam ich setki. Wszystkie są dostępne na mojej stronie internetowej www.katalizacoaching.pl oraz w social mediach. Często je tam publikuję, ponieważ są dla mnie ważne. Potwierdzają sukcesy moich klientek oraz moją skuteczność i wiarygodność. Jestem wdzięczna swoim klientkom za każde napisane słowo na temat naszej współpracy.
Zapraszam do mojej przestrzeni: Fanpage na FB: Kataliza Coaching by Katarzyna Wnękowska, LinkedIn: Katarzyna Wnękowska, Instagram: katarzynawnekowskacoach

A na co zwrócić uwagę przy wyborze coacha?


Proponuję szukać rozwiązań skrojonych na miarę i zwracać uwagę na referencje, certyfikaty, dyplomy ukończonej szkoły coachingu oraz ilość przepracowanych godzin coachingowych z klientami, bo to świadczy o doświadczeniu, a także sprawdzać czy coach regularnie korzysta z superwizji i poddaje swoją pracę, swój warsztat ocenie.
Warto również spytać czy coach korzysta z coachingu i jak często.

Jest Pani wyróżniona wieloma nagrodami, które z nich są dla Pani najważniejsze.

Każda z nich jest dla mnie ważna. Każdą z nich otrzymałam w innym momencie życia i za różne osiągnięcia. W 2019 roku otrzymałam tytuł Ambasadora Akademii Dobrego Stylu za wyjątkową, pełną pasji osobowość oraz propagowanie dobrego stylu w kreowaniu swojego wizerunku i w prowadzeniu własnego biznesu oraz tytuł “Kobiety Charyzmatycznej” w kategorii Kobieta kreatywna, Kobieta społeczna. W roku 2020 zostałam wyróżniona certyfikatem w rankingu polskich przedsiębiorców i uzyskałam tytuł Twarz Biznesu polskiej gospodarki za aktywny wpływ na rozwój polskiej gospodarki na szczeblu ogólnopolskim i lokalnym oraz podnoszenie standardów polskiego biznesu. Zarówno tytuł Ambasadorki, Charyzmatycznej jak i Twarzy Biznesu bardzo mnie cieszy. Kiedy je otrzymałam był to moment celebracji, odebrania nagrody za efekty pracy, w którą z pasją się angażuję.

Czy istniejąca sytuacja na świecie w związku z pandemią zmieniła podejście klientów do coachingu, czy jako trenerzy biznesu macie więcej pracy.

Absolutnie tak, ponieważ ludzie są coraz bardziej zapracowani, żyją stacjonarnie, w świecie online i czują się odizolowani i samotni. Ja odnotowuję wzrost zainteresowania moją propozycją współpracy dla kobiet o czym wspominałam w pierwszym pytaniu opisując swoją historię.

Obecny czas sprzyja żuciu przed telefonem i komputerem, niejednokrotnie ułatwia nam życie, jednak takie życie nie sprzyja nawiązywaniu prawdziwych, osobistych relacji z drugim człowiekiem. Nie sprzyja również ruchowi fizycznemu. Moje programy indywidualne i grupowe zapraszają do wypracowania swojej równowagi życiowej, wewnętrznej harmonii, która polega m.in. na autentycznym byciu w „realu” i  online, na dbaniu o swoją kondycję zdrowotną i fizyczną. Nie da się jej wytrenować siedząc przed komputerem, TV, czy telefonem. Trzeba podjąć określone i celowe działania i mój coaching i mentoring m.in. w tym pomaga.


Zapraszam do przeczytania mojej książki pt. „Jesteś Wyjątkowa – Uwierz w to!”, w której dzielę się m.in. swoją drogą przemiany i osiągnięcia lepszego, bardziej komfortowego życia. A od dziesięciu lat korzystam z rozwoju nie tylko merytorycznego, branżowego, biznesowego ale również mentalnego, fizycznego, emocjonalnego i duchowego. I przyciągam ludzi swoją energią, empatią, radością oraz autentycznością. Robię to naturalnie i z lekkością.

Co sądzi Pani o organizacjach skupiających przedsiębiorców, czy  warto do nich należeć, co mogą wnieść w nasz biznes i czy należy Pani do jakieś z nich.

Organizacje skupiające przedsiębiorców bardzo są potrzebne do integracji środowiska ludzi biznesu, do wymiany opinii, wspierania się we wzajemnym poleceniu oraz kreowaniu rzeczywistości. Jak mówi powiedzenie duży może więcej. Poznając się na różnych wydarzeniach, galach, które organizuje m.in. Klub Integracji Europejskiej, Why Story łatwiej jest budować relacje i zaufanie wśród kontrahentów.

Prywatnie jak lubi Pani wypoczywać, jakie jest Pani ulubione danie, jaki jest ulubiony Pani film, który może Pani obejrzeć po raz 10

Wypoczywać lubię różnie J To zależy o jakim wypoczynku mówimy. Dbam o swoją równowagę i dystans do codzienności i trzy razy w tygodniu ćwiczę w klubie fitness dla kobiet. Chodzę na spacery i uwielbiam spotkania z przyjaciółkami w kawiarniach, przy wspólnym biesiadowaniu. A wakacje spędzam z rodziną, ukochanym mężem i dwójką nastolatków. Chociaż już w tym roku syn ma swoje plany i pierwszy raz pojedziemy we trójkę.

Już 3 lata temu zasmakowałam w kuchni wegetariańskiej. Uwielbiam warzywa w różnej postaci. Jednak najlepiej mi smakują kiedy są pieczone lub krótko duszone.

Co do rozrywki to uwielbiam oglądać komedie i wręcz kocham Louis de Funès i wszystkie filmy, w których grał.

Katarzyna Wnękowska – Certyfikowany Coach i trener biznesu. Specjalizuje się w pracy z właścicielkami biznesów, które są przemęczone, którym brakuje satysfakcji i zadowolenia z tego co robią. Pomaga im zwiększyć moc i odzyskać wewnętrzną równowagę, aby skutecznie i bardziej efektywnie zarządzały sobą i swoją firmą. Pracuje z klientkami w oparciu o swoją autorską metodę ”4 Kroków do Spełnienia©”. Zawiera ona w sobie zasady, strukturę i strategię, które umożliwiają kobietom osiągnięcie spełnionego i satysfakcjonującego życia prywatnego przy jednoczesnym odnoszeniu sukcesów zawodowych. Jest autorką programu skierowanego do kobiet przedsiębiorczych, którego tytuł brzmi “Zostań Spełnioną Kobietą Biznesu w 4 krokach”.

Kataliza Coaching, której jest właścicielką, powstała z pasji inspirowania i wspierania ludzi w dążeniu do skuteczności, harmonii i satysfakcji z życia, a także odnajdywania radości i szczęścia.

Cześć swojego dochodu przekazuje na program Nourish the Children. Całość tych środków przeznaczana jest na wyprodukowanie i dostarczenie do niedożywionych dzieci w Malawi specjalnych posiłków bogatych w witaminy i minerały niezbędne do prawidłowego rozwoju młodych organizmów. Dzięki temu dzieci też mogą uczyć się, a miejscowa ludność ma pracę i zbyt na lokalne płody rolne.
Wspiera również Fundację Szlachetny Gest.

Więcej informacji: www.katalizacoaching.pl

Poprzednie

Przekonania utrudniające życie – cz.2

Voice House – urodziny to czas planowania, a nie świętowania!

Dalej

Dodaj komentarz