Nietypowe pomysły na biznes dla kobiet

| |

Kiedy myślimy o kobiecie prowadzącej własny biznes zazwyczaj nasuwa nam się na myśl obraz kosmetyczki. Każdy wie, że w branży działają kosmetyczki różnego typu, które przyjeżdżają do klienta i świadczą usługi w jego domu lub prowadzą małe saloniki urody, w których pracują same lub zatrudniają kilka koleżanek. Taki biznes można nazwać typowo kobiecym. Jednak nie każda kobieta musi być kosmetyczką! Ba, nie każda musi korzystać z usług kosmetyczki – wiele kobiet samemu dba o swoją urodę i nie ma w tym nic złego.

Przedsiębiorcze kobiety mają duże pole do popisu – tak jak więcej jest kobiet bezrobotnych, tak i wśród przedsiębiorców i właścicieli firm przeważają mężczyźni. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by kobiety zakładały własne biznesy w każdej branży. W tym artykule proponujemy kilka opcji, jednak możliwości są nieprzeliczalne – każda z nas może wymyślić własny biznes, założyć firmę i zacząć zarabiać pieniądze na własną rękę.

  1. Prywatne szkoły

Większość nauczycielek w szkołach to kobiety. Również na studiach pedagogicznych dominuje płeć piękna. Jeśli jesteś pedagogiką albo masz wiedzę pozwalającą uczyć jakiegoś przedmiotu szkolnego, możesz założyć “prywatną szkołę”. Z otwieraniem prawdziwej szkoły jest dużo zachodu, jednak aby uczyć w szkole językowej czy “szkole udzielającej korepetycji” wystarczą zwyczajne uprawnienia wychowawcy, które można uzyskać podczas weekendowego kursu. Prekursorem tego typu działalności są szkoły językowe, jednak w dużych miastach widać coraz więcej firm prowadzących zajęcia indywidualne i w małych grupach z matematyki, biologii, chemii czy języka polskiego. Jeśli więc lubisz pracować z dziećmi i masz odpowiednią wiedzę, możesz spokojnie założyć małą firmę edukacyjną.

  1. Warsztat naprawczy

Choć może się wydawać, że majsterkowanie to typowo męskie hobby, to są również kobiety, które uwielbiają naprawiać i przerabiać domowe sprzęty, składać elektronikę albo wykonywać mebel z drewna. Jeśli jesteś jedną z nich i masz dość nudnej pracy na etacie albo opieki nad domem, powinnaś zastanowić się nad założeniem warsztatu naprawczego. U producenta metalowych mebli warsztatowych możesz kupić wszystkie niezbędne meble by urządzić domowy warsztat, a swoje usługi ogłosić w Internecie. Dzięki temu będziesz w stanie pogodzić prowadzenie biznesu z opieką nad dziećmi czy innego rodzaju pracą zawodową.

  1. Urządzanie wnętrz

Nie raz i nie dwa słyszało się o kobiecym oku i o tym, że kobiety, w przeciwieństwie do mężczyzn, mają wyczucie stylu. Jeśli ty też je masz, możesz je wykorzystać! Smykałkę do urządzania wnętrz możesz przekuć w biznes polegający na odświeżaniu mieszkań. Nie chodzi tu o remonty, a raczej o upiększanie mieszkań na sprzedaż czy wynajem – za pomocą kilku modnych dodatków czy akcesoriów można nieraz odmienić całe wnętrze i sprawić, by wywoływało dużo lepsze wrażenie. Możesz również zająć się aranżacją nowych mieszkań – udzielanie porad dotyczących wystroju wnętrz to wyśmienity pomysł na własny biznes.

Poprzednie

Jak wziąć kredyt i nie zwariować? Porównywarki kredytów

Jak planować posty na Facebooka i Instagrama? – Creator Studio

Dalej