Pieniądze na działalność gospodarczą

| |

Prowadzenie własnej firmy nie jest łatwym zadaniem organizacyjnym i praktycznym. Jednak prawidłowe zarządzanie funduszami jest prawdopodobnie najtrudniejsze – w końcu trzeba wypłacać pensje pracownikom, premie za satysfakcjonujące wyniki i generować środki własne, aby prowadzić firmę i inwestować w jej rozwój! Jak to zrobić Skąd wziąć potrzebne fundusze?

Bez rozwoju biznesu nie można zarówno przez długi czas uprawiać interesów, jak  i osiągać niesamowitych sukcesów. Jednak wielu przedsiębiorców boi się inwestować w nieznane obszary i nie chce ryzykować utraty kapitału. Taka mentalność ostatecznie uniemożliwiła im urzeczywistnienie planów. Inni są bardziej odważni, ale brakuje im na to pieniędzy. Koszt inwestycji zależy mniej więcej od branży, w której działamy. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym możemy z łatwością rozwijać spółkę kapitałową. Mowa o pożyczkach dla firm. Istnieją różne ich rodzaje, a w dzisiejszym artykule przedstawimy dwa najpowszechniejsze: kredyt biznesowy i inwestycyjny.

Pożyczka na dalsze prowadzenie działalności gospodarczej

Czasami firma znajduje się w trudnym momencie i potrzebuje pomocy finansowej, aby wstać z kolan i móc w dalszym ciągu zarabiać. W tym przypadku optymalna jest  pożyczka na prowadzenie bieżącej działalności. Są one oferowane przez różne banki, ale na odmiennych warunkach. Dlatego przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji kredytowej koniecznie porównaj produkty różnych instytucji, oblicz koszty i harmonogramy spłat takich pożyczek. Pożyczki i kwoty na kontynuację działalności zależą od ogólnej sytuacji ekonomicznej spółki, a także osiągalnych zysków i obrotów. Warto pamiętać, że oprocentowanie takich produktów wynosi od 3% do 10%.

Pożyczka na rozwój działalności gospodarczej

Inaczej  jest w przypadku tzw. pożyczki inwestycyjnej dla firmy. Będzie to szczególnie interesujące dla przedsiębiorców, którzy rozważają poszerzenie horyzontów przedsiębiorstwa, zwiększenie jego wielkości, wprowadzenie nowych rozwiązań technologicznych lub inwestowanie w zasoby ludzkie w celu promocji firmy. Pożyczki inwestycyjne są zwykle bardzo wysokie, sięgają nawet kilkuset tysięcy złotych (chociażby ze względu na konieczność zakupu automatycznych robotów przemysłowych do fabryk).

Co ważne —  składając wniosek o pożyczkę do banku, przedsiębiorca musi również dostarczyć bankowi biznesplan związany z inwestycją, którą chce zrealizować poprzez pożyczkę. Banki muszą wiedzieć, czy ta inwestycja przyniesie zwroty i przyniesie oczekiwane zyski.

Poprzednie

ITMAGINATION. Czy już wiesz, czym się zajmuje?

Jak wziąć kredyt i nie zwariować? Porównywarki kredytów

Dalej