Kobiety czas na kawę – Warszawa vol.9

| |

W czerwcu odbyło się ostatnie w tym sezonie spotkanie z cyklu „Kobiety czas na kawę!” w Warszawie organizowane przez Kasię Malinowską. Tym razem rozmawiałyśmy o życiu po swojemu bez wyrzutów sumienia.

Zastanawiałyśmy się, na dobry początek, czym jest życie w zgodzie ze sobą. Odpowiadałyśmy sobie same jak je rozumiemy,  jakie warunki muszą zaistnieć żebyśmy poczuły, że żyjemy w zgodzie ze sobą. Miałyśmy okazję również przyjrzeć się temu na co nie ma miejsca w naszej wymarzonej przestrzeni. Ćwiczenie jakie się z tym wiązało to narysowanie symbolu naszego wyobrażenia życia po swojemu. Nie było to łatwe!

Rozpraszał nas z wielkim wdziękiem Lemon, pies Kasi.

No, ale jak tu nie ulec jego psiemu urokowi? Hmmm…

Nie dawałyśmy się jednak, bo temat życia po swojemu bez wyrzutów sumienia był wciągający. Dlaczego? Bo kiedy uzmysłowisz sobie jak możesz się czuć żyjąc w zgodzie ze sobą to zapragniesz takiego życia i nie będziesz już  chciała z niego rezygnować! Dla nikogo i dla niczego! Bo pewna siebie kobieta zna swoją wartość, wie kim jest i dba o siebie! A TY? Jak to jest u Ciebie?

A teraz zastanów się jak się zajmujesz najlepszą przyjaciółką, z jaką atencją jej słuchasz, z jaką empatią wspierasz, z jaką miłością pomagasz! Dlatego bądź swoją największą przyjaciółką, a nie wrogiem!

 

Kiedy żyjemy w zgodzie ze sobą często pojawiają się wyrzuty sumienia. Skąd one się biorą? Dlaczego nie dajemy sobie prawa do swojego stylu życia? Co nas powstrzymuje? Bliscy? Strach przed zmianą? Przed oceną? Zastanów się czy i Ty je odczuwasz czy już masz to za sobą.

Kiedy zmieniamy swoje życie zwykle nie przechodzi to bez echa. Część naszych dotychczasowych znajomych może odejść, część się oddalić, część z nami zostanie niezależnie od wszystkiego. Trzeba to brać pod uwagę. Jeśli jednak zmiana stylu życia jest dla Ciebie ważna to idź w to, słuchaj siebie i zmieniaj je zgodnie ze swoimi potrzebami, krok po kroku. A na trudne momenty, które na pewno się pojawią, przygotuj sobie antidotum. Znajdź swoje wspierające działania i używaj ich kiedy przyjdzie na nie czas!

Koniec sezonu nie oznacza końca spotkań z Kasią!

Cykl spotkań z Kasią Malinowską rozpoczyna się już 21 września! 

Serdecznie zapraszam w jej imieniu!

Poprzednie

Zaburzenia osobowości – Osobowość zależna – cz.6

Zaburzenia osobowości – Anankastyczne zaburzenie osobowości – cz.7

Dalej