Kobiety czas na kawę – Warszawa vol. 5

| |

Styczniowy warsztat Kobiety czas na kawę odbył się pod hasłem planowania nowego roku i realizowania tego co najważniejsze.  Zajęłyśmy się planowaniem w kontekście niezawodzenia siebie co często przychodzi nam najtrudniej.  

Dobrze jest zastanowić się nad sobą przy dobrej herbacie lub kawie i w dobrym towarzystwie.

Dlaczego tak często zapominamy o sobie i swoich potrzebach? Zależy nam na niezawodzeniu innych, dlaczego tak częto zawodzimy siebie? Przecież jesteśmy dla siebie najważniejsze. Warto o tym pamiętać.

Wybranie 5 najważniejszych potrzeb na najbliszy rok było ciekawym zadaniem. A przeanalizowanie poprzedniego roku pod kątem tego co się udało,  z czego jesteśmy zadowolone oraz tego co byśmy zmieniły wymagało wejrzenia w siebie i chwili zadumy.  Dla mnie to było dobry rok. Jestem z niego zadowolona, choć oczywiście są rzeczy, które nie wyszły, ale to opisałam w moim podsumowaniu 2018.

Miałyśmy też pracę w grupach i wnioski jakie wyciągnęłyśmy wspólnie to słuchaj siebie i swojej intuicji oraz  jestem dla siebie priorytetem. Jak Ci się podoba?

Pracowałyśmy też nad swoją wizją na rok 2019. Odpowiedziałyśmy sobie na szereg pytań tj. kim chcę być,  jak chcę się czuć,  jak chcę wyglądać, jakimi wartościami chcę się kierować. Były też pytania trudniejsze – na co zrobię miejsce w tym roku? na co się odważę, co zrobię tylko dla siebie. Ostatnie pytanie było najprzyjemniejsze-przynajmniej dla mnie : )

Na koniec każda z nas deklarację dla samej siebie. Co w niej jest? Przyrzeczenie sobie, że w tym roku dotrzymuję danego sobie słowa, że moje plany i cele są dla mnie ważne, że realizuję je w zgodzie ze sobą, że szanuję siebie i swoje potrzeby, że doceniam siebie i nagradzam. Ze wszystkimi się zgadzam i chętnie podpisałam 🙂

Najważniejsze żeby żyć w zgodzie ze sobą, swoimi potrzebami, być w tym autentyczną no i po prostu szczęśliwą.

Życzę Ci pięknego roku 2019!

A kolejne spotkanie już 23 lutego!

 

 

Relacje z poprzednich warsztatów:

Kobiety czas na kawę – Warszawa vol3.

Kobiety czas na kawę – Warszawa vol.2

Kobiety czas na kawę

Poprzednie

Rozepnij gorset i odetchnij duszą – warsztat Eli Dąbrowskiej

WWK Warszawa – wiedza, networking, biznes

Dalej