WWK Warszawa – wiedza, networking, biznes

| |

W Warszawie ostatnie WWK odbyło się  16 listopada. Jednak wiedza z tego wydarzenia jest ponadczasowa i dlatego warto rzucić okiem na relację 🙂

Na dobry początek poznaliśmy swoje silne strony z Talent Dynamics.

Każdy z nas miał możliwość wykonania krótkiego testu, który wskazał na mocne strony. Te z kolei pomagają w wyborze tego co mamy robić w życiu, gdyż idąc za swoimi naturalnymi talentami łatwiej osiągniemy sukces.O tym wszystkim mówiła Katarzyna Jagiełło.

O tym, że możesz pracować ciężko lub działać skutecznie mówiła Marta Kaim. Jak zatem działać skutecznie? Ustal kto jest Twoją grupą docelową. Stwórz misję, wizję i określ wartości, którymi ma się kierować Twoja firma. Biznes to droga, trudności przyjdą na pewno, a wartości wytyczą odpowiedni kierunek działań. Następnie ustal cel finansowy na tydzień, miesiąc, kwartał, rok.  Niech one będą emocjonujące. Jednak jeśli ich nie zrealizujesz nie miej  do siebie pretensji – wyciągnij z tego wnioski i ciesz się z tego co osiągniesz. I…wyznacz kolejne cele. Idź do nich małymi krokami. Jak je realizować? Najtrudniejsze zadania wykonuj najpierw, z samego rana. Mimo, iż bardzo chętnie je odsuwamy na później. Szczególnie jest to ważne przy realizacji priorytetów.  Trzeba eliminować to co zżera Twój czas, energię i pieniądze i skupić się na tym co buduje Twoją firmę. Pamiętaj, że Twój biznes rośnie proporcjonalnie do Ciebie. Jeśli nie zarobisz tyle ile założyłaś/łeś to albo brak Ci wiary w siebie, albo wiedzy, albo systemu. Oceń to, znajdź specjalistę, który Ci pomoże, który spojrzy na Twój biznes z zewnątrz i wskaże jego bolączki. Czasami warto jednak odpuścić. Odpocząć. Spojrzeć z dystansu. To ważne bo pieniądze szczęścia nie dają, ale szczęście daje pieniądze! 

Doceń to co już masz, sukcesy jakie odniosłeś/odniosłaś i sięgaj po więcej!

Michał Gutowski mówił o zarządzaniu projektami, które pomagają w rozwoju, szczególnie małych, biznesów.  Każdy z nas realizuje projekty. Kwestia jest taka jak je realizujemy. Na pewno organizujesz wakacje dla swojej rodziny. Zabierasz się do tego z entuzjazmem i cały projekt realizujesz z ochotą.  W firmie też realizujemy projekty, ale nie zawsze z takim samym nastawieniem. Nic nie zastąpi wizji, którą trzeba mieć tworząc biznes. Dzięki niej wstajesz co rano i działasz. Wyznaczas cele i je realizujesz. Każdy pozytywny efekt napędza do kolejnych kroków.  Najlepiej ustalać krótkie cele na dwa tygodnie. I po dwutygodniowym efektywnym sprincie nabierzesz ochoty na dalszy bieg po kolejny efekt. Ważna jest determinacja. Planuj, działaj, deleguj, kontroluj, steruj. Dawaj feedback i działaj dalej. Powodzenia!

Podczas tego spotkania odbyła się również mała uroczystość powitania uczestniczek Szkoły Liderek, którą prowadzi również Katarzyna Dziubałka.

Był też oczywiście czas na networking.

Ostatnią prelegentką była Anna Suska. Mówiła o tym jak wybrać branżę, w której chcemy pracować oraz jak prowadzić biznes z sukcesem. Zaczynamy od rozpoznania tego co możemy robić, w jakiej branży, produkt czy usługa,  jaka jest konkurencja,  kto jest moim klientem. Przeszliśmy przez ustalanie ceny, określenie budżetu, planownie,  budowanie zespołu. Była również mowa o budowaniu marki i poznaliśmy 5 kroków do zbudowania marki osobistej. Zacznij od odpowiedzi na pytania: kim chcesz być?, co chcesz przekazać klientowi?, co jest dla Ciebie ważne?, jakimi wartościami się kierujesz?, co jest Twoją pasją? jaka jest Twoja misja, wizja, wartości?, co chcesz osiągnąć?,  z jakimi problemami potrafisz sobie poradzić?, jakie emocje mają towarzyszyć osobom, które z Tobą rozmawiają lub oglądają Twoje zdjęcia w social mediach?,jak do tego dojść?  No to do dzieła!

Kolejna Wielka Wymiana Kontaktów odbędzie się w Warszawie 15 marca.  Zapraszam!

Poprzednie

Kobiety czas na kawę – Warszawa vol. 5

Kompletny poradnik o pożyczkach długoterminowych na raty

Dalej