Dystrybutor wody w biurze – czy to dobre rozwiązanie dla Twojej firmy?

| |

Odpowiednia ilość wody spożywana regularnie pozwala naszemu ciału na odpowiednie funkcjonowanie. Jej ubytek już nawet o 1% potrafi wywołać nieprzyjemne odczucia, natomiast dalsza utrata tego cennego płynu bywa przyczyną poważnych problemów ze zdrowiem. Niestety, nie każdy z nas pamięta o odpowiednim nawadnianiu organizmu. Pomocne może być w tym np. korzystanie z przypominających o tym aplikacji na telefon lub po prostu postawienie pojemnika z wodą w widocznym miejscu. W firmie idealnym rozwiązaniem będzie natomiast zamówienie dystrybutora wody. Dowiedz się, na czym to polega i jaki wpływ ma woda na nasz organizm!

Właściwości wody – jak w prosty sposób zadbać o zdrowie?

Woda to nawet 75% naszego organizmu. Jednak codziennie ciało potrafi stracić jej nawet kilka litrów. Proces ten wzmaga duży wysiłek fizyczny czy wysoka temperatura, jednak w mniejszym natężeniu zachodzi on również podczas oddychania czy trawienia. Do czego właściwie potrzebny nam ten płyn? Woda wchodzi w skład wielu organów, w tym mózgu, a także płynów ustrojowych. Pomaga również w transportowaniu i przyswajaniu substancji odżywczych oraz reguluje temperaturę ciała. Odpowiednia ilość wody w organizmie przyspiesza usuwanie z niego toksyn, a także umożliwia prawidłowy przebieg procesów metabolicznych.

W przypadku nawet niewielkiego odwodnienia mogą dotknąć nas bóle i zawroty głowy, problemy z koncentracją oraz nadmierna senność lub przeciwnie, silne pobudzenie. Na dalszych etapach można zaobserwować przyspieszone bicie serca, a później nawet drgawki czy omdlenia. Najprostszym sposobem, aby nie dopuścić nawet do pierwszych objawów, jest wypijanie odpowiedniej ilości wody, czyli ok. 30 ml na kg masy ciała w ciągu doby. Aby pamiętać o prawidłowym nawodnieniu, można posiłkować się samoprzylepnymi karteczkami na biurko, przypominającymi o godzinie sięgnięcia po butelkę z wodą lub krótkim spacerze do dystrybutora wody w firmowej kuchni.

Woda mineralna a źródlana – która z nich jest lepsza?

Różne rodzaje wód dostępne na sklepowych półkach najłatwiej można podzielić według zawartości elektrolitów. Te zawierające ponad 1500 mg/l określane są mianem wysokozmineralizowanych i najlepiej nadają się dla osób pracujących fizycznie bądź uprawiający sport. Te o zawartości anionów i kationów pomiędzy 1500 a 500 mg/l to tzw. wody średniozmineralizowane, odpowiednie do codziennego spożycia, jednak uważać na nie powinny osoby starsze oraz mające kłopoty z nerkami. Nie jest ona zalecana również dla małych dzieci. Woda zawierająca mniej niż 500 mg/l to tzw. woda źródlana. Ten rodzaj jest bezpieczny dla każdego, a przy tym ma wiele zastosowań, może stanowić doskonałą bazę do potraw czy różnego typu napojów, nie zmieniając ich smaku. Dlatego to właśnie ten jej rodzaj najczęściej znajduje się w butlach w dystrybutorze wody.

Dystrybutor wody – doskonałe rozwiązanie dla biur

Dystrybutor wody postawiony w widocznym miejscu to jeden z najlepszych sposobów na pamiętanie o regularnym nawadnianiu. Dlatego doskonale sprawdzi się w przestrzeni biurowej. Firma Get Fresh, dystrybutor wody Dar Natury, w swojej ofercie ma zarówno większe urządzenia dla dużej firmy, jak i niewielkie, w sam raz do postawienia na blacie w kuchni niewielkiego przedsiębiorstwa. Niektóre z nich mają również opcję podgrzewania wody, idealnej do ciepłych napojów czy dań instant. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią dla nas opcję i podpisać umowę, aby dystrybutor wody już wkrótce pojawił się w uzgodnionym miejscu. Następne dostawy wymiennych butli odbywać się będą regularnie w dogodnym dla klienta terminie. Spośród dostępnych opcji można także zdecydować się na produkty dodatkowe, w tym kawę, herbatę czy syrop do wody, co będzie korzyścią nie tylko dla pracowników, lecz także odwiedzających firmę gości.

Regularne dostawy pitnej wody do biura? Nic prostszego! Umów się na rozmowę z konsultantem Daru Natury i wspólnie wybierzcie opcję, która uwzględni potrzeby Twojego przedsiębiorstwa!

 

* Materiał zewnętrzny

Poprzednie

Kobiety czas na kawę! – Warszawa vol. 3

Nowe rozdanie

Dalej