Jak porównywać ubezpieczenia OC?

| |

Masz mętlik w głowie z powodu OC? Nie wiesz, które wybrać? Rozważ porównanie OC. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę.

Porównanie ubezpieczeń komunikacyjnych jest bezpłatne, dlatego warto z tego korzystać. Istnieją 3 znane sposoby na porównywanie OC. Każdy może być tak samo dobry, jak i zły. Wszystko zależy od Twoich potrzeb.

Bezpośredni kontakt z ubezpieczycielem

Wyszukujesz kilka znanych Ci towarzystw i pytasz ich o oferty. Nie musisz udawać się do oddziałów stacjonarnych. Na wielu stronach firm ubezpieczeniowych nie zobaczysz kalkulatora OC, a jedynie formularz kontaktowy. Po wpisaniu danych (najczęściej wystarczy e-mail lub numer telefonu) trzeba poczekać na kontakt przedstawiciela.

Potem możesz zostać umówiony na osobiste spotkanie lub otrzymać ofertę przesłaną drogą elektroniczną. W takiej sytuacji agent wykona za Ciebie większość pracy i przedstawi polisy najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom.

Wadą tego rozwiązania jest pracochłonność wynikająca z tego, że musisz nawiązywać kontakt z każdym ubezpieczycielem, którego bierzesz pod uwagę.

Multiagent

Multiagentem nazywamy przedstawiciela, który współpracuje z wieloma firmami ubezpieczeniowymi. Może to być duża firma lub samodzielny doradca finansowy. Ich praca polega na porównaniu OC wielu firm i przedstawieniu takich ubezpieczeń, które ich zdaniem są najlepsze dla klienta. Korzystając z tego rozwiązania, masz ten komfort, że agent załatwia za Ciebie większość formalności, a nawet wyszukuje dodatkowe opcje do OC, jak tanie autocasco czy assistance.

Zaletą tego rozwiązania jest wygoda, ponieważ przedstawiciel prezentuje Ci wszystkie przeanalizowane wcześniej oferty towarzystw. Ty musisz jedynie podjąć decyzję.

 

Porównywarka internetowa

Oferty bardzo szybko się zmieniają, a korzystanie z porównywarek OC prawdopodobnie pozwoli Ci znaleźć najlepszą polisę w danej chwili. Warto sprawdzić różne warianty i zobaczyć, który jest najbardziej opłacalny. Najtańsze ubezpieczenie OC na klaro.pl znajdziesz już w 5 minut!

 Jak dobrze porównywać OC?

Warto wziąć pod uwagę kilka zasad:

  • porównuj OC ok. 2 tygodnie przed planowanym zakupem polisy – wtedy prawdopodobnie otrzymasz najlepszą ofertę;
  • jeśli nie musisz, nie spiesz się z decyzją;
  • poinformuj ubezpieczyciela o otrzymaniu jeszcze lepszej propozycji – jest szansa, że wynegocjujesz zniżkę;
  • stali klienci są uprzywilejowani – najpierw poproś o ofertę towarzystwo, u którego masz wykupione inne ubezpieczenia;
  • porównując oferty, podawaj wszystkie (i zawsze prawdziwe) informacje, które są niezbędne do wyliczenia ostatecznej wysokości składki;
  • staraj się uzyskać oferty od jak największej liczby ubezpieczycieli – będziesz mieć porównanie i zobaczysz, który oferuje najkorzystniejsze warunki.

 

*Artykuł sponsorowany

Poprzednie

Kobiety Przedsiębiorcze – Izabela Anuszewska – Da Vinci

Strefa Zmian – życie osobiste

Dalej

1 komentarz do “Jak porównywać ubezpieczenia OC?”

  1. Bardzo treściwy artykuł! Korzystanie z porównywarek czasem bywa męczące i można się pogubić w tych specyfikacjach. Na szczęście mam znajomego, który jest multiagentem i zawsze przygotowuje dla mnie atrakcyjne oferty. Według mnie to najbezpieczniejsza i najbardziej atrakcyjna forma zakupu ubezpieczenia OC.

Możliwość komentowania została wyłączona.