Między nami kobietami – Kasia Malinowska

| |

 

MIĘDZY NAMI KOBIETAMI

Kasia Malinowska

Kobiece spotkania rozwojowe przeżywają swoisty boom. Chłodne i formalne sale szkoleniowe ustępują miejsca przytulnym kawiarniom. Luźna i swobodna atmosfera spotkań sprawia, że coraz więcej kobiet decyduje się znaleźć czas na tego typu aktywności.

Na czym polega fenomen tych spotkań? Co sprawia, że są one tak bardzo popularne? Co dają kobietom spotkania przy kawie i dlaczego w ogóle chcą one w nich brać udział?

 

1. Znajdź swoje stado!

Jednym z bardziej oczywistych powodów jest niewątpliwie potrzeba przynależności. Człowiek to zwierze stadne. Najlepiej czuje się w towarzystwie innych ludzi. Życzliwych ludzi. Dziś w dobie ogromnej migracji oraz niżu demograficznego, niewiele kobiet ma szanse doświadczyć życia w wielopokoleniowych domach. To one dawały naszym babkom i prababkom poczucie wspólnoty. To były domy wypełnione kobiecą energią, wiedzą i życiowym doświadczeniem, z którego mogły czerpać garściami. Dziś tą potrzebę bycia blisko z innymi kobietami próbujemy realizować na swój własny sposób. To taka namiastka tego, co dostawały nasze babki, ciotki czy kuzynki i za czym tęsknimy  w głębi duszy.

2. Zrób coś dla TYLKO dla siebie!

Kolejnym, szalenie ważnym powodem, dla którego kobiety coraz chętniej biorą udział w tego typu spotkaniach, jest ogromna potrzeba zrobienia czegoś tylko dla siebie. Na co dzień zabiegane, zagonione, dbające o wszystkich dookoła, często zapominamy o sobie, rezygnujemy z własnych potrzeb dla ‘dobra rodziny’.

Spotkania przy kawie pozwalają kobietom wyrwać się z codziennej rutyny, odetchnąć, odpocząć, naładować akumulatory przed kolejnym, pełnym wyzwań tygodniem. Często słyszę od uczestniczek, że każde spotkanie jest dla nich jak zastrzyk nowej energii. Po tych kilku wspólnie spędzonych godzinach, wracają do domu z radością, uśmiechem na twarzy i przede wszystkim, z pozytywnym nastawieniem do siebie oraz otaczającego je świata. One już doskonale wiedzą, że możemy dać innym tylko tyle, ile mamy w sobie. Dlatego warto zadbać o dobrą energię, żebyśmy mogły dzielić się nią z tymi, których kochamy.

3. Wymień się doświadczeniami!

Nie bez znaczenia jest fakt, że w spotkaniach biorą udział kobiety w różnym wieku, mające za sobą rozmaite doświadczenia życiowe, którymi chętnie się dzielą. To ogromna wartość dla wszystkich uczestniczek. Dzięki temu możemy spojrzeć na siebie i swoje problemy z zupełnie innej perspektywy. Możemy się zainspirować do zmiany, zmotywować do działania i przede wszystkim nawiązać nowe, ciekawe relacje, które często przeradzają się w prawdziwą, głęboką przyjaźń. To fantastyczne patrzeć z jaką życzliwością, sympatią i wyrozumiałością podchodzimy do siebie w trakcie takich warsztatów. Tu nie ma miejsca na ocenianie, krytykowanie czy pouczanie. Taka przyjazna i pełna akceptacji atmosfera, pozwala się kobietom otworzyć, dzięki czemu chętniej angażują się w dyskusje oraz dzielą swoimi przeżyciami i refleksjami.

Nowa formuła spotkań dla Ciebie!

Jeśli chciałabyś spojrzeć na siebie i swoje problemy z nieco innej perspektywy i poznać przy tym fantastyczne kobiety, serdecznie zapraszam Cię na warsztaty Kobiety! Czas na kawę, które odbędą się w Warszawie 22 wrześniaObraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, filiżanka kawy

 

Do zobaczenia,   KASIA MALINOWSKA

P.S. A Ty i biznes zostało partnerem spotkań i serdecznie na nie zapraszam tym bardziej, że będę cykliczne. Do zobaczenia!

Poprzednie

Kobiety Przedsiębiorcze na Nowo – Iza Wołyniec – Sobczak

Co warto zobaczyć na Półwyspie Iberyjskim?

Dalej