Co warto zobaczyć na Półwyspie Iberyjskim?

| |

Planujesz wycieczkę objazdową po Półwyspie Iberyjskim?

Jednym z najważniejszych jej punktów będzie Hermosa España – piękna Hiszpania, która skrywa mnóstwo ciekawych miejsc i interesujących zabytków.

Arquitectura en España, czyli architektura Hiszpanii, jest tak bogata, że czasami ciężko zdecydować, co warto zobaczyć. Przedstawiamy 4 miejsca, które naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę turystów, którzy odwiedzają Hiszpanię po raz pierwszy.

Klasztor Descalzes Reales

Monasterio de las Descalzas Reales, czyli jedna z największych atrakcji turystycznych Madrytu. Mieści się w pałacu, w którym w czasach jego świetności rezydowali Karol V z żoną Izabelą Portugalską. Skrywa wiele pięknych pomieszczeń, ale na szczególną uwagę zasługuje klatka schodowa oraz dawne dormitorium. W klasztorze można zobaczyć dzieła takich artystów jak Tycjan czy Rubens.

Pałac Królewski w Madrycie

Tak naprawdę nazywa się Palacio Real de Madrid. Jest to jedna z najważniejszych i jednocześnie najchętniej odwiedzana przez turystów budowla tego miasta. Wzniesiona w XVIII wieku na polecenie króla Filipa V Burbona. Miała reprezentować styl barokowy, ale po śmierci głównego architekta zmodyfikowano plany i teraz mamy przyjemność oglądać obiekt w stylu rokokowym i klasycystycznym.

Plaza Mayor

Plaza Mayor to jeden z najbardziej znanych placów w Madrycie. To tu odbywały się koronacje królów i ważne dla miasta uroczystości. Obecnie Plaza Mayor jest atrakcją turystyczną miasta, a także jego swego rodzaju wizytówką. Podczas wizyty tutaj można podziwiać najstarszą architekturę miasta pochodzącą z XVI i XVII wieku. Na przerwę można udać się do jednej z klimatycznych kawiarni, na pyszną kawę i ciastko.

Gran Via

Ulica La Gran Via to jedna z najważniejszych ulic w stolicy Hiszpanii. To tu znajdziesz najlepsze hotele, ekskluzywne restauracje i luksusowe butiki. Zawsze pełno tutaj turystów i zwiedzających, dlatego miejsce to jest uznawane za centrum handlowe w samym centrum Madrytu, będące też jego sercem.

Więcej zabytków, które warto zobaczyć w Hiszpanii, znajdziesz pod adresem https://www.hermosaespana.es/los-10-monumentos-que-debes-visitar-cuando-vayas-a-espana/

 

*Artykuł sponsorowany

 

Poprzednie

Między nami kobietami – Kasia Malinowska

Sama poprowadzę mój fanpage na FB!

Dalej