A ja żem jej powiedziała, czyli co ma do powiedzenia Katarzyna Nosowska

| |

Kasia Nosowska najbardziej znana jest głównie ze współpracy z zespołem Hey, jednak jest nie tylko dobrą wokalistką, ale i felietonistką. Teksty Kasi publikowane na blogu zostały zebrane w książce A ja żem jej powiedziała, która jest świetną lekturą na leniwe popołudnie.

 

Książka nie tylko dla kobiet

„Nie kobieta, nie mężczyzna… Człowiek” – takim zdaniem Kasia Nosowska kończy swoją pierwszą książkę. Choć blog Nosowskiej jest kierowany głównie do kobiet, autorka wie, że mądre teksty zrozumie każdy, bez względy na płeć. Mądrość jest cechą, która nie nosi znamion feminizmu, o czym autorka przekonuje czytelników na każdej stronie książki.

Felietony piosenkarki traktują o różnych kwestiach, począwszy od jedzenia i diet, przez związki damsko-męskie, skończywszy na showbiznesie. Teksty wyróżniają się lekkością i zwięzłością, okraszoną specyficznym humorem i dużą dawką samokrytyki. Nosowska stawia się w roli obserwatorki, która uważnie przygląda się problemom rodziców, kompleksom, a także codziennym czynnościom. Rzeczywistość opisuje bez koloryzowania, czasem gorzko krytykując, czasem rozbawiając do łez. A ja żem jej powiedziała to prawdziwa gratka dla fanów piosenkarki i śledzących Nosowską na blogu.

Świat widziany oczami nie-celebrytki

Katarzyna Nosowska jest znaną osobą, lecz w swoich tekstach nie stawia się w roli celebrytki. Kpi z piosenkarek, aktorek i „znanych z bycia znanym”, którzy doradzają zwykłym Polkom, jak poradzić sobie z brakiem czasu na kąpiel w basenie podczas pobytu w egzotycznym kurorcie i stać się sexy-mamą w kilka tygodni po porodzie. Nosowska łamie tym samym stereotyp celebrytki, która wydaje książkę, by ponownie o niej mówić.

Trafne uwagi autorki sprawiają, że piosenkarka zbliża się do czytelnika i patrzy na świat tak samo jak on. Trudno nie zgodzić się z jej opiniami, które krytykują kult idealnego ciała, nadmierny perfekcjonizm i pogoń za tym, co tak naprawdę jest nieistotne. Każdy, komu spodobały się zabawne filmiki Nosowskiej na Instagramie lub jej wpisy na blogu, z pewnością powinien sięgnąć po zbiór felietonów. Książka to wiele tekstów na różne tematy. To swoisty roller-coaster, który zabiera w podróż po różnych częściach życia. Prosty i lekki w odbiorze zachęca do dalszego śledzenia twórczości Kasi Nosowskiej.

Księgarnia Nieprzeczytane.pl poleca książkę Katarzyny Nosowskiej wszystkim czytelnikom, którzy szukają nietuzinkowych felietonów, budzących uśmiech na twarzy i skłaniających do refleksji nad własnym życiem.

 

 

*Artykuł sponsorowany

Poprzednie

Marzenie muszelki – Katarzyna Rybicka

Cel: bogaty mąż

Dalej