Matka Polka Dzisiaj

| |

Anna Kossak

Matka Polka to także bizneswoman.

Ale zacznijmy od tego: Matka Polka – z czym Ci się to pojęcie kojarzy? Ja osobiście spotkałam się jedynie z używaniem go w negatywnym znaczeniu. Matka Polka – udręczona kobieta w przechodzonym ubraniu, z siatami w rękach i gromadką dzieci. Czy taki obraz nam się jawi, kiedy powiemy Matka Francuzka czy Matka Chinka? Innemu narodowi chyba nie przyszłoby do głowy, by matkę kojarzyć z udręką.

 Zmagania z życiem są jego częścią.

Aby było tylko błogo, trzeba by być cały czas na haju, a tak się nie da. Tylko dlaczego zwyczajowo koncentrujemy się na tym, co nas zubaża, zamiast na tym, co nas wspiera? Nas, Matki Polki. Przecież na co dzień odnosimy sukcesy w wielu obszarach!

Dla mnie matką jest NIE tylko ta, która urodziła dziecko. 

Ale także ta, która pisze wiersze (twórczość to także dziecko!), stworzyła firmę czy opiekuje się fikusem beniaminem 🙂 Beata jest Matką Polką, bo stworzyła i rozwinęła Ty i Biznes – bloga (w moim mniemaniu nawet portal), który zawodowo i rozwojowo inspiruje oraz informuje tysiące kobiet!

Podoba mi się idea zmiany wizerunku dzisiejszej Matki Polki. 

Matki Polki są różne i warto to pokazać, zamiast utrwalać stereotypy. Nie dla wszystkich matek rodzina jest jedynym obszarem, w którym się realizują. Ba! Większość Matek Polek realizuje się poza rodziną! Jest też duża grupa tych, które by chciały, ale jeszcze nie wiedzą, jak zacząć. A tylko szczęśliwa matka wychowa szczęśliwe dziecko…

Co masz w sercu, to masz wszędzie.

Nastały czasy, w których wszystkie media zdominowane są przez zalew złych wiadomości, więc zdecydowanie warto dbać o to, co wtłaczamy sobie do głowy. Stereotypy i ograniczające przekonania są przeszkodą w osiągnięciu codziennego, zwyczajnego szczęścia. Jeśli cokolwiek sprawi, że chociaż jedna Matka Polka postanowi porzucić swą udrękę na rzecz korzystania z różnych możliwości, jakie niesie życie – projekt okaże się sukcesem.

Matka Polka Dzisiaj

Jaka jest? Jaka może być? Ja jestem Matką Polką, która nie poświęca swoim biologicznym dzieciom zbyt wiele czasu, uważając, że nie ilość, a jakość ma znaczenie – i wcale się tego nie wstydzę, chociaż czasem mam wyrzuty sumienia 🙂

Dlaczego Matka Polka ma się nie kojarzyć pozytywnie?

Z kobietą sprawną biznesowo i życiowo? Mającą pasje i spełnioną? Znającą różne barwy życia, nie tylko czerń i szarość? A może już jesteś właśnie taką Matką Polką? Może zechcesz zainspirować inne kobiety?

Pokaż się!

Jest długi weekend, mam nadzieję, że znajdziesz dosłownie chwilę… Nakręć krótki film (1 minuta), w którym opowiesz, jaką Ty jesteś Matką Polką. Umieść go na stronie fejsbukowej Matka Polka Dzisiaj – masz czas do poniedziałku w południe. A jak nie możesz nakręcić filmu – napisz post. Najciekawsza wypowiedź zostanie nagrodzona. Jak? Niespodzianka!

Jeśli polubisz stronę na Facebooku Matka Polka Dzisiaj – będziesz mogła na bieżąco (o ile odznaczysz opcję „pokazuj w pierwszej kolejności”) i od początku wziąć udział w akcji zmieniającej wizerunek kochanej, mądrej i zdolnej Matki Polki 🙂

Poprzednie

Smarter Together – XII Konferencja Sieci Przedsiębiorczych Kobiet

Jak znaleźć pomysł na grupę FB?

Dalej