Outsourcing IT – wsparcie IT niezbędne w każdej firmie

| |

W dzisiejszych czasach żadna nawet najmniejsza firma nie może funkcjonować bez sprzętu IT. Komputery, laptopy, telefony, drukarki, skanery – wszystkie te urządzenia usprawniają funkcjonowanie przedsiębiorstwa oraz są niezbędne do prawidłowego wykonywania jego pracy. Co jednak w sytuacji, kiedy nie mamy własnej kadry IT, a nasz komputer zawiedzie, oprogramowanie nie zadziała, jak trzeba, a pozostały sprzęt będzie wymagał okresowej konserwacji? Rozwiązaniem tego problemu jest usługa outsourcing IT.

 

Stała kadra IT a outsourcing IT

Nie każdy pracownik zatrudniony w firmie posiada kompetencje oraz umiejętności, które pozwalają mu poradzić sobie z każdym problemem technicznym mogącym pojawić podczas codziennej pracy ze sprzętem komputerowym. Głównym zadaniem pracownika jest przecież wykonywanie powierzonych mu zadań, a nie szukanie rozwiązań problemów technicznych.

Idealnym rozwiązaniem dla firmy byłoby więc posiadanie własnej wyspecjalizowanej kadry informatycznej, która zajmowałaby się naprawą sprzętu oraz utrzymaniem systemów informatycznych we dobrym stanie. Posiadanie takiej kadry to jednak bardzo duży wydatek, na który nie każda firma może sobie pozwolić. Dobrym wyjściem z tej sytuacji nie jest także zatrudnianie studentów, gdyż poziom ich pracy może nie być zadowalający.

Dla większości firm nie opłaca się jednak zatrudniać wyspecjalizowanych pracowników, jeśli potrzebują ich umiejętności zaledwie przez kilka godzin lub dni w miesiącu. Zatrudnionym osobom musimy bowiem wypłacać wynagrodzenie bez względu na to, czy rzeczywiście pracują oni przez 8 godzin dziennie, czy tez czekają z założonymi rękami, aż pojawi się problem do rozwiązania. Idealnym wyjściem z tej sytuacji jest właśnie outsourcing IT.

Outsourcing IT – wyspecjalizowana kadra informatyczna zawsze do dyspozycji

Pod pojęciem outsourcingu IT kryje się powierzenie obsługi informatycznej firmy pracownikom zewnętrznym. Osoby te nie są związane bezpośrednio z firmą standardową umową o pracę, w efekcie płaci ona za ich usługi tylko wtedy, kiedy realnie korzysta z ich pracy. Może być to nawet 1 godzina w miesiącu. Dzięki temu nie musimy przyjmować na siebie obowiązków związanych z kolejnymi pracownikami.

Outsourcing IT jest więc usługą, która daje firmie możliwość korzystania z wysoko wyspecjalizowanych pracowników oraz ponoszenia tylko tych kosztów, które były niezbędne do zapewnienia prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa. W efekcie możemy więc znacznie ograniczyć wydatki oraz zredukować koszt utrzymania naszej własnej kadry pracowniczej nie rezygnując przy tym z niezbędnych w każdej firmie usług z zakresu IT.

Outsourcing IT to jednak nie tylko korzyści dla samej firmy, ale także dla jej pracowników. Dzięki powierzeniu obsługi informatycznej przedsiębiorstwa pracownikom zewnętrznym, nasza stała kadra może bowiem w pełni skupić się na swojej pracy oraz nie tracić cennego czasu na rozwiązywanie innych problemów. W efekcie firma działa sprawniej, a zadania są zawsze wykonywane terminowo. W razie pojawienia się problemów wystarczy jeden telefon, by szybko sprowadzić na miejsce właściwą osobę, która naprawi usterkę oraz przywróci firmie pełną funkcjonalność.

Sprawdzony outsourcing IT – gdzie go szukać?

Popularność outsourcingu IT sprawiła, że na rynku pojawiło się wiele firm, które świadczą tego typu usługi. Jeśli jednak szczególnie zależy nam na kadrze idealnie dostosowanej do naszych wymagań oraz specyfiki naszego przedsiębiorstwa, jej selekcję warto powierzyć sprawdzonej oraz doświadczonej w świadczeniu tego typu usług firmie. Należy do nich usługa outsourcing IT w Gi Group. Jest to znana i ceniona na całym świecie agencja, która świadczy także usługi z zakresu outsourcingu.

 

*Artykuł sponsorowany

Poprzednie

Fiszki a prawo przyciągania

10 kroków do odczuwania szczęścia

Dalej