Video, live – dlaczego to tak efektywne formaty?

| |

Dlaczego format transmisji na żywo, czy video tak działają na odbiorców? A Ty lubisz oglądać video i live’y na Facebooku? Jak to u Ciebie wygląda? Bo ja ulegam mojej ciekawości albo tematycznej albo ludzkiej i chętnie klikam w video czy transmisję na żywo… chociaż na chwilę.

Biorąc pod uwagę, że zasięg organiczny fan page’y spadł na łeb na szyję w ostatnich tygodniach to właśnie live’y mogą poratować sytuację. One mają nadal spore zasięgi, ich celem jest interakcja, budowanie relacji w czasie rzeczywistym. Format wspierany przez Facebooka, więc warto się mu przyjrzeć.

Ciut gorzej jest już z video, ale nadal jest to format uprzywilejowany w stosunku do linków, czy zdjęć. Dlatego warto rozważyć czy go od czas udo czasu nie użyć.

Po prostu stajemy się coraz bardziej 'obrazkowi”, bo ten obrazek jest bardzo szybko przyswajany przez mózg vs. np. tekst. A w tak szybkim świecie lubimy szybko konsumować łatwo przyswajalne treści.

O tym też rozmawiamy w tym video de facto.

Nie chcę Cię przekonywać, ale warto czasami zrobić to czego się boimy, czy to czego nie lubimy robić. 

Jeśli temat live’ów jest dla Ciebie nadal trudny to możesz zajrzeć do kilku artykułów, które już na ten temat napisałam. Pisałam już o tym jak zrobić transmisję na żywo z komputera i urządzenia mobilnego i jak się do niej przygotować. Dałam też wskazówki jak zrobić transmisję na żywo z gościem, czy jak ją zaplanować. Zajrzyj i przekonaj się, że to jest dla ludzi!

Poprzednie

5 narzędzi do tworzenia mailingu, newsletterów… i nie tylko!

Jak założyć grupę na Facebooku?

Dalej