7 darmowych (i płatnych) kursów z zakresu kodowania

| | ,

Jako, że miałam możliwość otarcia się o HTML podczas kursu tworzenia stron na WordPress, postanowiłam się przyjrzeć możliwości poszerzenia wiedzy z kodowania, nie tylko online. Znalazłam kilka ciekawych miejsc online, na których znajdziesz możliwość przetestowania kodowania i sprawdzenia czy to coś dla Ciebie. Są też kursy stacjonarne, płatne dla tych, którzy już połknęli bakcyla.

Ja, jak na razie nie połknęłam bakcyla, bo wiem, że opanowanie wszystkich, niezbędnych elementów do budowania ciekawych i zaawansowanych stron www to sporo czasu na naukę. I też nie wiem czy to moja bajka. Na pewno dobrze znać chociażby podstawy HTMLa i CSSa, nawet przy budowaniu strona na WOrd Pressie. Jednak do kodowania rozbudowanych i funkcjonalnych stron przydałaby się bardzo dobra znajomość obu tych programów i jeszcze np. Java. Dla mnie to jak nauka obcego języka, a więc sporo pracy jeśli chce się go opanować biegle.

Ale być może Ciebie to zainteresuje.

Bo jeśli już się interesujesz kodowaniem to pewnie znasz organizację Geek Girls Carrots 🙂 Jeśli nie to sprawdź co oferują i wybierz się na najbliższe spotkanie w jednym z dużych miast, które znajdziesz na ich stronie.

Kursownik

To nieduża, ale bardzo praktyczna baza poradników, która pozwoli na poznanie podstaw HTML i CSS, a także Photoshopa. W ramach Kursownika dostaniesz kilkadziesiąt godzin materiału, który jest całkowicie po polsku. Ten kurs już wspomniałam we wcześniejszym zestawieniu  7 darmowych kursów online.

Free Code Camp

Darmowy bootcamp programistyczny, prowadzony przez Internet. Możecie nauczyć się HTML 5, CSS 3 + Bootstrap + Sass, JavaScript +jQuery, MongoDB, Git i GitHub oraz React.js., czyli zbiór najważniejszej wiedzy niezbędnej dla developera front-end. Dla entuzjastów back-endu przygotowano Node.js + Express. Oba kursy to po 1000 godzin nauki.

Kurs wymaga bardzo dobrej znajomości języka angielskiego.

Girls Code Fun – edukacja cyfrowa dla dziewczynek

Girls Code Fun, czyli fundacja motywująca i zachęcająca głównie dziewczynki do zdobywania wiedzy w zakresie nowych technologii. Założycielki uczą programowania komputerowego, a przez to także tego, jak osiągnąć sukces i jak poruszać się w świecie. Dziewczyny stawiają na rozwój umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy i jednocześnie współpracy w grupie. Zamiast rywalizacji, mentorki dążą do tego, by uczestnicy wzajemnie się wspierali.

Kids Code Fun – edukacja cyfrowa dla dzieci

W ramach projektu Kids Code Fun w Warszawie można wziąć udział w kursach programowania komputerowego dla dzieci (niezależnie od płci) w wieku od 5 do 19 lat.

Część z wydarzeń organizowanych przez projekty Girls Code Fun i Kids Code Fun jest darmowa.

 

The Awwwsomes

Podstaw html i css możecie się nauczyć za darmo dzięki kursom organizowanym przez The Awewsomes. Cały kurs składa się z dziewięciu dwugodzinnych lekcji. Wszystkim, którzy chcą się uczyć z The Awwwesomes, a nie udało się załapać na cyklicznie organizowane darmowe szkolenia, bezpłatnie udostępniają tutorial, który krok po kroku przerabiają z uczestnikami.

Code:Me

Oferują wiele kursów, w tym m.in. stacjonarny, weekendowy kurs PHP od podstaw. Szkolenie rozpisane jest na 42 godziny plus 30 godzin pracy nad kodem w domu i jest bezpłatne. Spotkania organizowane są w domu innowacji społecznych Marzyciele i Rzemieślnicy przy ul. Brackiej 25. Kolejny kurs rusza w pierwszym kwartale 2018 r.

 

Akademia Kodu

Akademia organizuje liczne płatne kursy, ale jeśli dopiero zaczynasz eksperymentować z programowaniem, możesz zapisać się na darmowy kurs Java, dzięki czemu będziesz otrzymywać materiały wideo, które pomogą sprawdzić, czy programowanie jest dla ciebie odpowiednią ścieżką kariery.

No i jak tam? Zainteresowałam Cię trochę?

Poprzednie

Czy umiesz stawiać granice?

Rozmowa kwalifikacyjna – jak dzięki niej znaleźć idealnego pracownika?

Dalej