7 darmowych kursów online

| | ,

W dzisiejszych czasach trudno stać w miejscu. Żeby być w miarę na bieżąco trzeba czytać, ale też uczyć się. Nie zawsze masz na to środki. Nie zawsze masz czas. Natomiast kursy online to elastyczna forma nauki kiedy jest to dla Ciebie możliwe – w wybranym przez Ciebie momencie. Większość kursów jest płatna, ale można znaleźć też te, które są gratisowe. Dziś przedstawiam kilka z nich. Może znajdziesz w nich coś dla siebie.

Internetowe Rewolucje od Google

Kurs z zakresu marketingu internetowego. Tematyka jest obszerna. Kurs jest ciekawie przygotowany, przeznaczony dla tych, którzy zaczynają się poruszać w internetowej przestrzeni w celu promocji swojego biznesu i twarantuje certyfikat po  jego ukończeniu. Kurs jest w języku polskim.  Można do niego wrócić w dowolnym momencie. Polecam go szczególnie!

 

Skillshare.com

To serwis z kursami, przede wszystkim skupiony na grafice komputerowej i fotografii,  filmie, designie, ale dzięki  tej platformie możesz nauczyć się  również  gotowania czy DIY. Platforma umożliwia bezpłatne wypróbowanie kursów. Wymaga znajomości języka angielskiego, co może stanowić barierę.

Curious

Kursy w formie krótkich lekcji dostosowane są dla osób, którzy na naukę mogą poświęcić 5, 15 lub 30 minut dziennie. Na platformie znajdziecie w sumie 25 tys. lekcji z różnych dziedzin życia. Wymaga znajomości języka angielskiego.

 

Coursera

Tu poznacie wiedzę uniwersytecką. Znajdziesz tutaj kursy z zakresu nauki, biznesu, baz danych czy psychologii. Kursy udostępniane są przez uczelnie z całego świata, a lekcje są całkowicie darmowe. Wymagają znajomości języka angielskiego.

Duolingo

Duolingo to platforma, która pozwoli bezpłatnie nauczyć się podstaw właściwie każdego języka, jaki możecie sobie wyobrazić. System punktów i odblokowywania nagród pomoże zmotywować do nauki każdego.

 

Kursownik

To nieduża, ale bardzo praktyczna baza poradników, która pozwoli poznać podstawy HTML i CSS, a także Photoshopa. W ramach Kursownika dostaniesz kilkadziesiąt godzin materiału, który  jest po polsku. co na pewno wielu z was ułatwi naukę.

PSDTuts

Tu znajdziecie mnóstwo lekcji, które pomogą opanować najpopularniejszy program do edycji zdjęć, czyli Photoshopa. Kursy prowadzone są w myśl zasady „learning by doing”, jako że naukę grafiki komputerowej najlepiej rozpocząć od kopiowania sprawdzonych rozwiązań.

A może Ty znasz jeszcze inne miejsce w internecie, gdzie można się uczyć bezpłatnie? Podziel się nimi.

Jakiś czas temu pisałam o tym gdzie znaleźć wiedzę w internecie, ale chodziło o tą płatną, choć na Infolia.pl znajdziesz również kilka kursów gratis!

Rozejrzyj się i skorzystaj z darmowej wiedzy!

Poprzednie

Self-publishing – jak to się robi? – Magdalena Palmowska

Jak działa życie? – Andrew Matthews

Dalej