Wyposażenie pralni, czyli pralnice przemysłowe i manekiny do prasowania

| |

Pralnie wodne i chemiczne to alternatywa dla prania domowego, której rzesze zwolenników powiększają się z dnia na dzień. Coraz więcej ludzi wybiera profesjonalne pralnie – wygodniejsze i znacznie skuteczniejsze, zwłaszcza w przypadku tekstyliów o dużych gabarytach albo wrażliwych materiałów. Jak wygląda wyposażenie pralni? Jakie urządzenia są niezbędne do pralni chemicznej, a jakie do wodnej?

Pralnia – czysty biznes

Wejście na rynek pralni wymaga od nas dobrego miejsca oraz profesjonalnego wyposażenia. Te dwa czynniki w krótkim czasie zapewnią nam klientów, zwrot poniesionych kosztów i długoterminowe zyski. Aby jednak klienci chętnie do nas wracali, niezbędny jest odpowiedni sprzęt, który będzie w stanie zapewnić najwyższą jakość pełnionych usług. Na wstępie warto rozważyć, jaki rodzaj pralni bardziej nas interesuje. Pralnie chemiczne opierają cały proces prania na zaawansowanych technologicznie urządzeniach, używających odpowiednich środków piorących, bez użycia wody. Natomiast pralnie wodne, jak sama nazwa wskazuje, czyszczą materiały przy pomocy wody i dodatkowych środków.

Wyposażenie pralni chemicznej

Sercem pralni chemicznej jest agregat chemiczny, w którym odbywa się główny proces czyszczenia. Po włożeniu ubrań do środka odbywa się on bez udziału człowieka. Pranie za pomocą specjalnych środków w jednym z 20 programów, odwirowanie oraz suszenie – po wyciągnięciu z agregatu otrzymujemy świeże ubrania, przygotowane do prasowania.

Manekiny do prasowania oraz stoły do prasowania są niezbędnymi urządzeniami w każdej pralni. Odpowiednie ułożenie ubrań po ich czyszczeniu, dokładne wyprasowanie materiałów i ich ukształtowanie to jeden z powodów, dla których klienci decydują się na skorzystanie z usług pralni chemicznej. Manekiny pozwolą na odpowiednie ułożenie marynarek, płaszczy lub innych tekstyliów wymagających utrzymania właściwego kształtu. Stoły do prasowania, dzięki podgrzewanej płycie głównej przyspieszą proces prasowania.

Generatory pary z pewnością ułatwią pracę każdej pralni chemicznej. Wytworzona para może zostać użyta w czasie różnych etapów czyszczenia i współpracować z żelazkiem lub stołem do prasowania, stołem detaszerskim lub agregatem chemicznym.

Transportery pełnią rolę organizacyjną i ułatwiają sortowanie odzieży w pralni. Mogą być wyposażone w system wybierania, który dodatkowo usprawni wyszukiwanie bielizny do czyszczenia lub gotowej do wydania klientowi.

Wyposażenie pralni wodnej

Ze względu na zupełnie odmienny proces prania, wyposażenie pralni wodnej różni się od urządzeń mających zastosowanie w pralni chemicznej. Głównym urządzeniem czyszczącym w pralni wodnej są pralnice i pranicowirówki.  To w tych maszynach odbywa się proces prania i wirowania, co umożliwia wyciągnięcie wilgotnych czystych ubrań, gotowych do suszenia. Suszarki przemysłowe ciepłym powietrzem osuszają włożone do środka materiały. Dzięki dużej ładowności są w stanie osuszyć za jednym razem sporą ilość bielizny.

Urządzeniami niezbędnymi w pralni wodnej są także magiel i składarka, które usprawniają proces przygotowania ubrań do wydania klientowi. Dzięki tym maszynom materiały uzyskują wymaganą gładkość i pożądany kształt.

Profesjonalne wyposażenie pralni jest elementem kluczowym dla każdego właściciela – to dzięki odpowiednim maszynom biznes ma szansę odnieść sukces. Nabywając urządzenia warto powołać się na sprawdzonym dystrybutorów i producentów, takich jak firma Sovrana. Wówczas będziemy mieć pewność, że maszyny nas nie zawiodą.

Poprzednie

Moja bułgarska lekcja pokory – Anna Kossak

Nieproszony kochanek każdej z nas – poczucie winy – Zuzanna Sentkowska

Dalej

1 komentarz do “Wyposażenie pralni, czyli pralnice przemysłowe i manekiny do prasowania”

  1. W sumie nigdy nie korzystałam z pralni chemicznej, czy wodnej. Wszystko co prałam było prane przeze mnie w mojej cudownej praleczce! Ale, dlaczego by nie spróbować ?:)

Możliwość komentowania została wyłączona.