Kobiety Przedsiębiorcze – Jola Christol – Biznes to Sztuka

| |

Jolę poznałam na jednym z networkingów  SFOP, który już dziś nie istnieje. Od tamtej chwili, a było to już 3 lata temu, spotykałyśmy się na różnych eventach i coraz więcej ze sobą rozmawiałyśmy. Lubię towarzystwo Joli i rozmowy z nią, ale również i jej olejki aromaterapeutyczne oraz profesjonalne masaże. Są cudne i serdecznie wszystkim polecam! Kobieta orkiestra, wielu talentów. Poznaj Jolę Christol!

Co się zmieniło w Twoim życiu biznesowym od ostatniej naszej rozmowy?

W ostatnich miesiącach brałam udział w profesjonalnym i uznawanym w całej UE kursie masażu głębokich tkanek miękkich w terapii i profilaktyce najczęściej spotykanych obecnie schorzeń cywilizacyjnych. Ukończyłam kurs z bardzo dobrym wynikiem i uzyskałam Certyfikat VCC. Jestem bardzo zadowolona, że w mojej praktyce mogę teraz łączyć elementy masażu relaksacyjnego z terapeutycznym.

20170519_111334

Tym co mnie wyróżnia jest indywidualne podejście do klienta i dostosowanie technik masażu do jego aktualnego stanu zdrowia i samopoczucia. Do masażu używam olejków eterycznych najwyższej jakości terapeutycznej, które sprawiają, że masaż jest jeszcze skuteczniejszy.

Od dawna zajmuję się łączeniem biznesów korzystając z mojego doświadczenia zdobywanego przez długie lata w korporacjach oraz naturalnych umiejętności nawiązywania kontaktów.  Uwielbiam rozmawiać z ludźmi, słuchać ich i pomagać w realizowaniu wyzwań, które przed sobą stawiają. Często zwracają się do mnie z prośbą o poradę i wtedy spotykamy się na konsultacjach, gdzie chętnie dzielę się moją wiedzą i doświadczeniem biznesowym.

Z racji tego, że prawie 20 lat spędziłam za granicą utrzymuję kontakty biznesowe zwłaszcza z firmami francuskimi i swobodnie poruszam się w środowisku międzynarodowym. Jednocześnie prowadzę również Międzynarodową Fundację Wspierania Kultury i Przedsiębiorczości – Biznes to Sztuka. W ramach Fundacji organizuję i promuję szkolenia dla przedsiębiorców oraz wernisaże dla artystów polskich i zagranicznych. Wernisaże są świetną okazją dla przedsiębiorców do porozmawiania o biznesie w luźnej i przyjemnej atmosferze z kieliszkiem dobrego francuskiego wina w ręku. W ramach Fundacji realizuję projekt W Wonnej Chwili, którego celem jest dbanie w naturalny sposób o zdrowie przedsiębiorców i ich dobre samopoczucie.

Opowiedz nam więcej na temat aromaterapii, bo interesuje mnie ten temat.

Aromaterapia to to kuracja z wykorzystaniem olejków eterycznych, które wprowadzane są do organizmu poprzez drogi oddechowe (wąchanie, wdychanie, inhalacje) lub poprzez skórę (masaże, kąpiel lub kompres). Innymi słowy jest to metoda medycyny naturalnej polegająca na terapii wielu dolegliwości olejkami eterycznymi z roślin, stosowanymi poprzez inhalacje oraz przez skórę. Francuska szkoła aromaterapii pozwala też na stosowanie doustnie tych olejków w określonych dolegliwościach, gdyż kupowane we francuskich aptekach olejki eteryczne są to 100% czyste olejki eteryczne bez żadnych domieszek i najczęściej BIO.

olejki-e1474745917374

Olejki otrzymuje się z roślin w procesie destylacji. W olejkach terapeutycznych nie ma absolutnie żadnych sztucznych związków.  Olejki eteryczne to silne koncentraty> 1 kropla olejku z mięty to równowartość 24 filiżanek herbatki miętowej! Każdy olejek eteryczny ma swoje właściwości. Wszystkie olejki, w różnym stopniu, mają działanie przeciwbakteryjne, odkażające, przeciwzapalne, a nawet przeciwwirusowe. Stosowanie olejków aromaterapeutycznych pobudza układ odpornościowy organizmu, poprawia krążenie, działa przeciwbólowo. Olejki eteryczne oddziałują na psychikę. Naturalne olejki eteryczne łagodzą różne bóle stawów, mięśni, głowy, przynoszą ulgę przy kaszlu i katarze oraz przy kobiecych dolegliwościach. Olejki eteryczne mogą usuwać zmęczenie, odprężają i poprawiają humor. Olejki eteryczne znajdują coraz więcej zastosowań w życiu codziennym, a ich dobroczynny wpływ na nasze zdrowie i dobre samopoczucie jest coraz bardziej doceniany przez lekarzy i naturoterapeutów. Często otrzymuję prośby o skomponowanie mieszanki zapachowej do gabinetów fizjoterapii, ekskluzywnych sal fitness czy też od świadomych mam, które wysyłają swoje dzieci na zielone szkoły i proszą o spray odstraszające komary i kleszcze.

W Europie Zachodniej mieszanki olejków eterycznych z powodzeniem leczą przeziębienie, zapalenie zatok, uszu, katar, bóle głowy, bóle stawów i mięśni oraz bóle menstruacyjne. Są niezastąpione w terapii bezsenności, stanów lękowych czy depresji. Trzeba jednak pamiętać, że tego typu mieszanki są robione na bazie najlepszej jakości czystych olejków eterycznych o wartości terapeutycznej.

Jakie olejki są najczęściej używane w sezonie wiosenno-letnim?

W sezonie wiosenno-letnim walczymy z komarami i kleszczami. Mieszanki, które nam w tym najlepiej pomagają powinny zawierać m.in. olejki geraniowy, trawy cytrynowej,  cytronellowy, eukaliptusowy. czy miętowy.

Na lato do naszej wakacyjnej apteczki powinniśmy włożyć też olejek lawendowy, który świetnie goi rany, łagodzi wszelkiego rodzaju poparzenia w tym słoneczne i uspokaja.

Na ukąszenia osy, komara czy innych owadów idealna będzie lawenda spiczasta. Wystarczy posmarować nią miejsce ukąszenia by złagodzić ból i stan zapalny.

W czasie podróży niezawodny będzie olejek miętowy, dzięki któremu możemy dłużej skoncentrować się na prowadzeniu samochodu, przeciwdziała również chorobie lokomocyjnej. Wystarczy powąchać olejek, bądź 1 kroplę nanieść na ½ kostki cukru i spożyć.

Co byś doradziła kobietom marzącym o swoim biznesie?

Życie jest krótkie i dobrze by było, by nasza praca była naszą pasją, dawała nam satysfakcję i przyjemność, nawet jeśli będziemy musieli  pracować do późnych lat.

Powiedziałabym kobietom, żeby szły za głosem serca, żeby słuchały swojej intuicji i nie bały się zmian, ale też stąpały twardo po ziemi i oceniały sytuację realnie.  Do każdego biznesu trzeba się przygotować, trzeba go przemyśleć, przetestować, zrobić dobry biznes plan i dopiero wtedy zacząć działać. Trzeba być spójnym w swoich działaniach na wszystkich polach. Trzeba być wytrwałym i znaleźć sobie wsparcie wśród bliskich i zaufanych osób, żeby były przy nas i nas motywowały w trudnych chwilach. Życzę wszystkim powodzenia w realizacji marzeń!

Jak marzyć to bez ograniczeń, zaś przekładając marzenia na cele trzeba to zrobić z głową, a każdy kolejny krok przewidzieć w planie działania. Według mnie najważniejsze jest by ” Czerpać radość z życia, być szczęśliwą i dawać szczęście innym” 🙂

Dziękuję Ci za rozmowę:)

Poprzednie

Jak ona to robi? – Zuzanna Sentkowska

Strefa Zmian – konferencja inna niż wszystkie!

Dalej