Jak ona to robi? – Zuzanna Sentkowska

| |

Czy da się połączyć macierzyństwo z biznesem? Jak to zrobić, żeby wszystko było ok? Jak nie zaniedbać rodziny? Zobacz jak to robią inne kobiety : )

Zuzanna Sentkowska

Jak ona to robi?

Zuzanna Sentkowska

Ty i biznes to nazwa bloga, na którym czytasz mój artykuł. Kto kryje się za tym Ty? Ty – kobieta przedsiębiorcza, przyjaciółka, mama, żona, partnerka, singielka, a do tego biznes.

Dziś skupię się na połączeniu mamy i biznesu. To trudne połączenie, a cała trudność tego związku polega na pełnej palecie przekonań oraz negatywnych stereotypów dotyczących kobiecych biznesów. Negatywny wydźwięk od nieproszonych przez nikogo o opinię mentorów wręcz zalewa młode, ambitne kobiety, strasząc je, że teraz jest czas przed dziećmi, potem zaś będzie czas z dziećmi. Jasne, z tym się zgadzam. Kiedy zostajesz mamą świat i życie zmienia się całkowicie.

Jednak to zmiana przede wszystkim na lepsze. Nie od dziś wiadomo, że to właśnie mamy są najlepiej zorganizowanymi kobietami,  bo potrafią łączyć niemożliwe do połączenia i to co najważniejsze. Dodatkowo mają ogromne poczucie odpowiedzialności w działaniu.

Podczas ostatniego spotkaniu #wlaczsiedogry zaprosiłam do panelu dyskusyjnego cztery fantastyczne kobiety, które wzorowo łączą role mamy i businesswoman. Każda zupełnie inaczej, z inną historią, inną liczbą dzieci oraz wiekiem, w którym zostały mamami.

wlacz sie do gry 1

Jedna z nich, Kasia Iwanoska,  z bloga Finanse od kuchni,  postanowiła zostać mamą w wieku lat 38. Po narodzinach syna zrobiła sobie rok przerwy od życia zawodowego, by po porządnym odpoczynku rozwinąć w rok jeden z najbardziej popularnych blogów dotyczący tematyki finansowej. Cieszy ją to, że nie musi nikogo prosić o dzień wolnego, by zostać z dzieckiem w domu, że te decyzję należą tylko do niej.

Kolejna uczestniczka, Kamila Niewiadomska, swój biznes pod nazwą Mimello, agencję artystyczną otwierała z mężem na studiach. Już wtedy wiedzieli, że jeszcze przed 30 chcą mieć troje dzieci. Dziś Kamila ma 29 lat, ma dwoje dzieci promienieje pozytywną energią, rozwija z mężem biznes, który jest doceniany nie tylko w naszym kraju, lecz i zagranicą. W czasie ostatniego „macierzyńskiego” Kamila wydała pierwszą w Polsce książkę o sztuce cyrkowej. Życzymy Kamili realizacji celu przed 30:)

Agata Blady, właścicielka Komunikado PR, agencji PR, prywatnie ma dwóch wspaniałych nastolatków. Odeszła z dobrze płatnej posady, gdy dzieci były małe. To co daje jej prowadzenie biznesu to wolność, czas z dziećmi w większej ilości – 2 miesiące wakacji w okresie letnim oraz niezależność w podejmowaniu decyzji.

Ewa Tyralik, autorka książki „Ewka, co Cię ugryzło?” o komunikacji w duchu NVC, trenerka oraz współzałożycielka portalu Jestem bogata, prywatnie mama 15 latki i 4 latki, opowiedziała jak różni się jej pierwsze macierzyństwo od tego drugiego, kiedy po 11 latach znowu została mamą. Jak trudno było jej, pracując kiedyś na etacie, zrobić sobie przerwę w działaniu. Rezultatem jest masa zrealizowanych projektów, ale również na czubku potrzeb dłuższy moment odpoczynku, który teraz z dziećmi planuje na czas wakacji. Bez deadline’ów, bez celów do zrealizowania, za to z przestrzenią na bycie, odpoczynek i nic nie robienie, z którego, jak znam Ewę, powstanie kolejna cudowna książka:)

I ja moderatorka, ale też matka trójki dzieci urodzonych przed 30ką, dwóch przedszkolaków i nastolatka – mieszanka wybuchowa.

Nie ma idealnej recepty ani na macierzyństwo ani na sukces zawodowy, czy biznesowy. Podążaj za głosem serca, tak by było to dobre dla Ciebie nie dla innych. Absolutnie nie musisz wybierać czy masz być spełniona w biznesie i czy w roli mamy. Ty mama i biznes to może być związek idealny na długie, szczęśliwe lata. Zachęcam Cię z całego serca, abyś w to uwierzyła, bo wszystko zaczyna się głowie. Nie martw się, jak głosi moja myśl przewodnia: nie musisz zmieniać umysłu, zmień nastawienie. Życzę Ci tego z całego serca z okazji jutrzejszego dnia mamy i przez cały okrągły rok zapraszam na moją nową stronę zuzasentkowska.pl. I zapraszam na Weekend rodzinny, który będę miała zaszczyt poprowadzić:) Już w sobotę!

Poprzednie

Perfect Vision – premiera najnowszych kolekcji

Kobiety Przedsiębiorcze – Jola Christol – Biznes to Sztuka

Dalej