Włącz się do gry – Zuzanna Sentkowska

| |

Jak to jest z tym działanie? Czy istnieje coś takiego jak idealny, albo choć lepszy moment na rozpoczęcie działania? Czy jednak trzeba zaczynać od razu jak tylko wiesz co chcesz robić? Czy odwlekanie działania jest na Twoją korzyść czy raczej sprzyja odpuszczaniu? Jak Ty masz? Jak działasz? A może nadal czekasz na… lepszy moment? Zuzanna Sentkowska

Włącz się do gry

Zuzanna Sentkowska

“W kwietniu nie dam już rady. Za dużo działań, były święta, już jest po 20 i za chwilę 1 maja – sama rozumiesz… najlepiej odezwij się tak jakoś po majówce. Będzie już lepszy czas, żeby zacząć ok? “

Czy zdarzyło Ci się kiedyś w podobny sposób zrezygnować z działania, które bardzo chciałaś zrealizować?

Z nowego wyzwania zawodowego?

Z propozycji biznesowej, o której często myślałaś?

Znasz tą wymówkę – poczekam na lepszy czas, na odpowiedni moment.

Dlaczego lepiej będzie właśnie wtedy? Skąd wiesz, że nie dopadnie Cię wtedy wiosenne zauroczenie i zamiast zaczynać swe biznesowe działania Ty będziesz żyła wypełniona po brzegi swoją nową miłością 😉 nawet jeśli obiektem westchnień będzie jazda konna lub rolki skąd wiesz, że właśnie po majówce zbierzesz w sobie pokłady siły, energii i motywacji by zacząć działać. Jak rozpoznasz, że nadszedł w końcu ten dobry czas, aby zacząć działać?

Zdradzę Ci tajemny sekret, który zabrał mi kilka ładnych lat samorealizacji.

Dobry czas nie nadejdzie nigdy. Zawsze będzie coś co sprawi, żebyś poczekała na lepsze warunki jeszcze chwilę. Idealny czas na realizację nie nadejdzie nigdy.

Nie nadejdzie, bo jeśli czujesz, że chcesz coś zrobić – ten czas już od dawna jest dla Ciebie dostępny. Bez względu na to czy jesteś singielką, żoną, partnerką, kobietą w ciąży czy mamą trójki dzieci najlepszy czas dla Ciebie by włączyć się do gry jest właśnie teraz. Każda z nas pomimo różnic w bagażu doświadczeń, wachlarzu codziennych obowiązków i zobowiązań, może walczyć o swoje wymarzone życie i się samorealizować. Warunek jest jeden – przez chwilę nie mów i nie planuj ZACZNIJ DZIAŁAĆ! bardzo często spotykam Kobiety, które deklarują, że mają całą masę pomysłów, że ich głowa jest kopalnią kreatywności i nieskończonych case’ów do zrealizowania. Tylko z jakiegoś powodu te plany zostają w ich głowach lub symbolicznych szufladach.Jak powiedział Emre Yilmaz “Jedno działanie jest cenniejsze od dziesięciu pomysłów.” i tu zgodzę się z nim w 100 %. Jeśli nie zarabiasz jako bank pomysłów, lepiej skup się na działaniu, codziennym, małymi krokami. Tak jak wspomniałam, każda z nas może włączyć się do gry i się samorealizować, ale różnimy się sposobem w jaki będziemy to robić. Inaczej może działać młoda kobieta bez zobowiązań i rodziny, inaczej będzie działać Kobieta, która tak jak ja ma dom, troje dzieci i spełnia się w co najmniej kilkunastu rolach jednocześnie. Nie jest łatwo godzić wszystko, ale jest to o wiele łatwiejsze niż najtrudniejszy pierwszy krok. Krok, który musisz zrobić samodzielnie, aby działać. Może pomoże Ci w tym kilka moich sprawdzonych wskazówek jak włączyć się do gry?

Korzystaj ze swojego centrum dowodzenia – Twoja głowa to Twój indywidualny system zarządzania całością. To w Twojej głowie rozgrywają się najważniejsze procesy i to tam wszystko się zaczyna, zmień zatem swoje myślenie w kilku obszarach:

Zamień – inni mają lepiej na – inni mają tak samo jak ja.

Tak samo mało czasu, mało energii, mało pewności siebie, a za to nadmiar wątpliwości, dylematów oraz strachu przed rozpoczęciem działania. Czy nie jest Ci przyjemniej i łatwiej?

Na spotkaniach networkingowych Włącz się do gry, które organizuję i na które przychodzi około 40 kobiet, kobiety po kolei opowiadają o tym czym się zajmują. W czasie przedstawiania się w kółeczku, zwykle  jedna z nich zamiast zacząć mówić o sobie, mówi o tym co czuje, jak się stresuje, że wszystkim tak dobrze idzie, a ona robi to po raz pierwszy. Co dzieje się z resztą sali, myślicie, że ktoś się śmieje lub gwiżdże szyderczo? Pojawia się fala wsparcia i uwaga, komunikatów w stylu – “doskonale Cię rozumiem, ja też się denerwowałam, dla mnie to również nowa sytuacja”. Cudownie jest obserwować jak na twarzy nieśmiałej uczestniczki pojawia się nie tylko uśmiech wdzięczności, ale przede wszystkim ogromna ULGA, że nie tylko ona tak ma. Nie tylko ona się boi i jest jej trudno mówić o sobie.

Nikt nie będzie chciał słuchać tego co mam do powiedzenia

Kolejnym doświadczeniem ze spotkań Włącz się do gry są komentarze pełne zachwytu innych dziewczyn, gdy zasłuchane w swoje historie, w to czym się zajmują, dostrzegają jaki jest wachlarz możliwości i, że działanie biznesowe wcale nie jest czarno-białe. Słuchając innych, ich dylematów, ich pomysłów, ich sukcesów dostrzegasz sama własne nowe perspektywy do działania.

Biznes jest dla młodych, a nie dla Pań w średnim wieku!

Wykluczone! To kolejna wymówka, którą robisz sobie krzywdę i która jest Twoim mechanizmem obronnym przed rozpoczęciem nowego działania. Tak, tak strefa komfortu jakoś musi bronić swojego terytorium! Ostatnio na moim spotkaniu zaczęła opowiadać swoją historię piękna długowłosa Kobieta. Jak rozpoczęła walkę o marzenia po 40-ce poszła na studia artystyczne i dziś gdy jest po 50 pracuje jako artystka, realizuje się i jest bardzo szczęśliwa. Nie muszę pewnie dodawać, że wyglądała na co najmniej 15 lat mniej.

Pozwól sobie rozkwitnąć

Na ostatnie spotkanie przyszła dziewczyna, która miesiąc wcześniej była u nas po raz pierwszy, siedziała wtedy cicho w kącie i na koniec tylko powiedziała, że było niesamowicie. Po miesiącu w czasie rundki powiedziała, że dzięki nowym kontaktom, energii ze spotkania, czuje się jakby wychodziła z klatki, jakby na nowo zaczynała swoje życie mimo, iż mąż wciąż jest ten sam, dziecko to samo, mieszkania też nie zmienia. Dlaczego tak wiele się dzieje w jej samopoczuciu, gdy tak niewiele zmienia się w życiu? Pozwoliła sobie na to, by działać i by uwierzyć w to, że można zrobić to już teraz, w takiej rzeczywistości jakiej żyje, a nie gdyby żyła życiem kogoś innego.

Razem lepiej, razem raźniej

Samorealizacja i samodzielne działanie mają to do siebie, że codziennie masz do podejmowania mnóstwo decyzji sama. Dlatego otaczaj się pozytywnymi ludźmi, cudownymi Kobietami, które tak jak Ty chcą od życia czegoś więcej. Zapraszam Cię z całego serca do uczestnictwa w naszym najbliższym spotkaniu Włącz się do gry, które odbędzie się 25 kwietnia w BusinessLink Zebra Tower, abyś mogła na własnej skórze poczuć magiczną energię i zacząć działać już teraz. To co, włączysz się do gry razem z nami?

Poprzednie

WWK Warszawa – biznes i pieniądze

Przystanek Relaks – magiczny weekend w Makowicy

Dalej