Dobrze mi – pokochaj siebie i bądź szczęśliwa!

| | ,

Nie mogłam wziąć udziału w ostatniej konferencji Ewy Marchlak – Dobrze mi, dlatego poprosiłam o relację jedną z uczestniczek. I tak oto przedstawiam Ci relację Luizy Dora. Dziękuję:)

W sobotę 25 marca, w Centrum konferencyjnym Golden Floor w centrum Warszawy, odbyła się kolejna konferencja z cyklu „Dobrze mi”. Tym razem poświęcona była temu jak pokochać samą siebie, by wieść lepsze życie w sferze osobistej, zawodowej i finansowej.

Kasia Bogusz-Przybylska z Akademii Babskie Tabu przybliżyła zasadę 12 kroków do bycia szczęśliwym we własnej skórze. Pokazała, że to co same o sobie myślimy jest ważniejsze niż to co inni myślą o nas, że każda z nas jest najlepsza i wartościowa taka jaka jest. Trzeba tylko wiedzieć jak do tego dojść, gdyż każda z nas ma w sobie małą dziewczynkę, która przestała siebie akceptować i należy ją odnaleźć a wtedy świat wkoło nas i my same będziemy lepsze. Nasze życie i historia to „kredens z szufladkami”, w których pochowane są nasze lęki, należy je otworzyć, przyjrzeć się im, przytulić i pogodzić z nimi, gdyż one nie znikną. Każda z nas ma jakieś wady, które trzeba zaakceptować, bo jesteśmy jakie jesteśmy, a każda wada ma swoją dobrą stronę.  Nie pozwólmy, by inni mówili nam jak żyć, jakie mamy być, najważniejsze jest to czego my same chcemy i gdzie chcemy być oraz jak do tego dojść. Dzięki 12 krokom dojdziemy do samoakceptacji, odnalezienia sensu życia i pomysłu na siebie.

17778972_634117310120058_1804922432_o

Kolejna prelegentka to Monika Janicka – autorka projektu KEKS Polska, który promuje bliskie relacje. Jest trenerką umiejętności interpersonalnych. Mówiła o tym jak znaleźć dobrą, satysfakcjonującą pracę. Wyjściem do tego jest znajomość siebie i to, by się lubić. Należy zweryfikować to czego się chce a czego nie i to pomoże w wybraniu odpowiedniej drogi oraz sposobu dojścia do wymarzonej pracy. Monika opowiedziała kilka historii ze swojego życia zawodowego i tego w jaki sposób ubiegała się o posadę w różnych firmach. Obecnie współpracuje z firmą, w której zajmuje się rekrutacją pracowników, których wspiera w rozwoju zawodowym.

dobrze mi_1

Trzecią prelegentką była Iza Kaźmierczak, która opowiedziała o tym czym jest pieniądze, jaką mają wartość i czemu kobiety nie lubią się nimi zajmować. Wiesz dlaczego? Bo nie lubią się martwić. Iza od 2014 roku prowadzi wraz Ewą Tyralik serwis jestembogata.pl, wspierając kobiety w tworzeniu dobrych, partnerskich relacji z pieniędzmi. Jej motto brzmi: pomagam kobietom odzyskać radość i moc w związku z pieniędzmi. Nie wiem czy wiesz, ale to nasze przekonania na temat pieniędzy działają jak autopilot, zgodnie z którym działamy. To właśnie pieniądze są najczęstszym powodem do kłótni w związkach. Każda z nas działa według dwóch systemów – intuicyjnego oraz racjonalnego. Często te systemy współdziałają w wewnętrznym konflikcie, dlatego też należy dograć równowagę między nimi co da poczucie lekkości i spokoju.

dobrze mi_2

Ostatnią z prelegentek była Anna Zajdel – redaktorka mody, stylistka ubioru i rzęs, która organizuje warsztaty stylu i koloru dla kobiet, właścicielka ModoLotni. Ania opowiedziała o pięciu rodzajach sylwetek – idealnej klepsydrze X, oraz typach A, Y, H i O oraz tym jak je ubrać, by wydobyć ich najlepsze atuty oraz zatuszować wady. Tak by każda z nas, niezależnie od typu figury, wyglądała najlepiej jak to możliwe. Na przykładzie jednej z uczestniczek pokazała w jaki sposób dobierać kolory strojów w zależności od tego jakim jest typem kolorystycznym – ciepłym czy zimnym. Najważniejsze jest jednak to, że niezależnie od tego jaką mamy sylwetkę, trzeba uwierzyć że jesteśmy doskonałe właśnie takie jakie jesteśmy 🙂

dobrze mi_3

Przesłanie jakie zabieram z tego spotkania to: ZAAKCEPTUJ SIEBIE, JESTEŚ NAJLEPSZA.  NIE ZADOWALAJ INNYCH, BO TY MASZ BYĆ SZCZĘŚLIWA, WIĘC PRZEŻYJ SWOJE ŻYCIE PO SWOJEMU!

Dziękuję Luizo za relację:) I niech to przesłanie stanie się także Twoim 🙂

Poprzednie

Życiowa racja to determinacja – Żaneta Rachlewicz

Kobieta w Biznesie – znaczenie marki osobistej

Dalej