Artykuły biurowe, które powinny znaleźć się w Twojej firmie

| |

Niełatwo wyobrazić sobie funkcjonowanie przedsiębiorstwa bez zaopatrzenia w odpowiednie artykuły biurowe. Kiedy nadchodzi czas przygotowywania projektu lub szkolenie, niezbędne okazują się nie tylko długopisy i ołówki, ale również cała masa innych materiałów, które mogą usprawnić pracę firmy.

Brak kolorowych karteczek może skutkować niewypełnieniem niektórych obowiązków, a zakreślaczy – trudnościami w skupieniu się na najistotniejszych informacjach. Zobacz, które artykuły biurowe sprawią, że całe biuro będzie prezentowało się schludnie, a praca stanie się bardziej efektywna.

Gdzie warto kupić artykuły biurowe?

W dzisiejszych czasach niemal w każdym większym supermarkecie znajdziemy szeroki wybór artykułów biurowych. Jeżeli jednak nie chcemy przepłacać, możemy pojechać bezpośrednio do hurtowni, w której ceny materiałów na pewno będą dużo niższe. Warto jednak pamiętać o tym, że niska cena często idzie w parze z niską jakością, dlatego czasami nie opłaca się kupować „po taniości”.

Rekomendujemy:  wyposaz-biuro.pl

Czasami jednak bardzo interesujące promocje mają miejsce w hipermarketach jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego – w takich sytuacjach można znaleźć za niską cenę przybory dobrych producentów. Zdarza się również, że przez Internet dostajemy artykuły w dużo bardziej korzystnych cenach niż w sklepach stacjonarnych. Zanim jednak wybierzemy się na zakupy, warto się zastanowić, jakie materiały biurowe są nam tak naprawdę potrzebne.

Bardzo przydatne materiały do biura

Przede wszystkim niebagatelną rolę odgrywają długopisy, bez których trudno zorganizować własną pracę, nawet jeżeli większość obowiązków wypełniamy na laptopie. Jak się okazuje, te kolorowe potrafią stymulować nasze myślenie. Wykładowcy z amerykańskich uczelni – takich jak Princeton University oraz University of California – odkryli, że notatki przygotowane przy pomocy kolorowych długopisów ułatwiają zrozumienie danego zagadnienia o wiele bardziej niż te notatki, które zostały zrobione na komputerze.

artykuly-biurowe-ktore-powinny-znalezc-sie-w-twojej-firmie-tyibiznes-com-pl2 (1)

Trudno wyobrazić sobie również funkcjonowanie firmy bez ryzy papieru, mimo że mnóstwo dokumentów możemy wysłać obecnie przez maila, nadal mnóstwo drukujemy. A jak papier, to – wiadomo – potrzebny jest nam również tusz do drukarki. W porządkowaniu naszych dokumentów mogą pomóc także segregatory, które – ułożone w odpowiednim porządku – sprawią, że biuro będzie kojarzyło się klientom z ładem i poczuciem obowiązku. Karteczki samoprzylepne przypomną natomiast o konieczności wykonania najpilniejszych obowiązków. W każdej firmie przyda się również kalkulator, po który na pewno nie raz sięgnie Twoja księgowa.

Warto pamiętać również o zakreślaczach oraz markerach – dzięki nim można rozrysować rozbudowaną mapę myśli. Te pierwsze są niezastąpione z kolei w momencie, gdy potrzebujemy przewertować sporą liczbę danych i zaznaczyć to, co jest dla nas tak naprawdę najważniejsze. Mapy myśli nie wykonamy bez tablicy, która pełni w przedsiębiorstwach bardzo podobną funkcję, jak ta w szkołach. Nawet podczas jednego szkolenia musimy jednak co jakiś czas wycierać tablicę i rysować na nowo kolejne wykresy. Dlatego też powinna być do niej załączona gąbka.

Jeżeli mamy problem z porządkowaniem wszystkich przyborów i często coś gdzieś potrafi się nam zapodziać, warto zaopatrzyć się w specjalny długopis na łańcuszku – dzięki temu zawsze będziemy mieli pod ręką coś do pisania. Wśród samych pisaków wybór jest przeogromny! Dla wielu z nas przydadzą się zwłaszcza te szybkoschnące, dzięki czemu unikniemy ryzyka rozmazanego tuszu i nieestetycznego wyglądu wypełnianych przez nas formularzy. Jeżeli jednak sporą część pracy wykonujemy na świeżym powietrzu, niezastąpiony może okazać się długopis piszący nawet podczas bardzo niskich temperatur.

Co więcej, decydując się na wybór danego pisaka, warto spojrzeć na długość linii wskazującą na jego wydajność. Przykładowo, jeżeli wynosi ona 1000 m, oznacza to, że przy jego pomocy możemy narysować odcinek o takiej długości. W sklepach możemy obecnie dostać jednak pisaki, którymi nakreślimy nawet 4000 m. Aby spotkania z klientami przebiegały spokojnie, warto mieć kilka kompletów długopisów w pokoju, w którym zawsze odbywają się ważne rozmowy.

Nie zapominajcie również o korektorach! Pokreślone dokumenty wyglądają bardzo nieestetycznie i mogą zniechęcić do nas zarówno współpracowników, jak i klientów. Najlepiej zaopatrzyć się w korektor z taśmą, który nie zrobi naszym papierom żadnej krzywdy. Istotnym elementem, o którym zapomina wielu przedsiębiorców, jest również temperówka.

Kupuj duże ilości i oszczędzaj na produktach

Zawsze należy pamiętać o tym, że wszystkie materiały biurowe szybko się wyczerpują, dlatego warto uzupełniać ich zapasy na bieżąco albo – najlepiej – kupić dużą ilość materiałów od razu. W takich sytuacjach różne sklepy oferują najczęściej rabat, dlatego zwyczajnie nam się to opłaci. Co więcej, jeśli posiadamy większą firmę, warto zwracać uwagę na szczegóły, dokonując zakupu materiałów biurowych. Dzięki temu możemy oszczędzić nawet na długopisach (wybierając np. te z długą linią).

Zobacz również: http://wyposaz-biuro.pl/biurowe-abc/oxay/dlaczego-warto-hodowac-rosliny-w-biurze.html

*Artykuł sponsorowany

Poprzednie

7 sposobów na zmotywowanie się do działania – Kasia Malinowska

Metamorfoza z Twoją Sesją – podsumowanie

Dalej