15 kroków do szczęścia według Justyny Krawczyk

| |

Przeczytałam i usłyszałam już mnóstwo na temat szczęścia. Biorąc do ręki tę książkę nie spodziewałam się nic odkrywczego. Bo co jeszcze można napisać o tym jak być szczęśliwą? Prawda? No pewnie tak, ale jak zaczęłam czytać tę książkę to bardzo szybko okazało się, że jestem w połowie…

Pewnego dnia dotarła do mnie koperta. Wiedziałam, że to książki, ale nie wiedziałam, że będą tak pięknie opakowane.

20161219_161211

Z przyjemnością rozpakowałam jedną. Druga została w opakowaniu i czeka na konkurs, który ogłoszę wkrótce:)

Zawsze kochałam książki, a takie nowe to zapach farby i nowości. W tym przypadku była jeszcze zakładka i piękna wstążka. To bardzo miłe dodatki! Tym bardziej byłam zachwycona, gdyż jestem jednym z patronów medialnych tej książki. Zostałam zaproszona do projektu i nie zastanawiałam się długo, bo miałam okazję poznać autorkę i wiedziałam, że jeśli napisała książkę to musi być wartościowa i dobra po prostu.  I tak jest. A ja jestem  dumna z obecności mojego logo na okładce!

Jak być szczęśliwą kobietą Justyna Krawczyk

„Jak być szczęśliwą kobietą – 15 kroków” Justyny Krawczyk to książka napisana sercem, która.. wciąga. Dlatego przygotuj sobie dobrą herbatę, znajdź dłuższą chwilę i oddaj się lekturze:))

W tej książce może się odnaleźć niejedna kobieta, bo wiele doświadczeń Justyny może stać się udziałem wielu z nas!  Jej  autentyzm i szczerość naprawdę mnie urzekły.

Justyna zadaje w niej mnóstwo ważnych pytań, nad którymi warto się zatrzymać. Znajdziesz też sporo miejsca na własne przemyślenia w ramach  zawartego w książce Dziennika Aktywności.

Każdy kolejny krok przybliża Cię do siebie. W naszym codziennym biegu często zapominamy o sobie, swoich potrzebach, o zdrowiu, odpoczynku, ruchu, a nawet o regularnym, nie mówiąc już o zdrowym, jedzeniu… A to wszystko jest niezmiernie ważne!

Jestem przekonana, że znasz na pewno połowę tych kroków do szczęścia, a przynajmniej już o nich gdzieś słyszałaś. Zawsze będę pytać – a stosujesz? „Znanie” nic nie wnosi. Dopiero użytek z wiedzy umożliwia zmianę:)

Jaki jest pierwszy krok? Ktoś zgadnie? Widzę las rąk!

Tak – to jest miłość do samej siebie! I mimo, że większość z nas wie, że to podstawa, to odpowiedz sobie szczerze czy faktycznie możesz powiedzieć – tak, kocham siebie? Przyznaję, że u mnie to był długi proces. A często kiedy bywa różnie wracam do tego pytania i … bywa różnie. No to jak to jest? Kocham siebie czy nie? Zastanów się i odpowiedz sobie na to szczerze! A jeśli nie wiesz – tym bardziej trzeba nad tym popracować!

Na miłość do siebie składa się dużo różnych elementów: ruch, dbanie o swoje zdrowie, odżywianie, wygląd zewnętrzny, samopoczucie… O tym wszystkim również przeczytasz w tej książce!

Co jest jeszcze ważne na drodze do szczęścia? … Krytyk wewnętrzny. Justyna też się z nim rozprawia. Warto mu się przyjrzeć, bo torpeduje wiele naszych planów i zamierzeń. A przecież można go oswoić, wysłuchać, przytulić i iść do przodu mimo wszystkich nieprzyjemnych rzeczy, które nam szepcze. Może niektóre z nich mają nas przed czymś ostrzec?

I znowu, to wydaje się takie proste, prawda? A nie jest. Mimo wiedzy jaką może masz na ten temat, mimo wiedzy jaką ja mam – wpadam w jego sidła nie raz, nie dwa. Książka zawiera sugestie autorki jak radzić sobie z krytykiem. Jedną z nich jest – daj sobie prawo do popełniania błędów. Bo je masz, tylko to uznaj. Hmmm.. no tak, ale jak to zrobić, kiedy wymaga się od nas perfekcji w każdym calu? No właśnie – przeczytaj!

Całość jest przeplatana historiami z życia Justyny, jej doświadczeniami, wyciąganymi wnioskami i wieloma cennymi wskazówkami. Do tego przyjemnie się ja czyta, a każdy rozdział zaczyna się wartościową złotą myślą. Jedną z nich jest myśl Justyny Krawczyk, która bardzo mi się spodobała:

” Im bardziej troszczę się o siebie, tym więcej mogę dać innym.

Im bardziej kocham siebie, tym bardziej mogę kochać innych”.

Piękne, prawda? A jakie prawdziwe! Dlatego czas zatroszczyć się o siebie i oddać się lekturze książki. A później poukładać te puzzle w jeden piękny obraz, który nazywać się będzie SZCZĘŚLIWA JA:)   I z tym Cię zostawiam! Powodzenia!

Poprzednie

Polecam książkę 2016 – zestawienie czytelniczek

7 przykazań zachowania dobrego samopoczucia – Anna Kossak

Dalej

2 komentarze do “15 kroków do szczęścia według Justyny Krawczyk”

Możliwość komentowania została wyłączona.