Konferencja Grodzisk – Jak rozwijać i zarabiać we własnej firmie?

| | ,

Pomysł na konferencję wpadł mi do głowy podczas jednego ze spotkań Biznesowej Grupy Wsparcia, którą współprowadzę z Moniką J.Wiergiles. Podzieliłam się tym z nią, a ona to bardzo szybko podchwyciła. Zaprosiłyśmy Monikę Toczyńską do projektu i tak to się zaczęło. Później dołączyły Kasia Gruk i Tatiana Pałucka. I tak powstała Konferencja Jak rozwijać i zarabiać we własnej firmie?

Teraz już doświadczenia wiem jak się zabrać za taką konferencję, ale wpis na ten temat będzie oddzielny:) Ważne, że dobór ekipy jest istotny i na pewno organizacja w kilka osób jest prostsza niż w pojedynkę. Niedawno usłyszałam stwierdzenie na temat miksowania kompetencji i to tak właśnie wyglądało. Każda z nas zajęła się czymś innym. A wszystko razem zagrało tak jak niektóre z Was miały okazję zobaczyć na własne oczy w ubiegłą sobotę, 19 listopada. Może dziwnie to zabrzmi, ale nie było żadnych wpadek. Wszystko poszło gładko, mogłoby się wydawać, że aż za gładko. Niektórzy pewnie powiedzą, że to szczęście debiutantek ;). Być może, ale warto wziąć pod uwagę hipotezę, że po prostu jesteśmy niezłym team’em i dobrymi organizatorkami 🙂

Konferencja Grodzisk 19.11.2016

W każdym razie dla mnie to było świetne doświadczenie. Przygotowanie takiej konferencji daje satysfakcję, a zadowolenie na twarzach uczestników – jest bezcenne! Zebrałyśmy sporą pulę Patronów Medialnych i Partnerów. Było wiele ciekawych nagród, które otrzymali najwytrwalsi 🙂

Zaczęłyśmy networkingiem. Każdy uczestnik miał okazję przedstawić siebie i swoją firmę, jeśli ją miał. W ten sposób wszyscy się poznaliśmy i późniejsze przerwy umożliwiły uczestnikom rozmowy z wybranymi osobami.

Konferencja Grodzisk 19.11.2016

Miałyśmy 4 konkretne prelekcje. Zaczęła Monika J.Wiergiles, właścicielkę Wydawnictwa Sofijka, która wprowadziła w świat przedsiębiorczości. Wskazała wszystkie obszary, o których trzeba pomyśleć zabierając się za tworzenie własnej firmy. Od pomysłu, przez nazwę, logo, kwestie prawne, wybór formy prawnej i rozliczeniowej po reklamę i social media. Monika opowiadała o swoich doświadczeniach w dopracowywaniu pomysłu na działalność, trudnościach jakie na nią czekały i satysfakcji kiedy już wiedziała co i jak chce robić. Ale, jak sama zaznaczyła, to był dopiero początek drogi, która na pewno nie jest łatwa, ale bardzo ciekawa i dająca satysfakcję. Nie obędzie się bez planu, celów, biznes planu, oszacowania kosztów oraz przychodów. Trzeba się dobrze przygotować i tutaj na pewno lepiej uczyć się na doświadczeniach innych niż swoich, żeby przyspieszyć rozwój firmy!

15078923_244437142641959_1602183852239556894_n

Przyszedł czas na Monikę Toczyńską, właścicielkę Kancelarii Audix Polska, która opowiadała o zaletach i wadach Jednoosobowej Działalności Gospodarczej w zestawieniu ze Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością. Czym dłużej słuchałam Moniki tym bardziej utwierdzałam się w przekonaniu, że Sp.zo.o. jest o wiele bezpieczniejszą i wcale nie droższą formą działalności. To co jest bardzo ważne to to, że Sp.z.o.o. można sprzedać, można przekazać w spadku. Posiadanie Sp.zo.o. zabezpiecza nasz majątek, czego nie ma przy JDG. Takich kwestii jest mnóstwo. Nasze przekonanie, że JDG jest wygodne i tańsze nie do końca jest prawdziwe. Jednak najtrudniej walczy się z przekonaniami. Jeśli akurat zakładasz firmę, albo myślisz o tym to, zanim podejmiesz ostateczną decyzję, zgłoś się do Kancelarii Audix na konsultację. Daj sobie szansę na dokonanie odpowiedniego wyboru.

Konferencja Grodzisk 19.11.2016

Po tych dwóch prelekcjach przeszedł czas na lunch. Odbył się w atmosferze rozmów. Było gwarno i radośnie. Wreszcie przyszedł czas na moją prelekcję. I tu się przyznam, tak jak to zrobiłam przez salą – to był mój pierwszy raz. Cieszę się, jeśli faktycznie nie było tego widać, ale mój stres był duży. Sama się zastanawiam skąd się to bierze. Jestem nauczycielką z doświadczeniem pracy w szkole. Miałam już do czynienia ze szkoleniami i ich prowadzeniem, jeszcze w korporacji, ale to i tak mnie jeszcze nie uodporniło. Wystąpienia publiczne są dla mnie nadal sporym wyzwaniem, ale podejmuję je z wiarą, że to mnie wzmocni i będzie coraz lepiej:)

Konferencja Grodzisk 19.11.2016

Mówiłam o social mediach, o ich roli jaką odgrywają we współczesnym marketingu. Przedstawiłam wiele platform i omówiłam ich specyfikę. Oczywiście najdłużej zatrzymałam się na FB, który jest mi najbliższy i jest też największą platformą SM, której nie można pominąć w trakcie wyboru miejsca swojej obecności online. W zależności od branży warto wziąć pod uwagę inne platformy tj. Instagram, YT, Linkedin, Pinterest, Snapchat czy jeszcze inne medium. Warto pamiętać, że video i, zainteresowanie tą formą komunikacji, stale rośnie. Dlatego należy pamiętać o nim i wykorzystywać je zgodnie z możliwościami i branżą. Trzeba pamiętać, że grafika i jej jakość ma bardzo duże znaczenie. To ona najpierw przykuwa naszą uwagę lub nie:) No i nie można zapomnieć o systematyczności i konsekwencji w działaniu. Jeśli jesteś ciekawa szczegółów to zapraszam na moje warsztaty na temat FB. Informację o nich znajdziesz na moim fan page’u.  🙂

Konferencja Grodzisk 19.11.2016

Ostatnią prelekcję przeprowadziły Kasia Gruk i  Tatiana Pałucka, które tworzą projekt Twoja Sesja. Kompleksowo obsługują klientów, którzy chcą mieć profesjonalne sesje zdjęciowe. Rozmawiają z klientem, żeby dowiedzieć się do czego mają mu służyć zdjęcia, przygotowują garderobę i robią makijaż. Ich zdjęcia są bardzo kreatywne i profesjonalne. Wiedzą czym jest języka ciała i jaką pozycję przyjąć, żeby osiągnąć zamierzony efekt. Wybiorą odpowiednie wnętrza do wykonania zdjęć. Całość wygląda naprawdę imponująco:) Polecam każdemu.

Konferencja Grodzisk 19.11.2016

Po zakończeniu konferencji był czas na rozdanie nagród oraz rozmowy kuluarowe. Uważam tę konferencję za bardzo udaną i bardzo bliską memu sercu! Pierwsze koty za płoty i do zobaczenia w innym mieście:)

Konferencja Grodzisk 19.11.2016

I jeszcze raz w podziękowaniu dla wszystkich Patronów za promocję naszego wydarzenia i Partnerom za nagrody dla uczestników!

logosy-do-prezenatacji_male

Poprzednie

Work-life balance – jak go osiągnąć?

Zakupy korzystne dla Twojego biznesu z kartą paliwową euroShell Card

Dalej