7 powodów, dla których warto wziąć udział w Mastermind

| |

Jeśli prowadzisz swój biznes i potrzebujesz inspiracji, motywacji do działania to grupy mastermind są rozwiązaniem dla Ciebie! Na czym to polega? Jak to wygląda? Co możesz zyskać? Poznaj 7 powodów, dla których warto wziąć udział w Mastermind.

Co to jest mastermind?

Mastermind, to mała grupa osób spotykających się regularnie w celu udzielania sobie pomocy, dawania rad, motywowania się i prezentowania swoich talentów pozostałym członkom grupy, by łatwiej i szybciej pomóc im w rozwoju biznesowym. Ze spotkania na spotkanie realizowane są cele wyznaczone podczas spotkania.  Idealna do takiej pracy jest grupa 5-6 osobowa.

Czy to kosztuje?

Tak, ale można również taką grupę stworzyć w gronie znających się osób i spotykać się regularnie w tej grupie roboczej, wzajemnie sobie pomagając. Jest też możliwość uczestnictwa w grupach płatnych, które spotykają się w określonym czasie przez konkretny okres. Są grupy trzymiesięczne, półroczne i dłuższe. Wszystko zależy od Twoich potrzeb.

Co mi to da?

Od dawna wiadomo, że co dwie głowy to nie jedna. A jak będzie ich np. 6 plus osoba/y prowadzące? Mówi się też, że w „kupie” siła. Niezbyt ładnie to brzmi, ale to też prawda:) Czasami pracując same w domu lub prowadząc małą firmę nie widzimy więcej możliwości działania. Kręcimy się w kółko. A w takiej grupie z pewnością poznasz inne spojrzenie na siebie, swoje możliwości i swój biznes.

  1. Ustalasz sobie wyzwania, zyskujesz wsparcie oraz różnorodne doświadczenie uczestniczek grupy.
  2. Zyskasz mnóstwo nowych pomysłów, inspiracji dla Twojego biznesu.
  3. Spojrzysz na swój biznes, firmę z innej perspektywy co jest bardzo cenne.
  4. Poznasz nowe osoby co może się przerodzić we współpracę biznesową.
  5. Na każdym spotkaniu wyznaczysz cel/e do realizacji do kolejnego spotkania.
  6. Motywujesz się do działania. Sama przyznasz, że skoro za dwa tygodnie od momentu spotkania masz opowiedzieć w grupie jak udało się wprowadzenie pomysłów w życie – to głupio tego nie zrobić:)
  7. Pozyskasz nową wiedzę. Wymiana cennej wiedzy jest nie do przecenienia. Możesz wyjść z tych spotkań nie tylko z pomysłem, ale i znajomością nowych narzędzi do dalszych działań.

 Czy to dla mnie?

Jeśli widzisz w takich spotkaniach potencjał, chcesz pracować i wykorzystać te spotkania maksymalnie to jest to zdecydowanie dla Ciebie. Jeśli chcesz pójść do przodu ze swoim biznesem i będziesz traktowała poważnie każde spotkanie to osiągniesz zamierzony cel.

Grupy Mastermind, jak wszystko, można „zrobić”, albo z nich skorzystać i wycisnąć jak cytrynę:)

Jak wybierać grupy mastermind?

Przede wszystkim dowiedzieć się ile dana grupa będzie liczyła osób. Najlepsze warunki do pracy są w grupach 3-6 osobowych. W większe może wkraść się chaos oraz brak czasu dla wszystkich. A przecież nie o to chodzi.

Częstotliwość spotykania się  również ma znaczenie. Grupa powinna spotykać się dość często. Nie rzadziej niż raz na trzy tygodnie. Dłuższe przerwy powodują rozleniwienie grupy.

Nie bez kozery jest tajność oraz zaufanie. Nie chcesz przecież, żeby coś wyciekło z rozmów w grupie. Tutaj duże znaczenie ma rola prowadzącej/cych osoby/osób. Trzeba ustalić zasady na jakich się spotykacie i przestrzegać je.

Dobrze jest, jeśli uczestnicy grupy będą mogli wymieniać się uwagami i zadawać pytania pomiędzy spotkaniami w miejscu tylko dla nich. Mam tu na myśli tajną grupę na FB, do której dostęp mają tylko członkowie danej grupy biznesowej.

MM to świetny sposób na poszerzenie horyzontów i rozwój biznesu! Zachęcam!

Poprzednie

5 zasad mądrego zarządzania finansami

7 sposobów, aby wprowadzić więcej energii do swojego życia

Dalej

3 komentarze do “7 powodów, dla których warto wziąć udział w Mastermind”

  1. Pierwszy raz słyszę o takich grupach, ale z pewnością jest to ciekawe rozwiązanie! Myślę, że w przyszłości chętnie skorzysam z udziału w takiej grupie 🙂

  2. Ciekaw opcja, ale trzeba mieć naprawdę zgraną grupę, żeby takie burze mózgów zadziałały na korzyść, zamiast irytować, bo jak to bywa, każdy ma własną wizję ;p

Możliwość komentowania została wyłączona.